PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką technologie wybrać?



ttmm
22-02-2007, 11:13
Planujemy budowe domu i zastanawiamy sie nad wyborem technologii. Dość mocno rozważamy technologie drewniane.
Czy ktoś buduje tu dom z bali, metoda kanadyjska, z prefabrykatow? Jakie sa wasze wrazenia? czy nie zalujecie wyboru takiej technologii?
No i najwazniejsze pytanie, jak trwale sa takie domy?

Z gory dziekuje za pomoc

ttmm

Artur K.
22-02-2007, 11:38
Każda technologia jest dobra. Jedne tańsze, inne droższe. Każda ma wady i zalety, ale jeżeli w trakcie budowy wykonawca ściśle się trzyma sztuki budowlanej w/g danej technologii to dom będzie stać wiele lat. Problemem jest nie wybór technologii, tylko znalezienie odpowiedniej ekipy do postawienia domu zgodnie z zasadami tej technologii. Inaczej stawia się budynki z keramzytów, inaczej murowane z silki, a całkiem inaczej z bali drewnianych czy w systemie szkieletowym. Ta sama ekipa tego nie zrobi. Dlatego bardziej byłoby wskazane rozejrzenie się po ekipach działających w okolicy, w jakich technologiach budują.

alexsandra9
22-02-2007, 12:56
Budujemy z mężem dom z bali. Zdecydowaliśmy sie w ostatniej chwili na tą metodę tzn. mieliśmy projekt domu murowanego, fundamenty pod niego i nawet zakupiony materiał na budowę ścian. Jednak zmieniliśmy technologie i już nie mogę się doczekać naszego domku :D Drewniaka wybralismy głównie ze względu na szybkość budowy- firma postawi go nam w około 2-3 miesiace, nie musimy szukać różnych ekip- za ściany , więźbę i stolarkę odpowiezdzialna jest firma.No i ten klimat domu...nie da sie go porównac z betonowymi ścianami 8)

WanKon
22-02-2007, 15:17
Podziwiam Wasza odwagę
Ja jestem za strachliwy na takie inwestycje
Szczerze powodzenia!

ttmm
22-02-2007, 15:21
Budujemy z mężem dom z bali. Zdecydowaliśmy sie w ostatniej chwili na tą metodę tzn. mieliśmy projekt domu murowanego, fundamenty pod niego i nawet zakupiony materiał na budowę ścian. Jednak zmieniliśmy technologie i już nie mogę się doczekać naszego domku :D Drewniaka wybralismy głównie ze względu na szybkość budowy- firma postawi go nam w około 2-3 miesiace, nie musimy szukać różnych ekip- za ściany , więźbę i stolarkę odpowiezdzialna jest firma.No i ten klimat domu...nie da sie go porównac z betonowymi ścianami 8)

a mozesz mi na priva napisac na ktora firme sie zdecydowaliscie? Jest strasznie duzy wybor na rynku i nie bardzo wiem jak sprawdzic ktore sa uczciwe a ktore nie.

alexsandra9
22-02-2007, 19:41
wysłałam na priva

ttmm
23-02-2007, 09:12
dzieki :-)