PDA

Zobacz pełną wersję : Pilne! Przesunięcie słupa z linią nn - Warszawa



bisia
22-02-2007, 07:25
Jeszcze tutaj zamieszczam moją prośbę:

Mam na działce słup z linią niskiego napięcia, który muszę przesunąć do granicy działki - około 25 metrów.
Poszukuję kogoś, kto by zrobił przynajmniej jedną z poniższych rzeczy:
1. opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy sieci elektroenergetycznej
2. zrealizowanie robót przez uprawnionego wykonawcę

Czy ktoś z was robi takie rzeczy bądź zna kogoś, kto robi albo zna kogoś kto zna kogos.... itd...

Będę wdzięczna za wszelkie info.

prezes315
22-02-2007, 07:45
witam,
Ja dokładnie robie podobną rzecz, z tym że linia idzie przez działkę a my ją zdejmujemy i puszczamy kabel wokół dziaki ziemią. A skąd jesteś? Mogę podać namiary na projektanta (taniego) i wykonawcę.
Pozdrawiam....

bisia
22-02-2007, 08:01
Jestem z Warszawy.
My też myślelismy, żeby puścić ziemią, ale ponoć takie rozwiązanie jest droższe...

prezes315
22-02-2007, 11:23
Przy kosztach postawienia nowego słupa itd, to wcale nie droższe. Zależy jeszcze czy trzeba by sie przekopywać przez drogę? U nas pusciliśmy kabel przy samej naszej granicy działki. Więc obyło się bez żadnych dodatkowych pozwoleń z gminy żeby się przekopać przez drogę i przy okazji dużo taniej i szybciej .
No i linia kablowa jest bezpieczniejsza, nic nie nie urwie itd :)

bisia
27-02-2007, 16:10
Dzisiaj rozmawiałam z panem, który powiedział, ze metr kabla do wkopania pod ziemię może kosztowac ok. 80 zł, co z wykopkami i zakopkami może kosztować ok. 120 zł za m bieżący - a u mnie będzie tego ze 100 metrów, jak nie więcej.