PDA

Zobacz pełną wersję : PŁYTKI NA BRODZIK ?



EBU
22-02-2007, 10:53
Proszę o pomoc , przejrzałam forum ale nie mogę nic znaleźć,

Moje pytanie brzmi czy kafle powinny wchodzic na brodzik, czy brodzik powinien dochodzić do kafli. Kafelkarz twierdzi że kafle powinny wchodzić na brodzik ale mam obawy zo się dzieje jak mam awarie pod brodzikiem, wtedy nie można go podnieść

Edyta

kaczorek.
22-02-2007, 12:09
ale o so chosi ...?
brodzik jezeli jest akrylowy wstawiasz do łazienki po flizowaniu na około objechać silikonem żeby nie puszczało wody za brodzik a żeby się do niego dostac są równiez akrylowe obudowy...
chyba że zrezygnowałaś z akrylowej obudowy i robisz obudowe np: "cegła" oklejona płytkami ?

EBU
22-02-2007, 12:24
mam brodzik wpuszczony w podłogę wys 3 cm, i jeżeli płytki pójdą na brodzik (a tak sugeruje glazurnik) to jak go wyjmę w przypadku awarii ?.

Brodzik ma z trzech stron ściany a przód to tylko drzwi szklane

SAVAGE7
22-02-2007, 13:17
glazurnik dobrze ci radzi. nie martw się o awarie bo tam nie ma co nawalić. może się jedynie zatkać odpływ. nie wiem czy wszystkie syfony tak mają ale mój się wyciąga i od góry można przetkać cały odpływ żmijką.

EBU
22-02-2007, 14:05
w sumie też mam syfon wyciągany od góry, ale zawsze możliwość demontażu brodzika byłaby wskazana, możliwe że sie mylę ale jakoś tak dziwnie się boję :cry:

OMU
28-02-2007, 15:01
Jeśli brodzik będzie przylegał do płytek , a krawędź wokół brodzika jest mocno zaokrąglona to na styku brodzik-płytki powstanie duża szczelina , którą trzeba wypełnić silikonem i będzie to brzydko wyglądać,chyba że zastosujesz listwę maskującą . Przy takim układzie łatwo w przyszłości wymontować brodzik,ale dla glazurnika więcej roboty muszą się zgadzać kąty.
Jeśli płytki będą zachodzić na brodzik ,wizualnie będzie lepiej , glazurnikowi łatwiej wykonać ,ale w przyszłości przy demontażu trzeba zniszczyć płytki.Jeżeli brodzik jest obudowany z trzech stron ściankami +drzwi kabiny to trzeba sprawdzić czy te drzwi zmieszczą się w pomniejszony otwór (bo zakładając płytki na brodzik zmniejszamy otwór na drzwi).
Wybór należy do ciebie.