PDA

Zobacz pełną wersję : DZIENNIK MAANMY



maanmy
23-02-2007, 10:14
Pomysł na dom tkwił nam w głowach już kilka lat temu , ale zawsze było coć co nie pozwalało zrobić tego pierwszego kroku . Jednak decyzja zapadła 22 stycznia 2007 .DOOOŚŚŚĆĆĆ BLOOKUUU. Po kolejnej imprezie całonocnej za scianą (gipsową 2x3cm) to tak dla niewtajemniczonych , mieliśmy tak dość że szala przeważyła . Działka właściwie cały czas była trzeba było tylko zastanowić w jakim jej miejcu powstanie to nasze cudo :D . właściwie minał miesiąc już . czekamy na mapę do celów projektowych( powinna być lada dzień ) i tu spotkała mnie mała przygoda która położyła mnie do łóżka na 2 tygodnie . przyjechał pan geodeta a ja nie potrafiłem wysiąść z samochodu (moja dyskopatia się odezwała w takim momencie ) . No nie wyjdę za żadne skarby . Projekt juZ zamawiam t ydzień :D , ale dzisiaj to napewno już uczynię , jest to z14 z dwoma garażami z pracowni z500 . Oczywiście nie obyło się bez tarć w starostwie odnośnie dachu,zacząłem wizytę u referenta poprzez specjaliste trafiłem do dyrektora i żadna z tych osób nie potrafiła w sposób jednoznaczny zadecydować czy dach na garażu moze być pulpitowy , zostałem odesłany do wydziału architektury w gminie w celu rozszerzenia opini jaką dostałem od tegoż wydziału aby jasno z niego wynikało jaki może być ten dach . Jak myslicie co usłyszałem ,,nie można nic zmieniać w opini proszę pana '' :evil: , a może to i dobrze będziemy mieć dodatkowe pomieszczenie na różne dziwne rzeczy które pewnie sie pojawia . żona się smieje że dom będzie wyglądać jak jamnik z małym jamnikiem , a mnie sie i tak podoba , i rozkoszuje sie już ta myślą że nie obudzimy się już w środku nocy obudzeni przez tego debila (pop....ego alkoholika mieszka od 5 miesięcy :evil: :evil: :evil: )zza sciany bo sobie np zechce glośniej posłuchać jakiejś kretyńskiej muzyki (znienawidziłem braci golców) . Tak na marginesie , w spółdzielni mieszkaniowej mają to głęboko w dupie że taka kanalia nie daje normalnym lokatorom żyć , policja właściwie też nie ma sposobu na takich delikwentów (poprostu najzwyklej może im nie otworzyć drzwi ) nie nie dość dość dosć o nim .Liczę po cichu że może go coś zje :D , napwewno jeszcze nie raz wspomnę o tym orgu zza ściany :evil: , ale wracając do tematu staram sie aby rozpocząć wykopy na początku czerwca :D :D . Wczoraj uczyłem się wklejąć zdjęcia chyba ze 4 godz i chyba się udało :D Coś dzisiaj wkleje może działkę ,tak nasze 20x30 które wybraliśmy . Tak na koniec pierwszego wpisu miło będzie przeczytać i pooglądać po jakims czasie jak to wszystko wyglądało :D

maanmy
23-02-2007, 11:24
pan w gminie w czasie rozmowy stwierdził , że taki garaż jak bym chciał to sie na wsi buduje . Chyba się szybko zorientował ze palnął , bo cały czas podczas reszty rozmowy uciekał wzrokiem w najdalsze zakątki swojego ciasnego pseudo gabinetu . BURAK pomyslałem

maanmy
26-02-2007, 13:48
GMINA TWÓJ WRÓG . tak brzmi moje motto na ten tydzień . kolejne sprzeczne informacje . co urzędnik to inna opinia , czy u was też tak było . a czas ucieka .Poszło o zjazd z drogi do tej pory nie było kłopotu , chcemy skorzystać ze zjazdu do juz istniejacego domu (babci), urzędasy gminne dzisiaj wymyśliły żę trzeba się extra zwracać do burmistrza o służebność , albo pisać podanie o zakup tej działki , tylko że zmieniły sie przepisy i musi być ogłoszony przetarg jakby co . i z tego wynika że stanę ja do niego i kto jeszcze może owady które będa przelatywać nad nią . nie rozumię tego . Narazie jestem wkurzony całą ta sprawą :evil: :evil: , czekam na żonsię bo to ona podała tę fascynującą informację z gminy .

maanmy
27-02-2007, 17:52
http://images21.fotosik.pl/32/02d37a8d27105a05.jpg[/img]
http://images21.fotosik.pl/32/374dccc5a5fd238c.jpg

tak tutaj 2 zdjecia z terenu przyszłej inwestycji choć zastanawiamy sie nad lokalizacją nieco bardziej w lewo tu może być tzw teren rekreacyjny (mały ogród) pożyjemy zobaczymy . to wszystko w oddali aż pod las jest przeznaczone pod zabudowę . więć kiedyś bedą i sasiedzi . :evil: :D

maanmy
27-02-2007, 18:08
właśnie dzwoniłł tel od gościa który buduje dla naszego lokalnego architekta wycena bez dachu przez telefon baaardzoooo optymistyczna ,własnie do mnie jedzie chyba go polubię :D :D

maanmy
27-02-2007, 21:03
no i jestem po rozmowie SUPER SUPER SUPER , co prawda dachu mi nie zrobią (nie będą mieć cieśli w tym czasie ) ale dostałem ludzką wycenę prac , mówiąć szczerze w wyglądu poczciwe chłopaki bardzo ich polubiłem , myśle że tak zostanie do końca i wykończenia też sugerowali że zrobią ale w zimie :D :D :D . A jeszcze jedno wspomniałem o koparce , a oni że ręcznie kopią . widać żę twardziele w boju zahartowani .TAK TRZYMAĆ CHŁOPAKI .

