PDA

Zobacz pełną wersję : Misiorkowa Sielanka



_Robert_K
23-02-2007, 11:02
Witamy Wszystkich!

Pierwsza była myśl - "Budować domek czy kupić mieszkanie w blokach ?"
Wszyscy Nasi przyjaciele i znajomi - jednym głosem orzekli:
"Budujcie się, macie kawałek ziemi, mieszkanie własnościowe, weźmiecie kredyt i już..."

Czerwiec 2006

Jest decyzja "Tak, Budujemy Domek!" i poszukujemy projektu domku który spełniałby nasze oczekiwania:
- Domek Parterowy - bez żadnych schodów!
- O pow. użytkowej do 120m kw. ( 3 sypialki, kuchnia, salon + pom.gosp )
- Z garażem 1 stanowiskowym i kotłownią
- Prostym w konstrukcji i funkcjonalnym

I co znaleźliśmy ?
Po 3 miesiącach poszukiwań "Sielankę" z pracowni HORYZONT (
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=124&sid=5 )
Z dachem kopertowym i garażem, od razu nas urzekła :))

Wrzesień 2006

Pan geodeta rozpoczyna wydzialać z naszego dłuuuuuuuuuuugego pola, kawałek działki na którym postawimy nasz wymarzony domek.

Październik 2006

Wyrywaliśmy 9 wyjątkowo starych i schorowanych( podobno 50 letnich ) drzew owocowych z naszego poletka. Rosły dokładnie w linii zabudowy, więc nie było innej możliwości

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQcxNQebtI/AAAAAAAAACg/r60586hSxGg/IMG_1675.jpg

Grudzień 2006

Pan geodeta zakończył załatwianie formalności urzędowo-papierowych - myśleliśmy że w tym roku to juz nie da rady. Mamy decyzje podziału, mapkę co celów projektowych, teraz szukamy architekta który urzeczywistni nasze marzenia.
Najpierw odwiedziliśmy lokalne biura projektowe z Pabianic i okolicy - ceny od 1500 zł do 5000 zł za adaptację projektu ( bez jakichkolwiek zmian w samym gotowym projekcie ) trochę nas odstraszyły.
Poszerzyliśmy obszar poszukiwań ....... i trafiliśmy do biuro projektowego w Bełchatowie - adaptacja gotowca z drobnymi zmianami 700 zł – po prostu poezja dla ucha.

Przedstawiliśmy architektowi nasze pomysły na adaptację "Sielankowego" domu:
- powiększenie garażu
- powiększenie 2 sypialek
- wydzielenie osobnego pom. w garażu na kotłownie
- Zamiana poddasza użytkowego na strych

Pani architekt podumała, podrapała się po głowie i po krótkiej chwili powiedziała "cztery tysiące złotych za adaptację naszych pomysłów lub pięć tysięcy za projekt indywidualny".
Wybraliśmy "bramkę nr 2" - miejmy nadzieje że bez "zong-a"....czas pokaże

____________
DZIENNIK BUDOWY (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=94676)
KOMENTARZE (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1660732#1660732)

_Robert_K
25-02-2007, 22:13
Wczoraj o godzine 20.00 podpisaliśmy umowę z wykonawcą na budowę stanu surowego otwartego!
Kwota ustalona 18 000 zł za wykonanie fundamentów, ścian, stropu, tarasów - planowany start prac 1 czerwca tego roku! A do tego czasu chcemy jeszcze działeczkę ogrodzić i podłączyć energię elektryczną.

A jutro....Uwaga, Uwaga....!!!.... odbieramy gotowy projekt od architekta, już nie możemy się doczekać :) :) :)

Dołączam zdjęcia ( troszke nia aktualne bo drzew juz nie ma ) z naszej działki :

Widok na wschód...

http://images20.fotosik.pl/97/1922175150ae27c6med.jpg

Widok na zachód...i płot sąsiada

http://images20.fotosik.pl/97/341ff087efb11601med.jpg

_Robert_K
26-02-2007, 21:55
A dzisiaj nie będzie wiwatów - projekt jeszsze nie skończony wrrrrrrrrrrr......
Nasza droga pani architekt nie zdążyła jeszcze z opisami do projektu - poprosiła o wyrozumiałość i o kolejne 3 dni :roll:
Miejmy nadzieje że w starostwie projekt przejdzie bez żadnych poprawek a pozwolenie na budowe dostaniemy na początku kwietnia - oby nie pierwszego :lol: :lol: :lol:

_Robert_K
06-03-2007, 21:57
MAMY PROJEKT!

Odebraliśmy go w środę i jesteśmy naprawdę z domku zadowoleni, jest dokładnie taki jaki sobie zaplanowaliśmy - funkcjonalny i parterowy, no może troszkę szerszy niż w projekcie wyjściowym, ale nic to :D . Udało się powiększyć pomieszczenia poprzez ustawienie pustaków MAX "po długości", a więc ściana zewnętrzna to 19 cm pustak + 14 cm ocieplenie.

W efekcie uzyskaliśmy:
- salon - 38,4 m2
- 2 sypialki - 14,4 m2
- gabinet - 13,6 m2
- kuchnia - 12,8 m2
- łazienka 1 - 8,4 m2
- wc - 2,8 m2
- spiżarnia - 2,5 m2
- wiatrołap - 4,8 m2
- kotłownia 11,0
- pralni-suszarnia - 4,8 m2
- Garaż 24,4 m2

Jak jutro uda Mi się ze skanować rys. elewacji i rzuty parteru to je dołączę :)

Jednak nie ma róży bez kolców. Niedopatrzeniem z naszej strony było nie uwzględnienie w grafiku budowy, czasu jaki będzie potrzebny na wykonanie projektu przyłącza wodociągowego ( małe piwo ) i elektrycznego ( duuuuże piwo ) bo nasz projekt budowlany projektów przyłączy nie zawiera....a w starostwie tego wymagają

Cały piątek i sobotę wydzwaniałem po poleconych przez znajomych projektantach i tych poleconych przez poleconych - ucho spuchło, a rachunek za telefon będzie kilometrowy.

Sukces połowiczny - jest projektanta przyłącza wodociągowego ( wodnego ??? ) z wolnym terminem - czas realizacji do 12 marca

Z projektantem przyłącza elektrycznej trochę gorzej - panowie "mili i chętni" ( cyt. moją żonę ) ale zajęci, wolne terminy po 20 marca....za późno
Z ratunkiem przyszedł szwagier - nie ma jak to szwagier :wink: który właśnie kończy swój domek i niejedne szlaki już wydeptał.

