PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zewnętrzne



premiumpremium
21-02-2007, 13:32
Jakie macie drzwi zewnętrzne?
Drewniane czy aluminiowe?

Nie wiemy, na które się zdecydować i dlaczego :roll:

Annja
21-02-2007, 16:37
My zamówiliśmy drzwi PCV, głównie ze względu na to, że budujemy na terenie gdzie w 1997 szalała powódź. To się pewnie nie powtórzy ale tak jakoś na wszelki wypadek rezygnujemy z drewnianej stolarki.
Drzwi są Oknolastu z Krakowa ( tak samo zresztą jak okna ) na wypełnieniu Adeco, w okleinie złoty dąb - nr renolitu identyczny jak na oknach. Wzór Rubin z przeszkleniem witrażowym w górnej części. Bardzo ładne. 6150 zł.

kropi
21-02-2007, 16:46
Z tego co się orientowałem, nie kupi się sensownych drzwi drewnianych w cenie poniżej 5000, nawet jak ładnie wyglądają w markiecie to są zwykle z mało wyszukanych gatunków drewna i po latach mogą się paczyć. Jeśli masz do wydania tyle lub więcej to drewno jest na pewno szlachetną opcją. Jeśli masz 2-3 tysie to zostają kombinowane metalowe z okleinami typu np. Gerda. Ja się jeszcze zastanawiam nad Chinami, kosztują w okolicach tysiąca, mają całkiem niezłe wyposażenie i niektóre wyglądają nawet zachęcająco.

Anisia3
21-02-2007, 17:23
hm, to zastanawiające kropi, co piszesz. Niedawno uważałeś drzwi z hipermarketu za badziewie, a teraz rozglądasz się za Chinami. :roll:
A swoją drogą to zdradź gdzie wypatrzyłeś te chińskie po tysiąc. :wink:

kropi
21-02-2007, 17:42
Widziałem je rok temu na targach ;-) , mam nadzieję znów je tam zobaczyć i się rozeznać.
Swoje zdanie nt drzwi drewnianych (niekoniecznie z markietu, tylko z tanich gatunków) podtrzymuję, sam do końca jeszcze nie jestem zdecydowany na Chiny czy nie Chiny... Mam określoną ilość dutków, za to chciałbym jakąś sensowną opcję, wiadomo że drzwi nie wymienia się co 2-3 lata, mają raczej przetrwać dziesięciolecia - dlatego jako punkt odniesienia przyjąłem Gerdę (chyba GWX-20) i patrzę, co w cenie tej lub niższej mogę dostać. Niestety, termin ostratecvzny zamówienia zbliża się nieodwołalnie i w końcu jakąś decyzję bd musiał podjąć - a jakoś nic mnie nie zachwyciło :roll:

Charlie
21-02-2007, 20:56
jednym z większych dystrybutorów na terenie Łodzi drzwi chińskich w kilku odmianach + montaż jest firma IZOPLAST.. Mają biuro na Brzezińskiej za M1 w stronę Rawy

Pozdrawiam

P.S. ...słyszałem pozytywne opinie na temat tego wyrobu P.R.China

Anisia3
21-02-2007, 21:34
W Izoplaście byłam kilka dni temu w sprawie okien. Przy okazji pytałam o drzwi. Mają Portę. A o Porcie to na forum juz sporo było. Niezbyt pozytywnie.

tatko
21-02-2007, 21:58
Z tego co się orientowałem, nie kupi się sensownych drzwi drewnianych w cenie poniżej 5000, nawet jak ładnie wyglądają w markiecie to są zwykle z mało wyszukanych gatunków drewna i po latach mogą się paczyć. Jeśli masz do wydania tyle lub więcej to drewno jest na pewno szlachetną opcją. Jeśli masz 2-3 tysie to zostają kombinowane metalowe z okleinami typu np. Gerda. Ja się jeszcze zastanawiam nad Chinami, kosztują w okolicach tysiąca, mają całkiem niezłe wyposażenie i niektóre wyglądają nawet zachęcająco.

Za 5000 to drzwi naprawdę bardzo dobrej jakości, można rzec wieczne. Konstrukcja stalowa z dębowymi panelami, z frezowaniami, w korze do wyboru. Zamek centralny trzypunktowy, dodatkowy zamek dzienny, bolce antywyważeniowe, próg dębowy. Atest na drzwi i zamki, ważne dla ubezpieczających.
2- 3 tys. metalowe w okleinie (Gerda, PTZ), drewniane czasami nawet z bogatym wyposażeniem i atestami ale dobre do blokowisk. "Można je otworzyć otwieraczem do puszek."
Chińskie drzwi - jaka cena taki produkt. Słabym punktem tych drzwi są zawiasy. Montaż jest dość uciążliwy. Trzeba być bardzo dokładnym. Nawet minimalne niedokładności powodują że gdzieś coś ociera. To opinia ludzi którzy montowali takie drzwi. Z ubezpieczeniem tez problem.
Pozdrawiam

kropi
21-02-2007, 22:02
... drewniane czasami nawet z bogatym wyposażeniem i atestami ale dobre do blokowisk. "Można je otworzyć otwieraczem do puszek."