maanmy
01-03-2007, 10:41
Odebrałem wczorej warunki przyłączenia wody , fajnie pierwszy papier juz jest i to w 7 dni . mam już wstepnie ustaloną wycenę robocizny dachu 30 zł m2 to chyba nieżle ,(poprzednia wycena niby z firmy 55 złociszy za m2 )tylko że będe musiał za to pilnować gości bo oni lekko trunkowi są jak to nasi lokalni budowlańcy i mogą mieć problemy z terminem , ale znajdę na to sposób . przyszła wycena reku 14.500 + 7% bez gwc :-? . jakby ktoś znał już liczby w najbliższym losowaniu lotto to proszę o mnie nie zapomnieć :D

maanmy
02-03-2007, 09:12
Dzwoniłem wczoraj do geodety co z moja mapą . Facet bardzo szybko mówi , a ja nie rejestruję z taką prędkościa słów , chyba powiedział piątek czyli na poniedziałek powinna być . Trzeba zacznąć sumować wydatki , hmm tylko nie wiem wg jakiej taryfy będę klasyfikować ubytki na zdrowiu podczas całej inwestycji . :lol:

maanmy
05-03-2007, 16:33
geodeta oczywiscie przygrał w kulki mapy jeszcze nie mam , od 24 stycznia do dnia dzisiejszego (miała być za 3 tygodnie ) . Dzisiaj zamówiłem projekt wwwrrrrrewszcie po niedzielnych przemyśleniach ,i oczywiście nie omieszkałem zrobić przglądu dostępnego materiału w składach . dziwne jest podejscie sprzedawców którzy usiłuja sprzedać coć co mi całkowicie nie odpowiada (czyli szary beton komórkowy )mówiąć żeby brać bo nie będzie nic za chwilę . Spotkałem nawet z gości co chciał mi sprzedać zwykły szary pustak mówiąc,, bo panie najtańszy '' . Śmieszny facet coś pomruczał jak powiedziałem że ja na dom , a nie na stodołe potrzebuje , no cóż powoli muszę sie przyzwyczajać na początku drogi do takich numerów. Tak na koniec krótkiego wpisu widziałem ładną dachóweczkę robena .Powiedzcie dlaczego jak coś jest ładne z jednej strony to musi być brzydkie z drugiej (cena). jutro mam plan jadę podglądać moją przyszłą ekipę ,wynichałem że niedaleko coś robią (oczywiście zza krzaka coby mnie nie pogonili ) :D .

maanmy
06-03-2007, 12:46
Dalej nie mam mapy :-? rozmawiałem dziś z gosciem coś tam mruczał i w końcu obiecał na ten piątek - trudno . tak dla wszystkich dla przestrogi nie ma co liczyć na wstępne terminy trzeba sobie dać zawsze zapas czasu , a zachowywać się tak jakby każdy dzień po ustalonej dacie był katastrofą . Musiałem jeszcze odwiedzić gazownie i co z tego że gazu nie ma w okolicy jak papier od nich do zespołu uzgodnień musi być i basta . Została jeszcze sprawa warunków od elektrowni , mija trzeci tydzień od złożenia wniosku , i cisza ,żona mówi dzwoń , to dzwonię i co ---- pan wita mnie oj jak dobrze ze pan dzwoni bo ta mapa jakaś dziwna jest i zastanawiamy sie z kolegą o jaki teren chodzi . No nie całkowita załamka ,to co oni jeszcze potrzebują mapę lotniczą , myśle że im się nie chciało tego załatwić i każda głupia wymówka jest dobra, i pewnie bez monitu bym do lata czekał . Korzystając ze sposobności zapytałem o moją dachóweczkę . Warunki są takie pełna przedpłata i 3 miesiące czekania :evil: . czyli tzw kredyt krótkoterminowy za free no nieżle nieżle, tylko że pewnie będę musiał na to przystać - co zrobić . Generalnie jestem niewyspany ciągle coś rozmieszczam , przeliczam , wizualizuje , a może by tak , a z tego . pewnie dziś o dachówce będe rozmyslac ,a może nie

maanmy
08-03-2007, 13:49
No tak i zaczęły się wydatki .
Właśnie zapukał pan z poczty z projektem 1450 zł, jutro odbieram mapę do celów projekowych 600 zł, w sobotę przyjeżdża geotechnik zrobić operat wodno-guntowy pewnie ze 300 zł mnie skasuje , ale cieszę sie ze ruszyło do przodu , pytałem o kierbuda 2000 zł pazery wołaja jak jeden , (co oni spółdzielnie założyli ):evil: . Z gazowni zadzwonił pan , fajnie wygłąda na to że papierki się ruszyły i będą wszystkie w przyszłym tygodniu . Tak więc w połowie następnego tygodnia wyruszam z kpl papierów do Jacka G czyli adaptatora i znowu się odchudzę o 1000 zł :evil: . Myśle że czas pomyśleć o operacji działka . Po konsultacjach z organem szyjnym (czyli żonką) postanawiamy przeprowadzić inwazje na na grunt za płotem czyli w porzeczki . Z racji tego iż lada dzień przy takiej pogodzie obudzą sie trzeba to zrobić w najblizsza sobotę , co oczywiście udokumentuję sesją zdjęciową.

Usunąłem ten fragment dlatego iż uznałem że ten ktoś nie zasługuje aby tu istnieć .

maanmy
09-03-2007, 14:13
mam już projekt :D i mapę do celów projektowych :D , ale niestety nie mam już 2050 zł :cry:

czyli sumując z wczorajszym piwkiem :oops:
2055 zł, a jeszcze 58 zł za mapki do warunków czyli razem

2113 zł

maanmy
10-03-2007, 21:16
Dziś wyruszyłem w częsci porannej z połowicą do składu w celu nabycia potrzebnych materiałow (czyli rezerwacja materiału na sciany zew + dachówka). oczywiście pani pokazała na wejściu nowy cennik od kwietnia obowiazujący jak zwykle z nizszymi cenami :evil: . czekam na wycenę na być w poniedziałek , pewnie znowy trzeba na czyms zaoszczedzic , połowica juz zapowiedziała że trzeba ciąć ewentualnie w moim przypadku bo ona kuchnie i inne babskie elementy wyposażenia musi miec w odpowiednim standardzie . ok niech tak bedzie jakoś to przeżyje . Nasza latorośl wstępnie zaakceptowała swój przyszły pokój , małżonka też , co do mnie wybór miałem niewielki , czyli domownicy znajac mój gust muzyczny kategorycznie zarządali dla mnie pokoju na dole (najmniejszego oczywiście), więc lokale podzielone a w ogródku jeszcze porzeczki rosną . Cieszy mnie ta myśl o budowie , coraz bliżej naszego domku (kolega dziś zapytał co buduję powiedziałem dom , a ile ma metrów zapytał odpowiedziałem 110 , a on na to ty domek budujesz nie dom ) zazdrości i musiał dogryżć . a niech mu będzie buduje domek mój nasz domek i będzie jak z bajki , obiecałem to żonie . Jutro niedziela więc porzeczki poczekają do poniedziałku .