Jest telefon, jest projektant, jest wolny termin - czas realizacji do 30 dni, osłupiałem... :o :o :o . Czy to normalne że to tak długo może trwać ? Podobno wykonanie przez niego projektu to 2 dni pozostały czas to formalności, decyzje i ustalenia urzędowo-papierowe ? Ale czy na pewno ? Wietrze w tym podstęp...

_Robert_K
12-03-2007, 20:52
!!!! CENY PUSTAKÓW = DRAMAT I MASAKRA !!!!

Odwiedziłem dziś 3 hurtownie w poszukiwaniu pustaka MAXa, chyba wyglądałem śmiesznie bo jak zapytałem o MAXy to mnie wyśmiali - "MAXa nie ma - a jak będzie to po 5,5 zł lub więcej" słownie : pięć pięćdziesiąt !!!
"Ale mamy zankomita alternatywę" zagadnął niby przypadkiem jedem ze sprzedawców - "silikaty" - "A co to ,a z czym to sie je" - zapytałem?
"Znakomity materiał , niedorgi , niepalny , wytrzymały no po prostu cacuszko - maxy sa juz beeee a silikaty cudo, no i cena jest niewygórowana 2,4 zł za pustaczek"

Hm.... nic tylko brać. Jest takie powiedzenie że pytając jesteś głupcem przez chwile, nie pytając - zawsze.

Więc zadzwoniłem do Naszego murarza z zapytaniem o silikaty: " Panie Robercie z silikatów to moge panu postawić obore a nie dom mieszkalny"
Nie speszony zadzwoniłem do znajomego budowlańca: "Panie Robercie z silikatów to może pan sobie stodołę postawić ...."

Hm... stodoła, obora...może by tak zostać rolnikiem ?

_Robert_K
04-04-2007, 18:03
Kwitologi ciąg dalszy….

Wreszcie odebrałem projekt przyłącza wodnego, jutro jest szansa na odbiór projektu przyłącza elektrycznego. Jeszcze tylko jedna wizyta u naszej pani architekt (bo na pierwszej stronie projektu zabrakło 2 pieczątek instalatorów i ich podpisów) i projekt budowlany ląduje lotem koszącym w starostwie.

Niestety stało się…

Cena ceramiki budowlanej doprowadziły Mnie do białej gorączki: 6,5 zł za MAX którego na razie nie ma, nie wiadomo kiedy będzie i za ile :evil: .
Szybka decyzja ZMIENIAMY MATERIAŁ, ale na jaki - keramzyt 7,5 zł/szt. czy beton komórkowy 9,5 zł/szt.? Wybraliśmy BK – łatwiejszy w obróbce, większa wytrzymałość na ściskanie i co najważniejsze jest w hurtowniach ( no może nie we wszystkich )

Dziś w PSB zostawiłem ksero projektu – panowie mają wymierzyć, policzyć i dać Nam odpowiedź w temacie ilości bloczków BK. Zapewniali, że termin realizacji zamówienia to 3-4 tygodnie z transportem w cenie. A dodatkowo można się z nimi potargować o cenę :D

Teraz czuję ulgę i te miłe "motylki w brzuchu" - będziemy mieli z czego budować :lol: :lol: :lol:

_Robert_K
14-04-2007, 12:52
Ja, uniżony klient.....

A więc zamówiłem materiały w PSB. Dodatkowo zapisałem się na liste "uniżono czekających klientów" w 4 innych hurtowniach w których nie robili Mi "łaski" że ze mną rozmawiają.

Szkoda że w PSB nie policzyli mi ilości bloczków bo murarzowi wyszło 1860 bloczków o wymiarach 24/24/59 a Mi o prawie 200 mniej. W obliczenieniach ilości "połówek" też pojawły się rozbieżności o blisko 100 szt. :o . Jednak zaufałem fachowcowi i zamówiłem 1800 24/24/59 i 280 12/24/59 bloczków H+H. Za 2 miesiące i tak wyjdzie kto się tu pomylił.

Na początku tygodnia odebrałem projekt przyłącza el-en i pobiegłem jak w biegunce z kompletem dokumentów do starostwa. A tu zong.... Instalatorzy wrysowali tylko w jednym projekcie zagospodarowania terenu swoje przyłącza a powinni we wszystkich 4 sztukach.
I co dalej ? Zabawiłem sie w architekta - kurs do sklepu papierniczo-biurowego, szybki zakup szablonu do literek, cienkopisu ( i to takiego specjalnego cienkopisu za całe 20 zł :wink: ) oraz linijki - 10 mintu prób, 1 godzina stresu i wrysowałem na pozostałych projektach przyłącza el-en i wodne :lol: Wieczorem podjechałem do instalatorów po pieczątki - podbili pozostałe projekty bez żadnego problemu.

PIĄTEK 13 KWIETNIA 2007 godzina 8.00 projekt trafił na stół do starostwa, tym razem odbyło się bez poprawek :D . Otrzymałem numer telefonu do osoby kontaktowej która będzie "zdrobnie" przeglądała projekt ( to ci słynni aptekarze ) - mam do niej zadzwonic nie wcześniej niż za 2-3 tygodni.

A więc znów czekamy......

_Robert_K
09-05-2007, 13:57
....Czekając na pozwolenie na budowę, postanowiłem dołączyć do "Naszego Dziennika" zdjęcia rzutów elewacji i parteru. Zdjęcia są skanami z papierowego projektu, więc ich jakość nie jest genialna.

Elewacje - widok od wejścia i od ogrodu

http://images21.fotosik.pl/267/6b3b79ba516dfaf1med.jpg

Elewacje - widok od sąsiada i od ogrodu :D

http://images20.fotosik.pl/322/0a25cf0f4331ae77med.jpg

Rzut parteru ( niestety ale półokrągły taras południowy nie zmieścił się na zdjęciu )

http://images21.fotosik.pl/267/83670e64fbdeead7.jpg

_Robert_K
24-05-2007, 16:54
Coś na otrzęsienie...

Rano miałem małego "dzwonka" z samochodem :o . To wszystko przez Moje zamyślenie.... nie rozglądając się otworzyłem drzwi swojego autka. W tym samym momencie nowiutka Micra próbowała mnie wyminąć. Próbowała - ale nie wyminęła, zatrzymała się na drzwiach.
W efekcie mam porysowane drzwi, a mój oponent wgniecione - trudno auto rzecz nabyta.

Początek tygodnia to wizyta z architektem w starostwie i uzupełnienie braków w projekcie. Ot zabrakło pieczątki to tu, to tam, kilku opisów i uzgodnień które w stercie papierów gdzieś się zawieruszyły by po chwili sie znaleźć. Generalnie "drobnica" - z małym wyjątkiem - zabrakło "wyłączenia ziemi spod produkcji rolnej" :( ..... A podobno nie potrzeba było - no bo jest plan zagospodarowania przestrzennego w gminie, a ziemia jest przekształcona pod zabudowę jednorodzinna... To jednak za mało... szkoda że tak późno się o tym dowiedziałem.

