PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze rozpalenie w kominie systemowym Shiedel



Graczyk
21-02-2007, 21:46
Cześć

Mam komin systemowy Shiedla (nie wiem jak to się pisze) :( i chciałbym jutro podlączyć do niego piecyk typu koza a czytałem gdzieś na forum, że wkłady od takich kominów lubią pękać w czasie pierwszego palenia. Niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak rozpalać i jak poznać, że na pierwszy raz już wystarczyi, dlatego może coś podpowiecie.
Dodam, że komin pomurowali w grudniu a został przykryty dachem i obrobiony na początku stycznia więc ten od kominka (do niego sie podłącze) jest cały suchy i na mój patrz dobrze wysuszony.
Planowałem podlączyć kozę, rozpalić kilkoma niedyżymi szczapkami i dać mu wystygnąć. Po kilku godzinach znów rozpalić i dać wystygnąć i tak przez dwa dni.
Podpowiedzcie coś proszę.

simon1234
21-02-2007, 22:04
ja mam komin ibf,mnie producent zalecił stopniowe powolne rozpalanie by komin sie rozgrzal,a poźniej to palisz jak chcesz,chyba że masz dłuższe przerwy w paleniu i wystudzisz komin to rozpalasz znowu spokojnie

mario_pab
22-02-2007, 07:03
Ja mam komin systemowy Schiedla i palę "w nim kozą". nie zauważyłem zeby coś popękało. U mnie komin był jednak stawiany latem.