maanmy
17-03-2007, 21:13
http://images22.fotosik.pl/54/154a8ea008230457.gif
chwilowo tak jest , czyli czekam i czekać będę . z optymistycznych wieści trafiłem na górala , który na pytanie czy jest zainteresowany dachem odpowiedział ,, no njimo sprawy njimo ,, termin ma wolny końcem lipca to mi pasuje , jestem umówiony na tel w srodku tygodnia ,

maanmy
19-03-2007, 18:14
coś mi się wydaje że dachówka będzie w kolorze kasztan (koszty), tak ogólnie robi się zimno i nijak . czekam na ciepły wiaterek :D i papier z elektrowni :evil:

maanmy
21-03-2007, 09:30
Wczoraj dorwałem nareszcie Wielkiego Adaptatora Projektu . Wparowałem do jego gabinetu w trakcie rozmowy z jakims inwestorem , juz pod drzwiami słychałem jego sztandarowe zapytanie do inwestora ,, no i wie pan o co chodzi ,, , inwestor x po chwili namysłu odpowiedział szczerze ze nie wie o co chodzi , ja siedziałem z boczku i ogladałem ten cyrk . Pytanie ,, no i wie pan o co chodzi '' powtarzało sie co parę zdań odpowiedż za kazdym razem wyglądała tak samo . Dlaczego wybrałem własnie tego WAP-a , oczywiście dlatego bo chcę zaoszczędzić na adaptacji parę złotych (czyli ok 1000 zł). wszyscy rządają ok 2000 zł za adaptacje , on poczciwina połowe z tego i do tego mam darmowy kabaret . :D . wmawiał inwestorowi x ,ze musi on zrobic operat wodny .Na moja uwage po jakie licho operat robic skoro trzeba tylko badanie geotechniczne , mruknął ze on to tak nazywa - fajny ten WAP co . Dzwoniłem wczoraj do geologa co z badaniem gruntu odpowiedział swoim niewyspanym głosem że na dzis będzie , zapytałem o ile jestem winny za to badanie i i tu niespodzianka od piątku cena spadła o 50 zł z 250 zł na 200 zł , zastanawiam sie czy nie przełozyc odbioru na koniec tygodnia :D . Jest szans a że zaraz po świetach wszystkie papierki będą gotowe do oddania w starostwie . (o ile WAP czegoś nie spierniczy) ,tak jak geodeta co wyznaczył dom na na dwóch działkach jednej inwestora drugiej sąsiada :D :D :D . Dobrze że obaj żyja w dobrych stosunkach i jakoś rozwiazali tę sprawę , bo inaczej ..... :D ale jaja . Zaraz dzwonię do enionu w sprawie prundu musze ich cisnąć bo ewidentnie lecą w kulki . Byłem wczoraj w lokalnej sewerze , a tak na przeszpiegach , myslę są duzi mają pewnie fajne ceny na materiały , i co ha handlowiec wycenił mi dachówkę o 20% drożej od tej jaka stoi na placu w pewnym składzie i to z odbiorem za 5 miesięcy :o :o :o . co do betonu komórkowego to jego orientacja kończyła sie na wyrobie ze skawiny H+H Celcon , ogólnie był bardzo zaskoczony jak mu powiedziałem maja oni również w swojej ofercie bloczki na pióro z uchwytem montażowym - trzeba się wystrzegać takich fachowców od handlu . Więc decyzja podjęta jadę zaliczkować dachówkę w kolorze kasztan .

maanmy
03-04-2007, 12:19
No tak kilka dni upłyneło , sprawy sie posuneły do przodu , czyli po 1,5 miesiaca wreszcie mam papirek z elektrowni , bombardowałem ich codziennie telefonami , co miało trwać 2 tygodnie przeciągneło sie do takiego czasu . w miedzy czasie udalo mi sie wyprostować sprawe dojazdu do działki , co prawda on był zrobiony w 2003 roku , ale teraz pojawił sie problem w momencie uzyskania zgody na zjazd do naszego przyszłego domu . Pani w urzędzie gminy w geodezji po obejrzeniu mapki stwierdziła , ze czesc zjazdu(3m2) przebiega przez teren gminy i trzeba ustanowic służebność , niech was cholera wycyganiliście działke pod drogę i teraz robicie takie numery nie ładnie . chyba nie musze pisac jakie słowa w myślach ciskałem pod adresem tej zbójeckiej instytucji . w grę wchodził jeszcze wykup jakiejs czesci terenu , aby spokojnie móc korzystac ze zjazdu . zostałem poinformowany o procedurze 2 miesiecznej , powołaniu biegłego , wycen , zgody burmistrza i sam nie wiem co jeszcze , osłabienie moje osiagneło dna , co robic ??????? :( :( :( . czy każdy urzędnik ma za zadanie tylko utrudniać wszystko kurcze , żadnej porady co jak zrobic gdzie isć , kiedy zmieni się podejście w urzędach do ludzi , czy zawsze trzeba mieć gębe od ucha do ucha aby coś załatwić . W swoim zwątpieniu zapukałem do zarządcy dróg w gminie , dla spokojności przedstawiłem mój problem pani za biurkiem , ku mojemy zaskoczeniu zostałem poproszony abym usiadł i pokazał mapkę ,, proszę pana niestety nie ma szefa dzisiaj a chciałabym aby on to zobaczył bardzo proszęprzyjsc jutro do nas przed południem " . Co jest grane myslę przeciez to nie 1 kwietnia , ja dalej jestem w gminie , urzędniczka się do mnie uśmiecha , stara się pomóc , wskazuje jakąś drogę do rozwiazania problemu . :o :o . Jak radziła tak zrobiłem ok 12 na nastepny dzień pojawiłem sie w/w wydziale , pan szef juz wiedział o sprawie od miłej pani inspektor , ja jeszcze raz przedstawiłem całą sprawe , pan szef pokiwał głową i powiedział,, prosze napisać podanie do nas , dołączyc ksero mapki złozyc na dzienniku podawczym , ja to panu załatwiętylko że potrwa to ok 2 tygodni'' . Mila pani sie usmiechała cały czas doradzajac co i jak , postanowiłem spróbować u miłej pani która dostała dyspozycje załatwienia mojej sprawy skrócenie terminu , i udało się . Po tygodniu miałem już zgodę na zjazd :D :D :D . Przy odbiorze , zapytałem jak to możliwe , miła pani się usmiechnęła i powiedziała ,że oba wydziały sie dogadały w mojej sprawie . tak wiec mam kpl dokumentów . W międzyczasie naszedłem WAPA przycisnalem go do sciany , biedaczysko siedział wczoraj do 22.00 i szykował moje papierki na zespół uzgodnień które osobiście dziś zaniosłem . wrzucam przy okazji moje dachówki które juz u mnie stoją :D :D :D .

