PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie fundamentow



keram8
21-02-2007, 16:45
Poradzcie czy na ocieplenie fundamentow z bloczkow bet.24cm wystarczy styropian 40mm.Czy taki styropian mozna tez dac na posadzki(dwie warstwy)Pozdrawiam budujacych. :(

chmiel56
21-02-2007, 16:58
Witam.
Ja zrobiłem to w natępujący sposób:
- rapówka na bloczki betonowe
- izolacja asfaltem ( nie żałowałem)
- Styroian twardy 5cm
- siatka + klej
- folia kubełkowa dla zabezpieczenia

Pod wylewki dam 2x 5 cm styropianu.

Powinno byc dobrze.

mobutu
21-02-2007, 17:00
Poradzcie czy na ocieplenie fundamentow z bloczkow bet.24cm wystarczy styropian 40mm.Czy taki styropian mozna tez dac na posadzki(dwie warstwy)Pozdrawiam budujacych. :(

zaczynamy w marcu (taką mam nadzieję)
dajemy bloczki + 15 cm styropianu

źle zaizolowany fundament się mści

keram8
22-02-2007, 16:41
15cm styropian to chyba lekka przesada.Ja buduje domek kolo Szczecina, strefa przemarzania gruntu to ok. 80cm, a prawie caly fundament bedzie zasypany.Dzeki za wasze opinie.pozdrawiam.

Rezi
22-02-2007, 17:59
foli kubełkowej nie stosuje się na styropian - robia się wbicia od naporu ziemi

styro 10 cm lub exstrudowny w przypadku dużej wilgotności podłoża
wyrównaę z resztek zaprawy
zagruntowac dysperbitem lub inny wodnym roztworem
przykleic styro na klej bitumiczny
zaciągnąc siatke klejem
zaciągnąć izolacją na bazie dysoersji wodnej
jezeli juz uzywać dodatkowe izolacje na styro to najwłaściwsza jest membrana Ceresit BT12 lub 21- przykleja się do w2arstwy kleju

ramsey1981
22-02-2007, 18:19
4 cm styropianu na fundament, to zdecydowanie za malo. Zakladam, ze przy BK 24cm masz ok 15 cm ocieplenia na scianach. Na fundament powinienes dac conajmniej 10 cm, a najlepiej tyle samo co na sciany.

Kiedys ktos na forum opisywal swoje zdjecia z kamery termowizyjnej i na skutek slabego ocieplenia fundamentu na styku sciany nosnej z betony komorkowego i sciany z bloczkow betonowych mial duze straty ciepla. Pamietaj, ze beton jest bardzo slabym izolatorem.

Ja na sciane daje 20 cm styropianu, a na fundament dam 15 cm zostawiajac troche miejsca na izolacje i cokol.

keram8
23-02-2007, 17:10
Jeszcze kilkanascie lat temu nikt nie dawal ocieplenia na fundament,Wystarczyla dobra izolacja pionowa i pozioma.Ja robilem pare fundamentow w Norwegii i tam dawalismy tylko folie kubelkowa na otynkowany fundament.A moze u nas producenci i architekci tak nakazuja robic aaby byl zbyt na material.

Barbossa
23-02-2007, 18:08
Jeszcze kilkanascie lat temu nikt nie dawal ocieplenia na fundament,Wystarczyla dobra izolacja pionowa i pozioma.Ja robilem pare fundamentow w Norwegii i tam dawalismy tylko folie kubelkowa na otynkowany fundament.A moze u nas producenci i architekci tak nakazuja robic aaby byl zbyt na material.

tyle, że u norków to domy drewniane
prosisz o radę, ludzie piszą, a Ty tak po nerach

keram8
23-02-2007, 19:11
Nie chcialem podwazac opinii tu obecnych.Ale u Norkow dom drewniany ma scianke 20cm , welne w srodku i deski na zewnatrz.A temperatura u nich ciut ciut wyzsza pora zimowa.Wiec po co przesadzac z tym ociepleniem fundamentow.pozdrawiam. :)

Barbossa
23-02-2007, 19:26
ale drewno jest izolatorem, nie przewodnikiem

Last Rico
23-02-2007, 19:36
Trzeba też, żebyś spojrzał na norweskie zarobki i ceny. W Polsce energia jest relatywnie droga,
albo nawet bardzo droga dla przeciętnego mieszkańca. Stąd może u nas większa dbałość
o lepsze docieplenia wrażliwych, a potem trudno dostępnych miejsc (tak na przyszłość). :)

Barbossa
23-02-2007, 19:52
Trzeba też, żebyś spojrzał na norweskie zarobki i ceny. W Polsce energia jest relatywnie droga,
albo nawet bardzo droga dla przeciętnego mieszkańca. Stąd może u nas większa dbałość
o lepsze docieplenia wrażliwych, a potem trudno dostępnych miejsc (tak na przyszłość). :)

o kasie to nie gadajmy, byłem tam