A tak na marginesie, to czy architekt o wyłączeniu ziemi spod produkcji nie powinien Mi wspomnieć ????

Obróciłem sie na pięcie i pobiegłem do wydziału ochrony środowiska. A tu niespodzianka - osoba odpowiedzialne za "wyłączenia..." jest wyłączona tj. na urlopie do czwartku, a zastępcy brak. Cierpliwie doczekałem czwartku, tylko po to by usłyszeć że żadnego przekształcenia nie dostane dopóki, dopóty nie zdobędę na swoją działkę mapy glebowej i melioracyjnej. I jeszcze jedno - po kompletacji mapek starostwo ma 2 tygodnie na decyzje o przekształceniu.....Całe szczęście że mapę glebową dostałem od ręki w gminie. Z melioracjami trochę gorzej - mapy wydaje organ w Łodzi - złożyłem podanie i czekam na telefon - mają zdążyć najpóźniej poniedziałku.

_Robert_K
01-06-2007, 15:30
Co za patafiany pracują w tym starostwie...

Po zdobyciu mapki melioracyjnej i gruntowej ( o dziwo mapkę melioracji dostałem na drugi dzień :D ) - w starostwie obiecali Mi wyłączenie gruntów z produkcji rolnej na czwartek. Ucieszyłem się bo czas realizacji to 14 dni.

Więc przychodzę w czwartek:
- Zrobione - pytam ?
- Nie zrobione, - odpowiada Patafian.
- Więc na kiedy ? - pytam
- Na jutro - obiecuje Patafian.
- Ok - wychodzę.

Przychodzę dziś:
- Zrobione - pytam?
- Nie, nie zrobione, nie mogłem zacząć bo nie złożył pan dokumentu wyceniającego grunt - stwierdził patafian
- To dlaczego Pan Mi o tym nie powiedział ? - zapytałem
- Bo zapomniałem - kłamliwy patafian!
- No to na kiedy ?
- Na 12 czerwca...bo kierowniczka od poniedziałku idzie na urlop a ja dziś się nie wyrobie - złośliwy patafian!
- :evil: :evil: :evil:

Nic tylko lać po gębie i patrzeć jak równo puchnie.

Na lipiec mam ustawionego murarza , a tu jeszcze do załatwienia kredyt - zapewnienie banku że od złożenia wniosku i skompletowania dokumentów do udzielenia kredytu wystarczy im tylko 7 dni jakoś mnie nie przekonują.

Drugi, gotujący mi krew w żyłach temat to zakup betonu komórkowego.
W hurtowni PSB towar miał być po 4 tygodniach do daty zamówienia. Minęło prawie 8 a tu tylko bloczki 12 BK sprowadzili, a 24 brak.
"Jest szansa, że pod koniec czerwca będzie dostawa" - obiecuje handlowiec - ale jakoś w to nie wierze.

Z cementem workowanych, stalą i betonem towarowym - znacznie lepiej. W większości hurtowni do których dzwoniłem ( a obdzwoniłem chyba z 50 ) materiał jest od ręki , a nawet można sie potargować o cenę. Faktem jest że sa duże dysproporcje w cenie np. stal fi12 w Bełchatowie 2,8 zł brutto ( transport w cenie ), w Centrostalu Łódź 3,4 brutto i to bez transportu. Więc trzeba być czujnym !

_Robert_K
05-06-2007, 12:04
Dziś zadzwoniłem do pana Patafiana ze starostwa żeby sie przypomnieć w temacie wyłączenia gruntów... "Decyzja jest już dziś do odebrania i nie musi pan czekać do poniedziałku" - usłyszałem i mnie "zamurowało".A więc pan Patafian nie jest takim Patafianem na jakiego wyglądał :wink:

_Robert_K
14-06-2007, 14:41
Tylko jedno zdanie:

MAMY POZWOLENIE NA BUDOWE !!!

... i w nagrodę za trud i znój moge dziś otworzyć imieninowego whiskacza :wink:

_Robert_K
29-06-2007, 16:08
Minęło 2 tygodnie

W międzyczasie wybraliśmy bank który sfinansuje Naszą "Sielankę".
W szranki staneli : MBank, Millenium, Kredyt Bank, GEmoney

Przy dopingu OpenFinanse i Expandera rywalizację wygrał Gemoney. Jak dla Nas najbardziej ciekawa oferta z możliwością negocjacji warunków umowy :D

W temacie materiałów budowlanych wreszcie jakiś postęp. Zrezygnowałem z zakupu w PSB. Przedstawiciel innej hurtowni w której wcześniej zamówiłem materiały zadzwonił do Mnie z informacją że "Suporeks już jest i możemy go przywieźć - jeśli pan jeszcze zainteresowany". Cena 13,10 za bloczek jakoś nie powala z nóg. Dodatkowo do ceny doliczyli sobie kaucje za palety.

A oto rozładunek pierwszego transportu:

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc0hjWBDI/AAAAAAAAADA/knshdjf4lSA/IMG_3442.jpg

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc1sVn2FI/AAAAAAAAADI/Fb0Csm6RfHQ/IMG_3450.jpg

Druga dostawa w czwartek przyszłego tygodnia.

_Robert_K
30-06-2007, 13:15
Jesteśmy już po wizycie w banku. Udało Nam się skompletowac wszystkie niezbędne dokumenty i podpisać wniosek o udzielenie kredytu.
Teraz pozostało nam tylko czekać na decyzje... oby nie tak długo jak na pozwolenie :) :)

_Robert_K
11-07-2007, 01:07
Kolejne małe radości :D

Chyba udało Nam się "upolować" cieslo-dekarza z wolnym terminem wczesno-jesiennym. Polecił Nam go zaprzyjaźniony murarz u którego robił dach. Dziś umówiliśmy sie z Nim na spotkanie. Obejrzeliśmy kilkanaście dachów które w ostatnim czasie popełnił. Musze przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony: kalenice nawet proste, kosze równiutko przycięte, obróbki blacharskie bez pofałdować i zagnieceń, a dachóweczki równiutko ułożone. A na dodatek cena za usługi nie odstrasza.

Chyba w tym tygodniu podpiszemy z Nim umowę :D

Jutro mamy ambitne plany. Chcemy wybrać i zamówić ogrodzenie, zamówic bloczki fundamentowe, poszukać tańszych cegieł na kominy ( ceny w hurtowniach od 1,6 do 1,8 netto za sztuke są absurdalne, a w cegielniach sprzedają towar tylko na całe TIRy ), a w międzyczasie "upolować" hydraulika.