To skąd te atesty? :o

Anisia3
21-02-2007, 22:32
tatko właśnie ubezpieczyciel mi powiedział, że rozmaite atesty i antywłamaniowe cuda lepiej sobie odpuścić. Tym bardziej, że ubezpieczają domek z każdymi drzwiami wystarczą dwa zamki. A zniżki sensowne to się otrzymuje za monitoring a nie za płatne niepotrzebnie cuda.

bob budowniczy junior
22-02-2007, 07:27
Chińskie drzwi - jaka cena taki produkt. Słabym punktem tych drzwi są zawiasy. Montaż jest dość uciążliwy. Trzeba być bardzo dokładnym. Nawet minimalne niedokładności powodują że gdzieś coś ociera. To opinia ludzi którzy montowali takie drzwi. Z ubezpieczeniem tez problem.
Pozdrawiam[/quote]

Kupiłem made in China na Allegro za 490zł do wyjscia z pomieszczenia gospodarczego na ogród.Drzwi kompletne,porządne montaż nie tak jak mówisz.Z kolegą po 1,5 godz od zaczęcia piliśmy już piwko.Nic nie ociera - dodatkowo mają regulację na zawiasach.Na razie jestem zadowolony.

demex
22-02-2007, 07:33
Kupiłem made in China na Allegro za 490zł do wyjscia z pomieszczenia gospodarczego na ogród.Drzwi kompletne,porządne montaż nie tak jak mówisz.Z kolegą po 1,5 godz od zaczęcia piliśmy już piwko.Nic nie ociera - dodatkowo mają regulację na zawiasach.Na razie jestem zadowolony.
Daj linka do tych drzwi/aukcji.

bob budowniczy junior
22-02-2007, 07:45
Tu jest cały wątek wraz z linkami:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88608&highlight=

dode
22-02-2007, 08:13
tatko właśnie ubezpieczyciel mi powiedział, że rozmaite atesty i antywłamaniowe cuda lepiej sobie odpuścić. Tym bardziej, że ubezpieczają domek z każdymi drzwiami wystarczą dwa zamki. A zniżki sensowne to się otrzymuje za monitoring a nie za płatne niepotrzebnie cuda.

ja dom ubezpieczałam na jakiś tydzień przed założeniem monitoringu i chciałam sie wstrzymać, własnie ze względu na znizki, ale mi powiedzieli, że bez znaczenia jest, czy mam monitoring, bo za drzwi antywłamaniowe i szyby P4 dostaje się takie same zniżki. Widocznie jaki ubezpieczyciel, taka polityka.

Ps. a a drzwi mam drewniane i jestem bardzo zadowolona

Irkos
22-02-2007, 09:03
Z tego co się orientowałem, nie kupi się sensownych drzwi drewnianych w cenie poniżej 5000

Nie do końca się zgodzę. Drzwi Urzędowskiego dębowe - cena z montażem ok. 3.500 zł.

Anisia3
22-02-2007, 09:14
tatko właśnie ubezpieczyciel mi powiedział, że rozmaite atesty i antywłamaniowe cuda lepiej sobie odpuścić. Tym bardziej, że ubezpieczają domek z każdymi drzwiami wystarczą dwa zamki. A zniżki sensowne to się otrzymuje za monitoring a nie za płatne niepotrzebnie cuda.

ja dom ubezpieczałam na jakiś tydzień przed założeniem monitoringu i chciałam sie wstrzymać, własnie ze względu na znizki, ale mi powiedzieli, że bez znaczenia jest, czy mam monitoring, bo za drzwi antywłamaniowe i szyby P4 dostaje się takie same zniżki. Widocznie jaki ubezpieczyciel, taka polityka.

Ps. a a drzwi mam drewniane i jestem bardzo zadowolona
Pewnie masz rację z tymi ubezpieczycielami. Nasz powiedział, że za drzwi i okna antywłamaniowe dostaniemy 15 % znizki a za monitoring 30%. Różnica kolosalna.

premiumpremium
22-02-2007, 10:44
A my szukamy i szukamy i się zastanawiamy :)
I czytamy Wasze opinie.