informacja dla mojego wesołego braciszka . MOJE KONTO MA SIĘ DOBRZE .
http://images20.fotosik.pl/194/7e5b3921a909d8b1.jpg
tak wygląda teren ze sliwką
http://images20.fotosik.pl/194/5b0430e59ff9501b.jpg
tak bez niej
http://images22.fotosik.pl/82/f795bba943903d15.jpg
wyładunek

maanmy
03-04-2007, 12:36
teraz kilka liczb
9805 zł - dachówki
500 zł - zaliczka na dach
500 zł- zaliczka dla architekta (oczywiscie nie zapomniał o niej )
36 zł- wypis z rejestru gruntów
2113zł poprzednie wydatki
12954zł - do tej pory

W nastepnym tygodniu oddaję papirki do starostwa . i będzie cool :lol: :lol: chyba ???

maanmy
03-04-2007, 13:57
jeszcze jeden wydatek
200zł - badanie geotechniczne
czyli jest 13154zł

maanmy
06-04-2007, 14:49
Niestety , odebrałem dziś dokumenty z zudp , mam negatywne uzgodnienie z wodociagów . pytałem przed odniesieniem czy wszystko jest w porzadku , miało być i kurna nie było . Dostałem negatyw za brak mojej zgody na piśmie na przyłacz do rury fi 45 . jeszcze mi wmawiał na miejscu w swojej pracowni że to chodzi o zgodę osoby do której doprowadza ona wodę . a z warunków jasno wynika , że za zgodą inwestora czyli mnie z żoną a nie właściciela domu do którego ona biegnie . Chyba że jest on jakimś ukrytym inwestorem . Idą swięta nie chciałem się kłócic ale to ewidentnie wina jest po jego stronie . Skubany nie wczytywał sie w papiery tylko patrzył na nagłówki i mam 2 tygodnie w plecy przez ......... :evil: :evil: . Sztuką jest przyznać sie do błędu , ech szkoda gadać http://i164.photobucket.com/albums/u36/maanmy/021.gif

wesołych pogodnych świąt
http://images20.fotosik.pl/203/30f4064be62300b9.jpg
by wielu z was mogło je spędzać we własnych kątach w następne święta

maanmy
27-04-2007, 08:29
tak kilka dni upłyneło a ja dalej kompletuje papierki :evil: . Liczyłem iz zaniosę kpl dokumentów do starostwa w ostatnia srodę , tak się jednak nie stało a to z powodu wrysowania garażu przez architekta na chodniku :evil: :evil: , pomino tego że miał opinie urbanistyczna i mapke z cechami planu zagospodarowania , ale łaskawca nie miał czasu biedaczek aby tam swój nos wsadzić . najpierw zrobił plan zagospodarowania działki z którym pobiegłem do starostwa sprawdzić czy jest wszystko spoko , oczywiście nie było brakowało na mapce cech planu które wg ustawy ma zrobic geodeta , i jak je naniusł to na ciągu pieszym (nie mogli chodnik napisać ) miałem GARAŻ . Dobrze że odlegość między starostwem a biurem arch jest dosyć duża bo pewnie ktoś by juz był w gipsie a ja w pace . facet w starostwie miał niezły ubaw jak to zobaczył . Kurna idzie to jak krew z nosa ,ale nie odpuszcze . mają wszystko na poniedziałek wyprostować , i może zaniosę nareszcie papiery do starostwa . Ytongu jak nie było tak nie ma hm mam jeszcze 2 miechy czasu a miesiac juz czekam .

maanmy
28-04-2007, 16:08
troszkę cyferek
172 zł zespół uzgodnień
27 zł dodatkowe 2 mapki
13353 zł

maanmy
04-05-2007, 10:49
uf projekt złożony do starostwa . teraz piłeczka po stronie urzędasów zobaczymy jak będzie . mam nagrabione w starostwie i spodziewam sie ze nie bedzie szybko decyzji w mojej sprawie . jestem na wojennej scieżce z panią inspektor , która wyprowadziła mnie z równowagi przy któryms ze spotkań . tak to jest jak sie chce dokładnie wszystko wiedziec , urzędasy wpadaja w panike wychodzi na jaw ich niewiedza i odsyłanie do innych osób . szlag człowieka trafia jak już na wstępie słyszy tekst ,, no i czego pan jeszcze chce "( pasowało by gnoja kawa oblac jaka miał na biurku) tak własnie usłyszałem od pana do którego jestem non stop odsyłany , bo urzedniczka niższego stopnia nie wie , to po jaka cholera ta baba tam siedzi , człowiek stara sie być grzeczny i oczekuje tego od drugiej strony
Nie odpuszczę i pewnie napiszę skargę do dyrektora wydziału na samym końcu w jaki sposób traktuje się petentów , może nareszcie będziemy traktowani jak klienci w urzedzie a nie jak nieproszeni goście .
tak na koniec na moje zapytanie kiedy moge sie spodziewać decyzji - odpowiedz wycedzona przez zęby brzmiała do 65 dni - a żeby cię ......... pomyslałem

dopłaciłem dżekowi do adaptacji
900 zł
gminie 50zł nowa opinia urbanistyczna + mapka
razem 14306 zł