_Robert_K
12-07-2007, 00:01
Podsumowanie dzisiejszych "łowów" :

- "Hydraulik" upolowany :D :D - w niedziele mamy sie spotkać by omówić projekt i wstępnie go wycenić
- Ogrodzenie i bloczki betonowe zamówione ( 3,2 PLN za bloczek 14x24x38 i 110 PLN za przęsło ze słupkiem )
- Zdobyliśmy namiary na cegły prosto z cegielni 1 PLN sztuka !!!

Jeszcze tylko jedno piwo i ide spać....

_Robert_K
14-07-2007, 00:09
Humus zdjęty!

Dziś przyjechał Pan koparkowy i po 3 godzinach ogołocił z humusu duuuuuuuży kawałek Naszego pola. Koszt 300 PLN :D

I to tyle dobrych newsów na dziś...

...GEmoney doprowadziło mnie do białej gorączki... a miało być tak pięknie. Zakwestionowali Mój kosztorys. Uważaja że go przeszacowałem. Chcą byśmy za 210 tys zł wybudował dom i go wykończyli :evil: :evil: Przecież sam stan surowy otwarty domu, to koszt 150 tys. zł i to wybudowanego systemem gospodarczym! Skąd urwał się ich analityk ? Oj jak bym go dorwał - wręczyłbym mu łopatę, kielnie i kazał wybudować dom za tą sumę.
Miła pani z banku uspokajała Mnie, mówiła bym się nie denerwował bo w poniedziałek wszystko sie wyjaśni, bo bank zamówił dodatkowy kosztorys w zewnętrznej firmie doradczej - mam nadzieje że nie na mój koszt.

Obym wytrzymał do poniedziałku.....

_Robert_K
16-07-2007, 17:58
Oj niemiłosiernie przedłuża Nam się czekanie na kredyt. Teraz musimy doliczyć jeszcze jeden tydzień.

Firma doradcza która na życzenie banku oszacowała kosztorys staneła na wysokości zadania :D i wyceniła koszt budowy domu w stanie developerskim na 330 tys. zł., to o 70 tys. więcej niż potrzebowaliśmy :D
I w zasadzie moglibyśmy juz podpisać umowę kredytową, gdyby nie jeden szczegół - nie spodobała Nam się zaniżona wycena Naszej działki.
Pan bankowiec powiedział że możemy sie odwołać od tej decyzji i tak uczyniliśmy mając w argumencie ceny okolicznych działek z 2 biur obrotu nieruchomościami i jeden artykuł prasowy o cenach działek w Pabianicach i okolicy. Tracimy jeden tydzień, z zyskać możemy wiele.....

A zasada jest prosta:

NISKA WARTOŚĆ DZIAŁKI = NISKI WKŁAD WŁASNY = WYŻSZE OPROCENTOWEANIE KREDYTU + DODATKOWE UBEZP. NIESKIEGO WKŁADY WŁASNEGO

_Robert_K
18-07-2007, 18:15
Mam juz pierwszy wpis !

Wreszcie mogę pochwalić się pierwszym wpisem w dzienniku budowy, tym papierowego dzienniku :P - "Wykonano wytyczenie obrysu ścian zew. budynku zgodnie z projektem". Przyjechało 2 geo-majstrów i w strugach deszczu wytyczyli obrys budynku.
Cena 300 zł wraz z niwelacja terenu jest bardzo akceptowalna :D :D

Popołudniu odebrałem pierwszy kosztorys na dachóweczke z akcesoriami. A więc wyszło:
- Cementowy IBF 27 050 zł - czas realizacji do 3 miesięcy bez gwarancji ceny :o
- Ceramiczny TONDACH 33 163 zł + dopłata do angoby ok.1 900 zł z gwarancją ceny i terminem realizacji 1,5 miesiaca :lol:

I co tu wybrać cementowego pewniaka czy czeski wynalazek ???
Przejrzałem forum dyskusyjne muratora i generalnie Tondach ma dobre opinie, a różnica w cenie nie jest aż tak duża.
....Ceramika nawet piękniej się starzeje i te 33 lata gwarancji.....

_Robert_K
30-07-2007, 18:30
Porażka z GEmoney...

Miesiąc czekania na umowę kredytową diabli wzięli - musimy zmienić bank! Niestety ale Nasz doradca kredytowy dał przysłowiowego "ciała". Nie wziął pod uwagę przy wstępnej analizie "drobnego" szczegółu, że działka na której chcemy budować się nie jest działką budowlaną, a rolną z możliwością zabudowania. A pod taką ziemie bank nie udziela kredytów budowlanych :evil: :evil: . Owszem zaproponowali Nam inny kredyt, ale z 1,5 % podwyższoną marżą :o . W efekcie rata we frankach wyszła większa niż w złotówkach ! PARANOJA ! Niech tą marżę i ich kredyt wsadzą sobie nie powiem gdzie :oops: :oops: ...

W czwartek wzieliśmy 1 dniowy urlop i zrobiliśmy z żoną rajd po bankach - tylko w 1 ( BPH ) z 5 banków ( Santander, PKOSA, NORDEA, Millenium ) nie dają kredytów pod hipotekę działek rolnych !!! Że też musieliśmy trafić na to cholerne GE.

Nowy bank już wybraliśmy, ale żeby nie zapeszać jeszcze nie powiem jaki to bank i na kiedy obiecał sfinalizować z Nami umowę :wink: :wink:

_Robert_K
06-08-2007, 20:59
PODPISALIŚMY UMOWĘ KREDYTOWĄ!

Bank Nordea staną na wysokości zadania. W 5 dni od skompletowania wszystkich dokumentów podpisał z nimi umowę kredytową.
Działkę wycenili Nam po cenie rynkowej :D :D :D - pierwszy pozytyw, a do dokumentów i kosztorysu nie mieli nawet jednej uwagi - drugi pozytyw i do tego czas realizacji - to kolejny plus. Z doradcą spotkaliśmy się tylko 2 razy - raz by przedstawić warunki na jakich chcielibyśmy dostać kredyt i dziś drugi po to by podpisać umowę! Po prostu szok termiczny! Oboje z żoną jesteśmy pod wielkim wrażeniem.

Teraz czekamy na pierwszą upragnioną tranasze...a w między czasie roztaczamy wizje naszego domku.....

_Robert_K
16-08-2007, 19:17
Wreszcie budowa ruszyła na całego!

Zgodnie z obietnicą banku NORDEA, dostaliśmy pierwszą transze 2 dni po podpisaniu umowy.

