PDA

Zobacz pełną wersję : doświadczenia użytkowników regulatorów pokojowyc-eko-groszek



rumak1974
23-02-2007, 07:04
Forumowicze pomóżcie
Mam piec na eko groszek juz drugi sezon i wkońcu postanowiłem ze zamontuje regulator pokojowy .. kable podłączyłęm wg schematu załaczonego do sterownika pieca (Geco43 cośtam..) Wg instrukcji na wyświetlaczu pojawił sie napis Blo i dalej nic :o tzn pompka miesczjąca załacza się wg. ustawionego czasu najpierw miałem co 10 min potem co 2 min dlatego ze w sterowniku przewidziany jesat czas pracy na 30 sek co powodowało że ciepłe miłąem grzejniki tylko bezpośrednio w pionie a reszta była zimna...ale to i tak mały pikuś dlatego że po kilkunastu cyklach takiej pracy została wypompowana ciepła woda z pieca i w obiegu krązy tylko zimna..
Podniosłem temp na reg. pokojowym ale piec wogule nie reaguje stoi w trybie "blo" i ani rusz nie podgrzewa wogóle wody w piecu...macie jakieś pomysły jaka mnoże być przyczyna???
Dodam że nie mam zaworu 3 ani 4 drożnego a sterownik pokojowy to jakś prosta włoszczyzna nawet bez wyświetlacza

Kulin
23-02-2007, 07:54
Rumak1974, ja też mam sterownik GECO, i pompka załącza mi się co 17 minut na 30 s w trybie "BLO". Ten tryb pracy nie jest nastawiony na grzanie wody, tylko na podtrzymanie ognia, czyli minimalne spalanie. W tym trybie prawie zawsze mam zimne wszystkie grzejniki, a woda wpiecu ma temperaturę około 50 stopni. Ja tez nie mam żadnego 3 lub 4 drożnego zaworu (ale zastanawiam się nad jego założeniem). Co do regulatora pokojowego. Gdy podnosisz na nim temperaturę i przekroczysz aktualną temperaturę otoczenia, powinieneś usłyszeć taki charakterystyczne "tyk" (przełączenie sie przekaźnika), chyba że nie ma przekażnika i jest to realizowane innym sposobem. Również ważne jest podłączenie do tego przekaźnika, zazwyczaj są trzy wyjścia, z czego jedne jest wspólne, a pozostałe dwa działają na takiej zasadzie, że jak jeden styk jest zwarty, to drugi jest rozwarty. Jak chcesz sprawdzić czy sterownik GECO działa prawidłow, to zwieraj końce przewodów (te końce które podłączasz do tego sterownika pokojowego). Wiem jedno, że sterownik pokojowy do duża oszczędność w opale. :D

rumak1974
23-02-2007, 11:03
no tak wzasadzie masz racje ..podtrzymanie ognia ale jak załaczyłem sterownik pokojowy i ustawiłem na nim temp 22 st (taka była temp. zanim podłączyłem ustrojstwo) ale niestety rano jak sie obudziełm to w pokoju miałem 17 st.
A piec stał w miejscu (tzn działa tylko funkcja przepalania - U 3) . Nie wiem może mam do du...y sterownik , a jaki ty masz podłączony???
Napisz dokładnie jak możesz jak to u ciebie dział - jesli oczywiście bedziesz mógł

Kulin
19-03-2007, 12:16
rumak1974, może masz sterownik w niezbyt dobrym miejscu, tzn. tam gdzie temperatura długo się utrzymuje, spróbuj zmienić położenie sterownika. Ten sterownik nie robi nic innego jak tylko załącza lyb wyłącza przekaźnik. U mnie jak przekaźnik jest zwarty to piec przechodzi w tryb pracy "blokada" czyli nie grzeje, tylko utrzymuje aby palenisko nie wygasło.