maanmy
12-05-2007, 14:09
w oczekiwaniu na wieści ze starostwa (teczka z dziennika podawczego szła do szafy urzędniczej od 2 maja do 9 maja :evil: ) poprostu banda - ostro kupuję , czyli zamówiłem drzewo na dach , kupiłem wełne oraz stal .Cały czas trwa operacja ytong mam obiecane na maj 10 palet :evil: :evil: , pani ze składu poinformowała mnie że kombinują aby z niemiec coś ściagnąć w czerwcu . komentowanie tego chyba nie ma sensu . moja ekipa ostro buduje( szkoda że nie u mnie ), oczywiście czesto ich odwiedzam , podgladam . Ciekawie opowiadaja jak powstaje ten dom tzn częśc scian budują z prefabetu bielsko a częsć z diabli wiedza czego bo im ni jak wielkości pustaków nie pasują do siebie . rzucają róznymi brzydkimi słowami pod adresem składu - ciekawe czy wtajemniczyli własciciela inwestora w to wszystko ?????
wydatki
100m2 wełny 20cm 2717 zł
100m2 wełny 5cm930 zł
stal 0,78 t 2662 zł
6309 zł + 14306 zł
20615 zł

maanmy
07-06-2007, 16:39
troszkę czasu minęło od ostatniego wpisu , więc z takich wazniejszych spraw , pojawiło się drzewo na dach (dwie murłaty z robakiem przyjechały)- oczywiście juz je reklamowałem , pozatym reszta jest ładna i czyściutka , oraz przyjechał tir z czeskim ytongiem , powoli robi sie ciasno , a ja wciąż czekam na pozwolenie . oj ślimaczy się to ślimaczy . nasze z 14 pozostaje wciąż na projekcie . pozostaje mi tylko wszystko dokładnie analizować , i czeeeeekać .

drzewo 5100 zł
ytong 16624 zł

czyli wydałem od początku 42339 zł
dla spostrzegawczych czym róznią sie zdjęcia
http://images12.fotosik.pl/65/a06e0d1c8b087f70.jpg (www.fotosik.pl)
http://images22.fotosik.pl/137/5e633bd8144f643e.jpg (www.fotosik.pl)
tutaj bedzie miejsce domu , narazie porządki i wyrywanie pokrzyw

maanmy
12-06-2007, 10:18
dalej nic sie nie dzieje tylko wydatki , ale myslę że juz niedługo sie zacznie :D :D
ytong 11,5 cm 80 m2 - 4368 zł
ytong 24 cm 48 szt - 681 zł
klinkier 720 szt 2196 zł
zaprawa 225 zł
styropian 4 m3 po 270 zł1080 zł :evil: :evil: :evil:
folia dachowa 675 zł
czyli mamy już 51564zł

maanmy
11-08-2007, 18:21
Witam po 2 miesięcznej przerwie :oops: :oops: :oops: :oops: , nareszczie troszke wolnego wiec spiesze wklejać fotki .
budowa ruszyła 18 czerwca 2007 :lol: :lol:
http://images28.fotosik.pl/54/35eb653bc460cf74.jpg (www.fotosik.pl)
wizyta geodetów przeszła bez problemu szybko sprawnie i za 200 stówy :D http://images25.fotosik.pl/54/552867b1eb01ebd2.jpg (www.fotosik.pl)
chłopaki własnie rozkładają nowo zakupiony niwelator , baaardzo byli ważni :D :D

http://images27.fotosik.pl/55/89a7d007a820ef18.jpg (www.fotosik.pl)
niestety pojawiła sie woda :-? po analizie okazało się że siłły maja do cholery i wykopali za głeboko :D :D :D , ale czuje że i tak jeszcze pani woda pokaże co potrafi :D

http://images23.fotosik.pl/54/5e078afb874b5588.jpg (www.fotosik.pl)

ufff lało niemożliwie przez calutką noc , to co zastałem na budowie , wody po kolana , kurcze ale kanał co tu zrobić , tylko pompa moze mnie uratować tylko pompa mruczałem pod nosem , i tak tez zrobiłem :P :P , p :D o 30 min po wodzie było tylko wspomnienie

http://images23.fotosik.pl/54/259195e24df7576c.jpg (www.fotosik.pl)
przejaśniło sie i szybciutko pojawił się chudziak
http://images26.fotosik.pl/54/7b6dab34e1f67e00.jpg (www.fotosik.pl)
dla bezpieczeństw fundamentów wydałem dyspozycje aby wyłozyć papą spód i dopiero zbrojenie , troszke kręcili nosami na tę dodatkową czynność , ale zrobili jak chciałem

http://images29.fotosik.pl/55/fc450225b65c1862.jpg (www.fotosik.pl)
tak to mniej wiecej wygląda na gotowo

http://images29.fotosik.pl/55/9184d5ac3aecc417.jpg (www.fotosik.pl)
fajnie to wygląda , a i papa pod spodem uszczelniła blaty , pomysł okazał się trafiony , miśki coś mruczały ,że kiedyś podniosło im blaty i papa do dobry pomysł , dobrze że ktoś myśli coo :wink: :wink: :wink:
w rogu widać wodę , ale jest papa

http://images30.fotosik.pl/55/b54cf5680215bcca.jpg (www.fotosik.pl)
i znowu blaty tym razem na ściany acha , zapomniałem że wszędzie dałem beton b20 z usczelniaczem , uznałem iż nie ma co iść na skróty , może to kiedyś zaprocentuje
http://images25.fotosik.pl/54/48c1e422ac00caa1.jpg (www.fotosik.pl)

polecam blaty równo ,i pewne że nic się nie wydarzy

http://images26.fotosik.pl/54/c51579636333671b.jpg (www.fotosik.pl)

i powstała gigantyczna dziura , która musiałem zasypać piaskiem tzn miśki sypały a ja płaciłem za piach , sporo to kosztowało , ale trudno jak mus to mus

http://images24.fotosik.pl/55/e632dc5976996857.jpg (www.fotosik.pl)
wyszło prawie 80 m3 miśki bardzo k.....ły na te ilości , ale co miały robic , żal mi ich było i dlatego zafundowałem im skrzyneczkę piwka :D
http://images28.fotosik.pl/54/2ff850d54a9fdda6.jpg (www.fotosik.pl)
pojawiły się wypusty do kanalizacji , kurcze coś mi mówi że fachowiec od rury jeszcze przyjedzie