W sobotę uprosiliśmy murarza żeby jak najszybciej wylał nam fundamenty, a inne zaplanowane prace u swoich klientów troszkę opóźnił. Małe przekupstwo w postaci whiskacza w połączeniu z 40 minutowym marudzeniem - pomogło.

Jako pierwszy do boju ruszył pan koparkowy. 7 godzin zmagań z gliniastym przeciwnikiem przypieczętował zwycieństwem. Oto, jakie pobojowisko po sobie zostawił:

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc2wFl6bI/AAAAAAAAADQ/3GdbGQSkG_I/IMG_4122.jpg

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc4P_TxgI/AAAAAAAAAPk/oNOHQewjIro/s512/IMG_4134.jpg

Dziś 9 osobowa kompania Boba budowniczego wykręciła z jednej tony stali 100 m zbrojenia – gratulujemy!

A jutro bez względu czy będzie się waliło i paliło zalewamy fundamenty!

_Robert_K
17-08-2007, 22:15
A dziś przez całą noc padał deszcz - tak naprawde to lało :o ....W Mojej okolicy zerwało kilka dachów i połamało kilkanaście drzew. W zasadzie noc była nieprzespana. Dręczył Nas hałas ulewy i niepokoiły myśli że wykop może sie poobrywać, a "gruchy" z betonem na tej glinie to na pewno zakopią sie...
A po co było się tak zadręczać ? O 7.00 byłem na placu budowy, a tu nawet centymetra oberwanego wykopu - fakt napadało chyba z 20 cm wody do fundamentu - w sumie drobiazg. A pięć 40 tonowych "bek" z cementem wjechało i wyjechało nawet bez większych problemów. Zdjęcia z dzisiejszej akcji wkleję jutro....

_Robert_K
20-08-2007, 22:43
Oto kilka obiecanych fotek z akcji "Lej pan do dziury, byle prosto"

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc5NProRI/AAAAAAAAAP4/bwvmUkyWWtQ/s512/IMG_4201.jpg

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc6K94CLI/AAAAAAAAADo/9W2NzZXbnUQ/IMG_4206.jpg

A tutaj efekt wymurowania 1180 bloczków betonowych ( niestety fundamenty nie zmieściły sie w kadrze :-? ):

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc7d0Qn0I/AAAAAAAAADw/YBwpaEfath4/IMG_4241.jpg

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc8VuoalI/AAAAAAAAAD4/RKIdXuAgvsQ/IMG_4249.jpg

Podsumowanie budowy fundamentu:
- 7 godzin pracy koparki
- 1180 bloczków
- 43,5 m3 :o :o :o betonu B20
- 700 kg stali fi 12
- 200 kg stali fi 6
- 5 kg drutu wiązałkowego

Jakoś wszystkiego dużo wyszło....a tu jeszcze musimy zamówić piasek do zasypania bloczków - chyba wejdzie z 20 wywrotek. Nie wspomne juz o dysperbicie - 100 kg wystarczy ?

_Robert_K
22-08-2007, 14:13
Zamówiłem cegiełki za 80 gr/szt !

Cudowna cena za 5000 szt + transport do uzgodnienia :wink: Ciekawi Mnie ich jakość, bo jeszcze nie miałem okazji by je obejrzeć.

_Robert_K
27-08-2007, 21:52
KETONALU - Mój zbawco !

Sobotnia 12 godzinna zabawa z łopatą przy rozgarnianiu gliny i wrzucaniu piachu do fundamentu, zakończyła się kosmicznymi zakwasami. Rano nie mogłem wstać z łóżka, więc tabletki przeciwbólowe poszły w ruch..... :oops: :oops:
7 wywrotek razy 22 tony każda dzieląc to przez trzech rozgarniaczy ( Ja, tato, szwagier ) wychodzi 51,3 tony na osobę :o :o - to chyba za dużo jak na jeden dzień. I jeszcze do tego trzeba było całe to żółte paskudztwo zawibrować, ubić, zagęścić. I tu z pomocą przyszły nasze żony :D . Dziewczyny, na zmiane przez całe popołudnie chodziły za wibrującą machiną - oj naprawdę pomogły Nam - WIELKIE BUZIAKI DLA NICH !!!

_Robert_K
05-09-2007, 14:18
Ufff...w sobote został wylany "chudziak".

Choć zapowiadało sie że w jeden dzień nie skończymy. Najpierw nie mogliśmy znaleźć hydraulik który rozprowadziłby kanalizacje. Ten właściwy umówiony na montaż instalacji wodnej i co - nie chciał przyjachać, a ten niewłaściwy z ogłoszenia przyjechał z malutką wiertareczką. Po 2 godzinach pracy stwierdził że "przez te cholerne fundamenty sie nie przebije" i tyle go widzieliśmy. Na szczęście poratował Nas znajomy kolega z wielkim Boschem. Fundamenty uległy :), a rurki zostały rozprowadzone.
Zalewanie trawało 11 godzin - byłoby szybciej gdyby przyszedł jeden z umówionych pracowników. Po prostu nie pojawił się i w trzech przystąpiliśmy do zalewania.

A początek niedzieli.....tradycyjnie z zakwasami :wink:

_Robert_K
12-09-2007, 17:11
Najpierw zdjęcie z "chudziaka" ( niestety było już późno i zdjęcie jest troszkę niedoświetlone ):

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQc_YuJbFI/AAAAAAAAAEQ/fUJr1oM5w8Y/IMG_4397.JPG

A teraz małe gadu-gadu. Wracam z pracu godz. 17.10 - dzwoni telefon: "Robert, jutro o 7 zaczynamy pracę u Ciebie". Lekki wstrząc :o :o. Murarz miał zacząć za 2 tygodnie, a tu taka miła niespodzianka. Jak powiedział tak zrobił . Punkt 7.00. Ekipa w ilości 10 chłopa rozpoczęła murować ścianki. Ciekaw ile dziś zrobią....

Pierwsze ułożone cegły:

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdAUmmOWI/AAAAAAAAAEY/_WOh1-VRJng/IMG_4411.JPG

_Robert_K
13-09-2007, 20:08
Razem z murarzem daliśmy ciała...

W obliczeniach dot. ilości betonu komórkowego i nie wzieliśmy pod uwagę ilości cegieł potrzebnej na wykonanie podmurówki ścian . I co w wyniku ? W wyniku zostaje mi 8 palet betonu komórkowego. Co ja teraz z nim zrobię ? Porozbijam i wysypę na podjazd ? Postawie te 8 palet w salonie ? Po prostu dramat..... jesteśmy zrozpaczeni. Pozostaje Mi tylko ALLEGRO i wizyta u sprzedawcy który pewnie wypnie sie na Nas... :cry:

_Robert_K
15-09-2007, 22:15
Te cholerne wyliczenia.....

