PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie, jaki i za ile kupiliście parkiet?



ryby
22-02-2007, 09:45
Za ile kupiliście parkiet dębowy i gdzie? Rozbieżności cenowe są od 40do 90zł, więc szukam wszelkiuch namiarów na producenta i ceny. Potzrbuje około 80m2.
Warto kupić grubszy tj. 22mm czy wystarczy 16mm, jaki wybraliście?

Zukow
22-02-2007, 11:50
Ja kupiłem 6 m3 dech dębowych takich świerzo ściętych suszą się od kilku miesięcy - zrobie z nich deski podłogowe i schody.
Cięte były na 40 mm po wyschnięciu powinny mieć 36mm a stolarz zrobi z nich deski 32 mm - będzie dużo odpadów ale kupiłem za 500 zł za m3 bez sęków 1 klasa
liczę, że wyjdzie z tego 100-130 m2
czyli bez robocizny 30 zł za m2 + 1500 zł robocizna - taką mam nadzieję :-)

novi_ana
22-02-2007, 13:32
Zazdroszczę czasu na suszenie drewna.. Miesiąc temu zamiast budować dom zdecydowaliśmy się kupić domek do wykończenia od prywatnej osoby. Ma to swoje wady i zalety :) W kwietniu ma wchodzić wykonawca.. a my musimy szybko się decydować na konkretne rozwiązania i zastanawiać się skąd wziąć parkiet dębowy do montażu?
tym bardziej, że naprawdę źle można trafić - na mokre drewno lub zbyt suche drewno, które latem przy większej wilgotnosci nabierze..
Jakieś rady:)?

ryby
22-02-2007, 18:51
tym bardziej, że naprawdę źle można trafić - na mokre drewno lub zbyt suche drewno, które latem przy większej wilgotnosci nabierze..
Jakieś rady:)?

Właśnie dlatego szukam tutaj pomocy :)

niewidzialny
22-02-2007, 20:42
cena zalezy od wymiaru klepki-mała klepka niska cena,grubosc parkietu musisz zaplanowac by wszyskie podłogi były w jednym poziomie-bez stopni,18mm czy 22mm nie ma zbytniej róznicy (jezeli nie masz podłogówki) warstwa użytkowa -do pióra- jest podobna ,mozaika debowa 8 mm jest tania i łatwa w montażu. reszta to sprawa gustu, umeblowania i efektu koncowego jaki chcesz uzyskac (bo super parkiet przykyty dywanem jest bez sensu) zreszta podłogi tylko w nieumeblowanych pomieszczeniach przykuwają uwage "zwiedzających"pózniej jest to tylko drobny detal

Rezi
22-02-2007, 21:29
w wielkopolsce gdziekolwiek kupisz, kupisz od dabexu
obecnie ceny ida w górę bo ponad 70 % idzie za miedze

ja dostałem parkiet jesionowy w II klasie za 150 brutto z robocizną i materiałem

Joasia
23-02-2007, 01:40
Parkiet dębowy kupuję w Dąbexie (chyba :roll: ); [ale może deski dębowe z Galerii Parkietu :-? ]. 16 mm - bo o 1/3 taniej niż 22 mm, a różnica 1-go cyklinowania. Czyli zamiast 150 lat, pożyje ten parkiet z jakieś 120 - w sumie mało mnie to będzie wtedy obchodzić...

Co do jesionu - to polecam firmę, którą znalazłam na jesiennych targach budowlano - mieszkaniowych na Prądzyńskiego w Warszawie. Firma ta robi parkiet gr. 20 mm z odpadu pozostałego po cięciu forniru. Jesion select jasny, ciemny lub mieszany, idealnie proste słoje, klepki 6 x 30 - kupiłam po 77,- zł za metr (cena z targów). Tel.(41)25-41-020.

ryby
23-02-2007, 09:08
w wielkopolsce gdziekolwiek kupisz, kupisz od dabexu
obecnie ceny ida w górę bo ponad 70 % idzie za miedze

ja dostałem parkiet jesionowy w II klasie za 150 brutto z robocizną i materiałem

Rezi, możesz wrzucić fotki położonego parkietu?

Rezi
23-02-2007, 11:00
kładzie się dopiero
jak skończa wrzuce fotki