PDA

Zobacz pełną wersję : PIEC NA EKOGROSZEK GAŚNIE I NIE DOPALA EKOGROSZKU



NITEK
23-02-2007, 01:47
CZESĆ WITAM, POPRZEDNIE WSKAZÓWKI BARDZO CENNE SĄ ROBIONE PRZEZ INSTALATORA, ALE MAM IN PROBLEM PIEC MI GAŚNIE PO PRZEJŚCIU W NADZÓR-PODTRZYMANIE(U MNIE JEST 10 MINUT I WTYM CZASIE NASTĘPUJE PRZEDMUCH DMUCHAWY I PODANIE PALIWA PRZEZ CZAS PRACY W MOIM PRZYPADKU 25 SEK). WSZYSTKO JEST OK TYLKO W TYM NADZORZE WYSTĘPUJĄ JAKIEŚ NIEWIADOME CZYNNIKI: A MIANOWICIE W POPIELNIKU MAM NIEDOPALONY WĘGIEL I ZGAŚNIĘTY PIEC, POWIEDZ CZY DUŻE ZNACZENIE MA DOPŁYW ŚWIEŻEGO POWIETRZA BO MAM OTWÓR DO KOTŁOWNI ZAMKNIĘTY BO MI PRZEZNIEGO WIAŁO ZIMNEM. PORADZ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI
POZDRAWIAM

Krupiarz
23-02-2007, 06:40
Wiele Ci chyba nie pomoge.
Ja mam zupełnie inne parametry. Wczoraj zmniejszyłem czas podawania paliwa do 8 sek, a czas przerwy wydłużyłem do 2 minut, bo w palniku było sporo żaru, a niedopalone kawałki znajdowałem w popielniku. Aż niewiarygodne, ale chodzi.
Przy tym czas podtrzymania mam 30 min (tu już nie ustawiam czasu podawania paliwa). I na powyższych parametrach chodzi, nie gaśnie. Trudno mi obserwować zachowanie pieca, bo jeszcze w domu nie mieszkam, przyjeżdżam na budowę co dzień, co drugi dzień.
Wydaje mi się, że masz za długi czas podawania paliwa.
Dodatkowo regulujesz taki parametr jak szybkość nadmuchu oraz przede wszystkim na samym wentylatorze masz taką "klapkę" którą regulujesz ręcznie wielkość szczeliny przez które wpływa powietrze (czyli regulacja podwójna: szybkości pracy wirnika w wentylatorze oraz regulacja szczeliny). Może masz zasłoniętą na max szczelinę?
Powietrze oczywiście jest potrzebne do procesu spalania, Jeżeli kotłownię masz szczelną to może również rzeczywiście przygasać, choć wentylator wytwarza podciśnienie i jeżeli ma choć małą szparę w drzwiach, powinien być w stanie zassać na tyle powietrza by nie piec nie gasł.
Możesz sprawdzić jeszcze szczelność nadmuchu. Czy rzeczywiście wieje po retorcie.
Co jeszcze? Wiele zależy od rodzaju samego paliwa. Jeżeli zabawa parametrami i powyższe nie pomogą, to kup worek innego groszku i spóbuj nim palić.

Powodzenia