Do tej pory zastanawiamy sie jak murarz mógł się, aż tak pomylić co do ilości materiału ? Z tego co widze, to zostanie 12 palet suporku a nie 10 jak wczesniej Nam sie wydawało. 12 palet to 576 bloczków, czyli 76,8 m.kw. ścian. Zakładając że średnia wysokość ściany wynosi 2,7 m......to wychodzi jakieś 28,4 metry bieżące ścian :o :o . W poniedziałek mamy umówioną wizytę w hurtowni z której braliśmy bloczki - może od Nas odbiorą te nadwyżki, lub pomogą w sprzedaży...Do tej pory wystawiłem bloczki na Allegro i Gratce.
Dziś kolejana niespodzianka. Tym razem zabrakło 120 bloczków grubości 12 cm ( połówek ). Nie pozostało Mi nic innego jak wziąć flexa i pociąć 24 centymetrowe bloczki na 2 połówki. A prace murarskie juz zbliżają sie do końca. "Bob Budowniczy" twierdzi że do poniedziałku zakończy murowanie wszystkich ścianek. Nawet mają niezłe tempo - w sumie to tylko 5 dni, a wszystkie ściany juz prawie zakończone.

Na pocieszenie, zdjęcia widoku frontu domku:

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdDGumDdI/AAAAAAAAAEw/qSMkxIBEyrU/IMG_4431.JPG

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdCEQpygI/AAAAAAAAAEo/_rCX4b1M2dc/IMG_4424.JPG

Generalnie dom wyglądem przypomina stodołe z oknami. Przerażeni jesteśmy jego wielkością. Może po przykryciu dachem nie będzie tak przerażająco dłuuuuuugi.

_Robert_K
19-09-2007, 12:31
W poniedziałek odwiedziliśmy hurtownie z której zakupiliśmy BK. Tak jak przypuszczaliśmy - wypieli się na Nas - nadmiaru materiału nie odbierają, ale w ramach wyjątku pomogą Nam w transporcie. Jeśli znajdziemy kupca na bloczki, przetransportują je w ustalone miejsce. Lepszy rydz niż nic... Kupca znaleźliśmy, nawet dwóch - jeden z nich potrzebuje bloczki na październik, drugi za 10 dni. Oby się nie rozmyślili.

Budowa ścian domku zakończona! Może nie do końca zakończona, bo zostały do wymurowania niecałe 2 ścianki działowe - zabrakło 70 bloczków 12 cm. Niestety, chłopcy Boba-budowniczego nie kwapili się do przecięcia na pół 35 bloczków 24 cm. Więc Ja nie kwapiłem się do zapłaty za całość wykonanej pracy - posypały się iskry :evil:. Będzie kasa jak zakończą prace - niedoróbek nie będziemy tolerować.

_Robert_K
21-09-2007, 21:03
Oto kilka zdjęć pomieszczeń

Salonik - tu na środku będzie stał kominek:

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdHjIPsSI/AAAAAAAAAFY/ucCK-Dmb6To/IMG_4460.JPG

Piękne 3,6 metrowe okno z widokiem na ogród:

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdGnZXLHI/AAAAAAAAAFQ/nW0SO-yOHrI/IMG_4459.JPG

Wjazd do garażu:

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdIQMGI3I/AAAAAAAAAFg/bYc1TP9J2mk/IMG_4462.JPG

_Robert_K
26-09-2007, 14:51
Juz jesteśmy po pierwszej inspekcji z banku.

Zabieg przebiegł bez komplikacji. Miła inspektor budowlana zrobiła kilka zdjęć, zapytała ile do tej pory wydaliśmy gotówki na zakup materiałów i zadatki. Wszystko skrzętnie zanotowała. Wynik inspekcji: kolejna transza przyznana z banku po 6 dniach od wizytacji. Bardzo miło i bezproblemowo :D :D

_Robert_K
01-10-2007, 15:18
Uff...

Wreście udało Nam się sprzedać 10 palet BK. Niestety nieco na tym interesie straciliśmy, trudno chociaż nie musimy się już stresować widmem zawilgoconych bloczków wystawionych na 20 stopniowy mróz. No bo jak bezpiecznie przechować takie bloczki przez zimę ? Hurtownik od którego braliśmy BK w końcu łaskawie przysłał nam pojazd ciężarowy z HDS. Operacja załadunku i transportu przebiegła bez większych problemów.

Dziś zaczynają budować nam płotek! Odgradzamy się od wszystkich wścibskich 2 metrowym, betonowym "murem" . Płot betonowy pięknym ogrodzeniem może nie jest, ale za to trwałym i względnie tanim.....Bo co za ogrodzenie można zrobić na 113 metrach pola ? Siatka......brrrrrrr, klinkier....... :o :o , drewno......?

Taki będzie od środka :D :D :

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdJpbsHZI/AAAAAAAAAFo/dArd2meIqbM/IMG_4489.JPG

Taki będzie od strony sąsiada :P :P :

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdKrpZ5RI/AAAAAAAAAFw/nBHj6ncgfkc/IMG_4490.JPG

_Robert_K
08-10-2007, 18:13
I juz jesteśmy ogrodzeni....

Majstrowie postawili płot ( 53 przęsła ) w 3 dni - szybko, sprawnie i bezproblemowo. Mogę ich z czystym sumieniem polecić jako solidnych wykonawców. Oto wynik ich pracy:

http://images23.fotosik.pl/99/dc6cf4b37c277435.jpg

Teraz szukamy inspiracji i natchnienia w temacie frontu ogrodzenia - podobają Nam sie bloczki betonowe 4 stronnie łupane z firmy JONIEC http://www.joniec.pl. Codziennie jadąc do pracy widzę po drodze ogrodzenie zrobione z tego materiału. W sumie stoi już 7 lat i wygląda jak nowe....

W końcu Nasz budowlaniec podał termin rozpoczęcia budowy stropu - teoretycznie w ten czwartek. Z myślą o powyższym, poczyniliśmy małe zakupy:
- 240 m.kw desek szalunkowych
- 1,4 tony stali fi 12
- 0,7 tony stali fi 6
- 10 kg gwoździ

Ciekawe czy wystarczy desek ?

_Robert_K
17-10-2007, 22:35
Deficyty na Naszej budowie jak za Gomułki...

Rzeczywiście, w czwartek o godzinie 7.00 na placu boju stawiła sie ekipa budowlańców. Po wstępnej wyliczeniach ustaliliśmy że jeśli pogoda pozwoli to na wtorek rano moge zamawiać beton. I zamówiłem...
Ruszyli ostro do pracy.
- W pierwszy dzień ustawali stempelki - których zabrakło 70 szt.