http://images26.fotosik.pl/54/77884104a63f6ddb.jpg (www.fotosik.pl)
przyjechał kierbud i kazał wylać nie 12 cm ale 15 cm betonu , tłumaczył to faktem iż napewno nie jest idealnie równo i minimun 12 cm musi być zachowany , popieram p jacku popieram , miśki powyciągali punkty i wysunęły jeszcze o trzy centymetry

http://images23.fotosik.pl/54/002a8ddff8d0f8c1.jpg (www.fotosik.pl)
i lejemy b10 też z uszczelniaczem , pani w betoniarni była bardzo zdziwiona tym faktem ,ale klient nasz pan powiedziała i wpisała uszczelniacz

maanmy
12-08-2007, 13:21
http://images24.fotosik.pl/55/fe7e7468ff6ca496.jpg (www.fotosik.pl)

przyszła pora na ściany , tym razem na papie termozgrzewalnej 4 mm pamalowanej lepikiem od spodu stanie pierwsza warstwa , trzeba uczciwie przyzanać że to najbardziej dokładna część jaką trzeba ułozyć wszystko musi być idealnie w pionie i w poziomie , niestety nawis bardzo dawał się we znaki i trzeba było podpierac ytongi klinami

http://images27.fotosik.pl/55/81fb10885d8fb3e3.jpg (www.fotosik.pl)

przyjechała kolejna partia ytonga z zaległym klejem , masakra klej porozrywany :evil: , pustaki poubijane :evil: ja zagotowany ze złości , moją wściekłość najpierw wyładowałem na kierowcy (on był najmniej winny , ale jak to bywa był pod ręką) , następnie tel do pośrednika i jedno pytanie panie coś mi pan tu za gruz przysłał , klej porozrywany i mokry , a wy kasujecie równo , postraszyłem że zaraz kierowca ładuje to i wraca do niego na plac , gość po drugiej stronie chyba uznał że nie żartuje , bo oczywiśćie wszystko zwalił na pepików , że to ich wina . Obiecał jako rekompensatę iż przyjedzie po puste palety po ytongu . Właściwie czekają mnie ściany szczytowe , trzeba będzie ciąć jakoś to przeżyję , ale dziadostwa nie znoszę :evil: :evil:
odwiedził budowę przedstawiciel xella , najbardziej obszarpany z miśków dostał nowiutkie żółciótki wdzianko , a pozostała ekipa czapeczki i ołówki , od razu zrobiło się bardziej po europejsku :D :D :D :D
http://images25.fotosik.pl/55/3f0ab89ab0a26c96.jpg (www.fotosik.pl)
słonko grzeje , robota idzie na całego chłopaki murują aż miło patrzeć

http://images27.fotosik.pl/55/005e8aac551d474d.jpg (www.fotosik.pl)
salon prawie na gotowo :D

http://images26.fotosik.pl/55/0c9560cd89d88f04.jpg (www.fotosik.pl)
pomyślałem sobie że może sam postawię ściankę z klinkieru , hmm i tak tez zrobiłem
http://images24.fotosik.pl/55/c30fcb6459f0916e.jpg (www.fotosik.pl)
przykleiłem papę po wcześniejszym 3 krotnym lepikowaniem , w miejscu tymczasowego wiaderka dam studzienkę puszcze rure w geo , i pani woda zostanie pokonana (albo i nie ) :D
http://images25.fotosik.pl/55/cf38d7bda1b3be6a.jpg (www.fotosik.pl)
i na gotowo ściana ocieplona 10 cm styropian , oczywiście wcześniej pomalowana bio lepikiem , jest studzienka i zakopana rura drenarska w geo i oczywiście opapowane wcześniej a jak a co :D
http://images28.fotosik.pl/55/bb53dbb0aa359e05.jpg (www.fotosik.pl)
prawie 130 stempli wyszło aby podtrzymać deskowanie , częsć kupiłem w składzie , resztę z ogłoszenia i facet mnie zrobił zapewniał że wszystie mają po 3 m , okazało sie że tylko 4, reszta była za krótka o 25 cm , rece opadaja nie mozna nikomu wierzyć
http://images26.fotosik.pl/55/23b29a3d94a826f0.jpg (www.fotosik.pl)
no to krecim kręcim kręcim zbrojenie kurcze kirbud latał tam i spowrotm i jeszcze tu i jeszcze tam wzmocnić i jeszcze tu przywiazać , oj dokładny to on jest
http://images23.fotosik.pl/55/06833340a530aef4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/55/a97cb4168c2eaa76.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/55/568c339f76d6dbac.jpg (www.fotosik.pl)
a to ku przestrodze aby nie lekceważyc betonu , w pewnym momencie zauwazyłem ,że słup zaczyna puchnąć , w ruch poszły pasy transportowe , oj działo by się oj działo
http://images24.fotosik.pl/55/477936629b2eda21.jpg (www.fotosik.pl)
czyli sufit zalany startery wyprowadzone pod murłaty , wieniec docieplony wszystko to zaczęło się od piątej rano aby zdąrzyć z betonem na trzynastą
http://images29.fotosik.pl/55/18e26e3324a00c56.jpg (www.fotosik.pl)
a to wpadka miśków właściwie przez przypadek ich sprawdziłem i to co wyszło to było 2 cm odchyłu coś tam oponowali że się tynkiem nadrzuci sorry panowie do rozbiórki
http://images28.fotosik.pl/55/81435a47c75c2e2a.jpg (www.fotosik.pl)
ocieplone słupy 10 cm styropianu powinno wystarczyć na zimę cooooo :D
http://images29.fotosik.pl/55/1b08175eec87cf03.jpg (www.fotosik.pl)

maanmy
26-08-2007, 10:04
http://images25.fotosik.pl/68/d72d4d1ae812e21d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images21.fotosik.pl/382/b0347e54abe00374.jpg (www.fotosik.pl)
http://images13.fotosik.pl/50/3ed6554a274a602f.jpg (www.fotosik.pl)

