PDA

Zobacz pełną wersję : Chudy beton a stopa fundamentowa



slayer123
22-02-2007, 18:04
Na projekcie, który przewiduje chudy beton gr 10cm, na nim stopę fundamentowa mam napisaną uwagę:

wszystkie powierzchnie styku betonu zagruntowac srodkiem przeciwwilgociowym

A czy na chudym betonie powinno się ułożyć jakąś izolacje? Sam izoplast czy może do tego jeszcze papa? czy może można wylać stopę bezpośrednio na chudziaku?

Geno
22-02-2007, 18:13
Możesz ułożyć 2x papę na lepiku,podkładową z zakłądem w każdą stronę 5 cm, ewentualnie przesmarować chudy beton lepikiem - plus wszystkie boki - to właściwie jedyny sposób zabezpieczenia przed podciąganiem.

radomik
22-02-2007, 21:26
to żart :-? ??? gruntować chudziaka? Jeszcze tego nie słyszałem.

Barbossa
22-02-2007, 21:32
raczej słuchaj/czytaj co "starsi" mają do powiedzenia

Geno
22-02-2007, 21:35
to żart :-? ??? gruntować chudziaka? Jeszcze tego nie słyszałem.
...a o hipotezie Hubera-Hencky'ego-Misesa słyszałeś?

Barbossa
22-02-2007, 21:38
albo o teorii/analogiii błonowej Prandtla?

Krzysztofik
22-02-2007, 21:42
...a o hipotezie Hubera-Hencky'ego-Misesa słyszałeś?
A "wilczy szaniec" widziałeś :wink:
A tak na poważnie przed wylewaniem ław u siebie, zasięgałem opinii specjalistów wszelkiej maści od hydrologa po konstruktorów budownictwa (bo jednemu bym nie uwierzył) i kazali sobie odpuścić izolowanie chudziaka od ławy, natomiast miałem w betonie zastosowane specjalne domieszki (mówili że z NASA) :wink: :D

radomik
22-02-2007, 21:44
raczej słuchaj/czytaj co "starsi" mają do powiedzenia

właśnie to robię :lol:

pozdr.

Barbossa
22-02-2007, 21:45
ok :D

Krzysztofik
22-02-2007, 21:49
Barbossa i tak Ci sie dostanie za to "c" :wink:
"C" jak cymbał :D

Geno
22-02-2007, 21:51
...a o hipotezie Hubera-Hencky'ego-Misesa słyszałeś?
A "wilczy szaniec" widziałeś :wink:
A tak na poważnie przed wylewaniem ław u siebie, zasięgałem opinii specjalistów wszelkiej maści od hydrologa po konstruktorów budownictwa (bo jednemu bym nie uwierzył) i kazali sobie odpuścić izolowanie chudziaka od ławy, natomiast miałem w betonie zastosowane specjalne domieszki (mówili że z NASA) :wink: :D
Można ale mówimy o jednym elemencie tylko stopie fundamentowej.
Nie chce mi się wklejać zdjęć sto fundamentowych hali przemysłowej z izolacją podeszwy stopy. Może nadmiar ostrożności ale nie oznacza,że nigdy się nie stosuje.

Więc uzupełnię - nie ma takiej palącej potrzeby wykonywać izolacji podeszwy stopy na styku chudego betonu ze stopą fundamentową, niemniej jednak błedem to nie jest, raczej "nadopiekuńczością".

Barbossa
22-02-2007, 21:54
Barbossa i tak Ci sie dostanie za to "c" :wink:
"C" jak cymbał :D
"c" to pikuś (ma wytłumaczenie, nawet niezłe :D ) , gorzej będzie z "b" :(

Krzysztofik
22-02-2007, 22:13
..........Nie chce mi się wklejać zdjęć sto fundamentowych hali przemysłowej z izolacją podeszwy stopy. Może nadmiar ostrożności ale nie oznacza,że nigdy się nie stosuje.

Więc uzupełnię - nie ma takiej palącej potrzeby wykonywać izolacji podeszwy stopy na styku chudego betonu ze stopą fundamentową, niemniej jednak błedem to nie jest, raczej "nadopiekuńczością".
Hali przemysłowej nikt chyba nie stawia na tak mokrym terenie jak ja dom, dlatego szacowne gremium zdecydowało bym sie nie przejmował takimi błachostkami jak "woda na ziemi" bo to naturalne :wink:



Barbossa..."P" :wink:

Geno
22-02-2007, 22:18
..........Nie chce mi się wklejać zdjęć sto fundamentowych hali przemysłowej z izolacją podeszwy stopy. Może nadmiar ostrożności ale nie oznacza,że nigdy się nie stosuje.

Więc uzupełnię - nie ma takiej palącej potrzeby wykonywać izolacji podeszwy stopy na styku chudego betonu ze stopą fundamentową, niemniej jednak błedem to nie jest, raczej "nadopiekuńczością".
Hali przemysłowej nikt chyba nie stawia na tak mokrym terenie jak ja dom, dlatego szacowne gremium zdecydowało bym sie nie przejmował takimi błachostkami jak "woda na ziemi" bo to naturalne :wink:
Mieli rację. Jeśli przyjrzysz si ę moje wypowiedzi to napisałęm ,ze można a nie trzeba , stosowanie wodoszczelnego (hydrotechnicznego) betonu dla jednej stopy jest bez sensu.

Zasada generalnie w ochronie przed korozją jest prosta - albo nie osłaniac betonu kiedy jest pod wodą albo zastosować pełną osłone a nie pół środki - w tym przypadku nie to jest istotne tylko podciąganie kapilarne ale nie sądzę aby specjalnie groźne było betonowym.