PDA

Zobacz pełną wersję : Podzielenie gruntu na działki budowlane



Hubaliusz
22-02-2007, 10:44
Witam. Interesuje mnie czas podziału gruntu rolnego, które zostało podzielone na działki budowlane przez Urząd Miasta, każda działka ma pow. ok 1200m2 (12arów). Dnia 20.XII.2006 zleciłem geodecie wytyczenie sześciu działek i dwie drogi. Od gminy otrzymałem Wypis i Wyrys dotyczący mojego gruntu.Po działaniu geodety otrzymałem z gminy dwa zaświadczenia: 19.01.2007 "Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego" i 30.01.2007 "Postanowienie( Burmistrz Morąga stwierdza zgodność propowanego podziału działek,...)". A teraz cisza nastąpiła, gedeta wmawia mi,że jeszcze jakiegoś pisma brakuje z Urzędu. Geodeta powiedział mi, że do końca Stycznia wysztko bedzie gotowe, czyli będą wkopane słupki graniczne i dostane cały plan podziału a tu jakiś "wałek". Ciagle mnie zwodzi, a mi bardzo zależy na czasie, bo zamieżam ruszyć budowe na lato, ale w taki tępie to nie wiem czy mi się uda.
Moje pytanie jest: ile taki przykładowy podział może trwać? Czy od geodety zależy czas podziłau czy tylko od Urzędu Miasta? I co ja moge zrobić by przypiszyć czas podziału?

Hubaliusz
24-02-2007, 14:25
Prosze o odpowiedź

gabula
24-02-2007, 15:09
U mnie trwało to 10 m-cy, trochę zawalił geodeta, ale myślę że jakieś 4-6 m-cy przeciętnie to trwa. Jeżeli będziesz miał w ciągu dwóch miesięcy to masz expresowo. Przynajmniej w moim regionie.