"Semplowy lasek"

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdN9izUiI/AAAAAAAAAR8/L-OhXLKrkUs/s512/IMG_4529.JPG

- W drugi dzień padało....przyjechały majstry poczekali 2 godziny i odjechali, a siorpiło do wieczora....
- W trzeci dzień pododa sie poprawiła rozpoczeli nabijanie desek - których zabrakło 40 m.kw.
- W trzeci dzień i połowe czwartego spędzili na zbrojeniu - z zakupionych 10 kg. drutu wiązałkowego, zabrakło jeszcze 13 kg...

Wejście na strych... jeszcze przed wycięciem

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdPP1wkOI/AAAAAAAAAGQ/wuMJeZfUSBM/IMG_4538.JPG

Drut na drucie drutem pogania....

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdQHPtGZI/AAAAAAAAAGY/ilrlRVL5AbM/IMG_4540.JPG

Jeden dzień nam "uciekł" więc przełożyliśmy transport betonu z godzin porannych na popołudniowe - na Nasze nieszczeście, jak się później okazało... Przebieg zdarzeń relacjonuje poniżej:

Godzina 14.00 - telefon z betoniarni "Od 2 godzin nie mamy prądu i nie wiadomo kiedy nam włączą" :o . Jako że nie jestem osoba ufną - pojechałem do General Beton ( GB ) czy rzeczywiści prądu brak. I rzeczywiście brak
Godzina 14.30 - włączaja prąd w betoniarni - "Będzie opóźnienie ze 2 godziny, więc przyjedziemy z betonem ok 16.30 - może być ?" słysze w słuchawcę, "Może" - jeszcze grzecznie odpowiadam.
Godzina 17.00 - betonu jak nie było tak nie ma - majstry kręca juz nosami że przy świeczkach przydzie im robić. Telefon z betoniarni "Bedzie opóźnienie... będziemy na pewno o 18.00 - może być ?" - "Ku..a może być byle na pewno..."
Godzina 18.10 - betonu brak - kolejny telefon do betoniarni i co słysze ??? "Będzie opóźniene jeszcze jakieś 1,5 godziny....".
Nie wytrzymałem. Najpierw "poleciała" 10 minutowa wiązanka niewybrednej łaciny ( :evil: $#%^!!! :evil: ) w stronę dyspozytora, później 5 minutowa w stronę kierownika betoniarni. Do dyrektora GB juz nie chcieli dać mi numeru telefonu.....

Przełożyliśmy całą akcję wylewania betonu na dziś rano. Pogoda dopisała, GB tym razem nie dał plamy i przyjechali na czas. A cały proces zalewania ( betonu oczywiście :wink: ) przebiegł bezproblemowo...aż miło :D :D

Małe podsumowanko. Do stropu zużyliśmy :
- 29 m.3 betonu B-20 ( zabrakło betonu na 1/3 słupa )
- 280 m.kw desek szalunkowych
- 1,4 tony stali fi 12
- 0,3 tony stali fi 6
- 20 kg gwoździ
- 23 kg. drutu wiązałkowego
- 2 szalunki kartonowe do słupów FI 40

_Robert_K
19-10-2007, 15:43
Budowę dachu czas zacząć.....w listopadzie

Wczoraj podjechaliśmy do hurtowni i zapłaciliśmy za pokrycie dachowe. Troszkę czasu zeszło Nam na doborze koloru dodatków - w końcu stanęło na ciemno-czekoladowej obróbce blacharskiej i ciemno-brązowych rynnach. Podobno ciemny kolor obróbki będzie dobrze "odcinał" się od czerwonej dachówki. W sumie za całe kompletne pokrycie w IBF-ie plus dodatki zapłaciliśmy 23.400 PLN. W cenie znalazło się:
- Dachówka cementowa IBF 300 m.kw
- Rynny plastikowe Galeco
- Blacha do obróbki
- Dodatki do dachówek ( gwoździe, zapinki, kosze, taśmy itp )
- 5 kominków wentylacyjnych
- Membrana dachowa Supernova

Niestety zanim prace rozpocznie dekarz musimy poczekać co najmniej 3 tygodnie - by beton nabrał odpowiedniej wytrzymałości - a to nastąpi dopiero na początku listopada...

Murowania ciąg dalszy...

Dziś rano na świeżo zalany przez deszcz strop-ik weszła ekipa by dokończyć murowanie ścianek kolankowych - oby pogoda jeszcze wytrzymała - tak by do soboty zakończyć prace murarskie. Mają do wymurowania 2 palety bloczków BK i 800 cegiełek oraz do zalania frontową, łukowatą facjatkę.

_Robert_K
23-10-2007, 21:56
I już po murowaniu...

W strugach deszczu budowlańcy zakończyli budowę ścianek kolankowych. Teraz pozostaje Nam pokornie czekać na cieślo-dekarza który ma pojawić się na placu boju w pierwszych dniach listopada.
A w miedzy czasie impregnujemy drewno na więźbe dachową. "Idzie" to koszmarnie wolno. Bo po pierwsze jest tego ponad 10 metrów sześciennych, a po drugie co chwile pada czy też leje deszcz...brrrr :-? :-?
Powoli zaczynam żałować tych zaoszczędzonych 2 tyś. zł za impregnację drewna przez tartak...bo plecy bolą jak cholera... :(

_Robert_K
30-10-2007, 21:55
Mamy dachówke!

W dniu wczorajszym, na placu budowy zostało wyładowanych trzy tysiące sztuk czerwonej ( nie mylić z ceglastą :wink: ) dachówki . Oto próbka jednej z nich:

http://images25.fotosik.pl/104/7bb9abe156ea8a16.jpg

Pan dekarz obiecał rozpocząć prace cieślo-dekarskie za 1,5 tygodnia i zakończyć po 3 tygodniach - ciekawe czy dotrzyma terminu ?

A na horyzoncie pojawiły się nowe tematy:

- Jaki wybrać kolor klinkieru i fug do komina ?
- Jaki wybrać kolor okien, a w konsekwecji drzwi zew. i bramy garażowej ?
- Czy okno od salony ma być 2 czy 3 razy dzielone ?
- Jaki wybrać kolor i wzorek kostki brukowej do tarasów i podjazdów? Bo chyba warto byłoby ją kupić jeszcze w tym roku ?
- Co jeszcze można kupić w tym roku ?
- Jak ponownie rozplanować łazienkę? Bo zmniejszyliśmy okno łazienkowe z 150 cm szerokości do 90 cm i cały pierwotny koncept diabli wzieli.
- Czy samemu założyć instalację elektryczną ?
- Czy już umawiać się na robotę z glazurnikiem ?
- Czy czekać do wiosny z przyłączami el/en i wodnym ?
- W końcu z czego zrobić front płotu ?