tak dla relaksu mały odlot od budowania . kilka fotek z imprezy w tychach , chciałem zaszczepić młodemu pokoleniu troszkę innego grania , nie bardzo się udało , myśle ze jeszcze jest za młody ,ale może kiedyś kto wie ?? :D (pocieszam się tym że wujek tego młodego człowieka kiedyś też słuchał kiedysczegoś bardzo dziwnego , a obecnie sam gra wsciekły metal )

maanmy
26-08-2007, 12:27
http://images29.fotosik.pl/69/4ae218d6e3de5f57.jpg (www.fotosik.pl)
opisywałem gdzieś problemy z zalewaniem drugiego więńca , efektem tego było ręczne łopatowe wkładanie betonu do słupków bez zagęszczania - efekt końcowy nie był za rewelacyjny :-? , ale lepsze to niż cały beton poza murami
http://images25.fotosik.pl/68/16bff1837a1ae424.jpg (www.fotosik.pl)
opaska została zrobiona wzdłuż murłat i po dwa metry na boki
http://images27.fotosik.pl/69/6a2d41a63d1e2996.jpg (www.fotosik.pl)
postanowiłem kosztem korytarza poszerzyć w walce o centymetry garderobę o ok 20 cm nie jest to dużo , ale zawsze coś , scianki działow maja grubość 11,5cm i obawiam sie o ich wytrzymałość ponieważ na nich b edą opierać się bale (po góralsku stolce :oops: ) , chyba że uradzimy inne wyjscie z góralami . się zobaczy
http://images13.fotosik.pl/51/38a12f440b5ca6c0.jpg (www.fotosik.pl)
nie muszę chyba pisać co się tam znajdowało , poprostu muszą i tyle :wink:

http://images25.fotosik.pl/69/511a55311e32f13b.jpg (www.fotosik.pl)
została przywieżiona przez cieśli z gór heblarka , okazało się ze aby ja uruchomić potrzebna jest siła której u mnie nie ma :evil: , na szczęście trzy domy wyżej mieszkają pewni mili sąsiedzi którzy udostępnili odpowiednie łącze , przewieżienie 34 krokwi i 8 murłat nie należało do przyjemnych . upał był niezły , ale co trzeba było zawieść i już .Górale oheblowali końcówki krokiew i murłat , co widać na zdjęciu poniżej
zapomniałem napisać że było tam dwoje ludzi z gór i sąsiad p. EDEK :lol:
http://images13.fotosik.pl/51/161a22160c2cbf61.jpg (www.fotosik.pl)
http://images13.fotosik.pl/51/037fefc2df86363b.jpg (www.fotosik.pl)
chcąc nie chcąc zabrałem się za malowanie coby piknie to wyglądało :D . zastanawiałem się co do malowania reszty jakimś środkiem pleśniobójczym i sobie odpuściłem , pomalowałem tylko łaty i rękami zony kontrłaty :oops: .
http://images30.fotosik.pl/69/bdb8cfdfba1f821e.jpg (www.fotosik.pl)
czyli mamy sobotę i czekamy na poniedziałek , a w poniedziałek operacja dach :D :D :D
wiem że opisy są dardzo suche , a było by co pisać niestety czas nie pozwala na szczegółowe opisy jak np u Świercza :D - którego można postawić za wzór .

maanmy
28-08-2007, 13:14
http://images27.fotosik.pl/70/5b4c1a5bed7f3329.jpg (www.fotosik.pl)
Ekipa przyjechała wczorejszego rana w sile trzech chłopa , momentalnie się wypakowali , nie było siedzenia grymaszenia , paierosków , piwka , tylko od razu zabrali sie do roboty
http://images28.fotosik.pl/70/2a02b7699db2f91f.jpg (www.fotosik.pl)
szybciutko zrobili sobie szablon i do roboty
http://images21.fotosik.pl/387/056fb78c23c67ce5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images21.fotosik.pl/387/f2f144b824914fba.jpg (www.fotosik.pl)
dzisiaj rano wszystko wyglądało tak :D :D
http://images28.fotosik.pl/70/2f6fc0cfcffa9625.jpg (www.fotosik.pl)
generalnie górale sa bardzo ,,robotni,, :D , mimo że było ciężko gwożdzie wbijać nie było narzekania , mruczenia tylko góralskie przekleństwa :oops: faktycznie byli trochę zaskoczeni twardością drzewa (może gwożdzie były kiepskie ) , ale im bardziej nie szło tak jak trzeba , to widziałem ogień w oczach . Prali z taką siłą młotami że krokwie na murłatach skakały że hej :D

maanmy
11-09-2007, 20:15
j :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: gnoje , przestrzegam przed pseudo firmami z gór , o :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: daja tandete za niemałe pieniadze , wybaczcie język ale to niestety tak jest . ku przestrodze , wszystko fajnie wyglada z 10 m ale patrzac z 1 m :evil: :evil: , i jeszcze j :evil: :evil: gnoje twierdza ze to dachówka jest krzywa . widziałem łaty jak bija i kontrłaty poprosty fale morskie , i gdzie tu fachowość , tak tak na wizytówce szybko ,tanio i z góralska precyzja g :evil: :evil: :evil:j e j :evil: :evil: :evil: ne , otoczyć murem i zalać wodą partaczy j :evil: :evil: :evil: ych . ale się wsciekłem , fuck fuck fuck :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

maanmy
15-09-2007, 20:20
http://images28.fotosik.pl/81/ba64c51b37177311.jpg (www.fotosik.pl)
z milszych rzeczy --- to jest mój instalator , nie przemądrzały bufon z gór tylko lokalny chop :D trafiłem na p andrzeja przez przypadek i jak na razie wykonuje swoją robote rzetelnie , głosno mysli , ale widzę ze facet jest uczciwy , pilotuje wszystko wraz z materiałem ,
http://images23.fotosik.pl/81/e5c42e8f10b92037.jpg (www.fotosik.pl)
a teraz KURIOZUM sztuki góralskiej to wykonywał sam majster jak słowo daje dałbym gnojowi po mordzie , z ciekawości dziś postanowiłem sprawdzic jakość roboty , czyli zdjąłem kilka dachówk i to zobaczyłem :evil: :evil: :evil:
jeszcze s..... dzis przyjechał po resztę kasy . w poniedziałek spotka sie z kierbudem ,

unikajcie góralskich patałachów facet nazywa sie Jerzy Palac z Niedzwiedzia

maanmy
28-09-2007, 07:35
Dalej jestem w :evil: :evil: :evil: :evil: ny na maxa , rozmawiałem z patałachami od dachu , choć krew sie gotowała byłem spokojny w rozmowie z góralem (szarpanina słowna mogła by tylko zaszkodzić ), obiecał że błedy poprawią , pozyjemy zobaczymy . oczywiści wszystko zwalił na swoich ludzi , wkleje fotki tego z :evil: :evil: :evil: :evil: go dachu .

