PDA

Zobacz pełną wersję : wykanczanie poddasza



Makary
23-02-2007, 09:14
witam,

budujemy dom parterowy z mozliwoscia adaptacji poddasza ("leokadia" z pracowni Horyzont). na poddaszu nie ma zadnych scian szczytowych - tylko dach. jest ocieplenie z welny 20 cm. i co dalej? jedna z firm zaproponowala wykoczenie (folia, stelaze aluminiowe, plyty g-k) za 70 zl/m.kw. czy to dobra cena? czy sa jakies plyty "bardziej" nadajace sie do zabudowy poddasza?

bede wdzieczna za wszelkie informacje

ania

KaiM
23-02-2007, 09:52
to chyba z materiałami ta cena
oferty robocizny jakie mi składano zaczynały się od 30zł/m2 i to już z układaniem dwóch warstw wełny

są jeszcze płyty gipsowo-włóknowe - podobno lepsze na poddasze bo mniej pękają - ale moim zdaniem większość kwestii w temacie płyt GK to jakość wykonawstwa

marcin_budowniczy
23-02-2007, 09:56
ja płacę 49 zł/m2 (szczelina z drutu, wełna 20 cm, folia, stelaże, płyty, gipsowanie, malowanie) już przykręcają płyty.
Dach 4 spadowy, wole oko, 5 okien dachowych :-) Dużo gimnastyki

Makary
23-02-2007, 10:25
nie uscislilam - can 70 zl jest razem z materialem, komplet. mam 6 okien polaciowych. no inie wiem, co lepsze - zostawiac spadki az do samej podlogi czy ustawiac scianki (kolankowa ?) wokol na wysokosc metra? co jest bardziej praktyczne?

Darek_P
23-02-2007, 10:40
W zasadzie to jak Ci się podoba. Jak nie będziesz miał ścianek kolankowych, to szafki stojące pod skosami mogą wyglądać nieciekawie (dziura za nimi). Łóżko pewnie wyglądałoby dobrze.

Następnie problem z powieszeniem grzejników (chyba, że masz podłogówkę).

Ja planuję w pokoiku i łazience na poddaszu dostawić ściankę kolankową choćby z 80 cm wysokości. Natomiast w holu skosy prawie do ziemi (ścianka tak ze 30 cm) i tam taki grzejnik-jamnik pod oknem połaciowym.

Darek

K74
23-02-2007, 11:37
ja płacę 49 zł/m2 (szczelina z drutu, wełna 20 cm, folia, stelaże, płyty, gipsowanie, malowanie) już przykręcają płyty.
Dach 4 spadowy, wole oko, 5 okien dachowych :-) Dużo gimnastyki
Marcin, a jakiś namiar na tę ekipę. Please :D .

bingo-ada
23-02-2007, 13:04
ja płacę 49 zł/m2 (szczelina z drutu, wełna 20 cm, folia, stelaże, płyty, gipsowanie, malowanie) już przykręcają płyty.
Dach 4 spadowy, wole oko, 5 okien dachowych :-) Dużo gimnastyki

A ta cena to z materiałem?

pawel3999
26-06-2007, 12:04
Makary- mam do Ciebie wielką prośbę. Zauważyłem, że budujesz Leokadię. Prosiłbym Cię o wszelkie zdjęcia i informacje jakie posiadasz (czy warto go budować itp. ). Sami zastanawiamy się na wybraniu tego projektu. Mój kontakt to [email protected]