maanmy
23-10-2007, 17:58
http://images33.fotosik.pl/14/335d3c5d1da22c2b.jpg (www.fotosik.pl)
strona północna , zwrócie uwage na dachówki koło komina i okna dachowego , poza tym uszczelnienia kominków wentylacyjnych znalazłem w ilosci szt 3 w okolicznej trawie , to s........y nie chciało im sie załozyc
http://images32.fotosik.pl/14/409041bf6acc393e.jpg (www.fotosik.pl)
pan instalator ukladał styropian oczywiscie nie obyło sie bez nerwówki tzn układał bez zakładu tylko tak jak arkusz na arkusz , zapytałem jaki to ma sens , przecież o to chodzi aby dokładnie przesłonic wszelkie szpary , usłyszałem że tak wszedzie układa i jest dobrze , idż pan do diabła powiedziałem z taką robata to jest ruska robota (obraził sie i reszte w całym domu sam ułożyłem
http://images34.fotosik.pl/14/13d4f0968154f66a.jpg (www.fotosik.pl)
zazbrojone miejsce pod piec
http://images33.fotosik.pl/14/e8b395ed08603165.jpg (www.fotosik.pl)
tak górale wykonali dach tak wyglada ich precyzja BEZ KOMENTARZA poprostu wstyd to komukolwiek pokazać , oczywiście jest to tylko fragment , toczyłem bój przez tydzień aby to poprawili , jak zaczęli kombinować to od północy miałbym w rzędzie 58 dachówek ,a od południa 57 dobrze że policzyłyłem bo sku......syny by tak zrobiły poprostu banda debili :evil:
http://images33.fotosik.pl/14/35e97845f4860e02.jpg (www.fotosik.pl)
widok uciekajacego dachu do zwnątrz - koszmar strona południowa
http://images32.fotosik.pl/14/34a63b348a316032.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/14/457990410deea416.jpg (www.fotosik.pl)
poukładana podłogówka i zrobiona wylewka , miłe zaskoczenie kiedy pokazywałem co i gdzie nie jest ok panowie bez mruczenia i przekonywanie ze nie mam racji ochoczo poprawiali na szcześci były to tylko małe niedociagniecia , obecnie poprawiają na górze , byłem zaskoczony że bez mojego monitu sami powiedzieli że jeszcze to nie jest tak jak powinno być :P
http://images32.fotosik.pl/14/a38f54dace202cc8.jpg (www.fotosik.pl)
rzucik od strony południowej
http://images32.fotosik.pl/14/40ec887d4753c694.jpg (www.fotosik.pl)
tu strona północna

maanmy
14-03-2008, 12:27
witam i zrobił sie marzec , zaległości okropnie dużo się narobiło .Jeszcze jak na złość padł dysk ,a z nim wszystkie zdjęcia z budowy . LUDKOWIE RÓBCIE KOPIE TEGO CO WAŻNE BO NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY
właściwie wszystkie przyłącza już są , powolutku myślę o finiszu , a czas pokaże co trzeba bedzie poprawić :o http://images30.fotosik.pl/176/90924df7c4c10da3.jpg (www.fotosik.pl)
przygotowania do tynków , muszę przyznać że jest to jedna z lepiej wykonanych rzeczy w domu , choć tu i ówdzie , czyli w zakamarach mogło być lepiej
http://images27.fotosik.pl/175/ae54fae422a47cec.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/178/29c34b21e508b066.jpg (www.fotosik.pl)
wraz z przyłączem wody zostało zamontowane szambo , niestety mokrawo jest u mnie i trzeba było usypać kopiec i wsadzić pompke . Jak to się będzie spisywać w przyszłości ?????????
http://images31.fotosik.pl/178/4f8b2f3fe5c5094a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/175/e03ebd5f88697e12.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/175/b9c2477f74dbd192.jpg (www.fotosik.pl)
a teraz troszkę ze środka
http://images24.fotosik.pl/176/173ac24151e867ed.jpg (www.fotosik.pl)
kotłownia w wersji roboczej
http://images26.fotosik.pl/176/bfe39a13a79443cb.jpg (www.fotosik.pl)
widok części kuchennej i dużego pokoju
http://images31.fotosik.pl/178/030c3f6afd05506b.jpg (www.fotosik.pl)
klatka schodowa jeszcze bez schodów mam nadzieje że stolarz się wywiąże w terminie , czyli na poczatku kwietnia :D
http://images31.fotosik.pl/178/765ab6bbd630eb70.jpg (www.fotosik.pl)
i panele w części klatki schodowej z dodatkowym ociepleniem , dlaczego panele wybrałem . Może dlatego że nie popękają na łączeniach , wystarczy przemyć je co jakiś czas . Wadą jest to że juz w takim kolorze zostaną . Cała góra jest w panelach tylko że w białych wraz ze skosami

maanmy
16-03-2008, 12:20
http://images32.fotosik.pl/180/5d59ff64975e7910.jpg (www.fotosik.pl)
dokonaliśmy wyboru drzwi wybór padł na drzwi firmy KOSZ .Jakościowo wygladają najsolidniej , nic się w nich nie tlucze przy zamykaniu . Własciwie pierwotnie miały byc z DRE i dobrze ze dalismy sobie na wstrzymanie 8 szt zamówione teraz czekamy :D
niestety nie koloru dąb jaki zamówiliśmy , więc wklejam w innym :(

maanmy
17-04-2008, 21:02
W zwiazku z włamaniem do naszego domu dzisiejszej nocy zamykam temat budowy . Może sie mylę ale nie mam zamiaru instruować potencjalnych złodzieji co i i jak . Pozdrawiam wszystkich uczciwych i życzę powodzenia w budowie