W zasadzie więcej pytań niż odpowiedzi. Szczęśliwi Ci którzy budują n-ty domek i nie mają już tylu dylematów....

_Robert_K
14-11-2007, 18:54
Pada, leje, chlapie deszcz....

Wreście "ruszyliśmy" z budową dachu. Panów od ciesielskiego rzemiosła jest dwóch i w 5 dni chcą zrobić całe wiązanie tj. 310 m. kw. :o . Prace rozpoczeli w sobote i dają sobie czas do czwartku - oczywiście jeśli pogoda dopisze... Czyli jutro ma być już gotowa cała konstrukcja ?

Oto co zrobili do dziś:

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdSoRSDbI/AAAAAAAAAGo/SFEefBj2_cc/IMG_4559.jpg

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdTt_-glI/AAAAAAAAAGw/PJAM2K9s8Yw/IMG_4571.jpg

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdUvxcHzI/AAAAAAAAAG4/GNvKZiqJbgo/IMG_4586.jpg

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdVf8oGWI/AAAAAAAAAHA/OTdoyu7ok1M/IMG_4590.jpg

A z pracy murarzy jesteśmy baaaaardzo... niezadowoleni :evil:
Od samego początku budowy dachu "wychodzą" ich niedoróbki. Zbyt nisko wylali frontowe słupy ( zabrakło z 70 cm - zalaliśmy je ręcznie), jeden z kominów "wchodzi" w kalanice, ścianka kolankowa nad garażem jest za niska o 7 cm. Jak na początek to chyba za dużo...
Jutro Bob-Budowniczy przychodzi dokończyć kominy więc podyskutujemy....

_Robert_K
15-11-2007, 17:08
MAMY GOTOWE WIĄZANIE DACHOWE !

... i jeszcze

MAMY WYMUROWANE KOMINY KLINKIEROWE !

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdZZVEw4I/AAAAAAAAARs/nim4ov7eKDo/s512/IMG_4630.jpg

Żona genialnie wybrała kolor klinkieru - burgund Robena z fugą grafitową jest przepiękny :D . Na dwa kominy wyszło 419 cegieł. Z całej palety została tylko 1 sztuka.

...A teraz idę sobie opatrzeć paluchy, bo je poobijałem młotkiem przy odrywaniu szalunków ze stropu :cry:

_Robert_K
21-11-2007, 12:59
Kilka "wczorajszych" zdjęć z postępu prac:

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdWNFuOcI/AAAAAAAAAHI/ER2_X3aYkDc/IMG_4595.jpg

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdaeFdqNI/AAAAAAAAAHw/Xkc-VJj_BB4/IMG_4634.jpg

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdbFLvf2I/AAAAAAAAAH4/sA-HtKqiTqE/IMG_4635.jpg

_Robert_K
22-11-2007, 18:41
Wybraliśmy okna...

W końcu zdecydowaliśmy na wybór koloru i producenta okien pcv. Wybór padł na firmę Jezierski. Pierwotnie miał być Aluplast Rąbień ale dla tej firmy okna balkonowe w wysokości 2,5 to okna nietypowe - i oczywiście mogą nam zrobić - tyle że nie dostaniemy na nie gwarancji... :o :o
Więc rąbneliśmy Rąbień i wybraliśmy Jezierskiego. Cena - 14.000 PLN za 13 okien w tym okno salonowe składające się z 2 fix-ów i 2 drzwi balkonowych z ruchomym słupkiem ( 2,5m x 3,6m ). A kolorek okien będzie troszkę nietypowy, niby ciemny dąb ale wpadający w mahoń. Powinien dobrze się wkomponować w kolorystykę dachu i rynien.... :D :D

A jak będą już okna założone ta zaczynamy samemu zakładać instalacje elektryczna i wodną. Żeby tylko zdążyć do wiosny, bo z Bobem-Budowniczym jesteśmy umówieni w marcu ( jeśli mrozy odpuszczą ) na tynki wewnętrzne.

_Robert_K
26-11-2007, 19:52
Kolejny dzień z budowy dachu...

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQddpljo_I/AAAAAAAAAIQ/U4qvfNGUGIA/IMG_4682.jpg[/img]

Oto kolorek rynien i obróbek blacharskich:

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdb8BTQTI/AAAAAAAAAIA/raTaD7NmWKc/IMG_4660.jpg

_Robert_K
28-11-2007, 09:56
-3 stopnie C na termometrze

Nie mam odwagi by wkleić dzisiejsze zdjęcia z placu budowy. Moje serce tego widoku nie wytrzyma. Cały domek pokryty białą czapą śniego-lodu. Od 2 dni prace dekarskie "stoją" w miejscu. Czekamy na odwilż... A miało być tak pięknie i w ten czwartek mieliśmy wiwatować zakończenie budowy stanu surowego otwartego. Zabrakło 2 dni....czekamy do piątku

_Robert_K
06-12-2007, 21:38
O matko i córko znów coś....!

Dobrze że pogoda wreszcie zaczeła Nam sprzyjać. Już zaczeliśmy się zamartwiać tym czy zdążymy na wiosnę z pokryciem Naszego dachu... a tu cały śnieg stopniał :D :D
Od poniedziałku dekarze znów ruszyli na dach. I jak ruszyli z impetem tak musieli wyhamować. Po kolei zaczeło brakować wszystkich dachowych dodatków - kilku metrów kosza dachowego, to znów 20 gąsiorów, a w między czasie po trochu klamer, gwoździ, spinek i innego dachowego cholerstwa.
A dziś już na półmetku prac - zabrakło ( no bo jak by mogło być inaczej ) 190 dachówek... :o :o "W hurtowni źle wyliczyli" - mówi dekarz, "Dekarz dachówki wytłukł" - mówią w hurtowni. Ręce opadają... Do tej pory na obsługę handlową IBFu nie mogliśmy narzekać. Zabrakło gąsiorów - to w tym samym dniu je dowieźli, wymiana potłuczonych dachówek - żaden problem - mieliśmy nowe po 2 dniach. Ale 1 tona dachówek ??? Zgłosiliśmy problem w hurtowni i czekamy. Niech teraz kombinują....byle jak najszybciej - w końcu sami wyliczali.

_Robert_K
08-12-2007, 21:40
...Szczegóły tematu brakujących dachówek w poniedziałek. Jest szansa że dachóweczki dostaniemy na przyszły czwartko-piatek. Mają Nam je przywieźć wraz z jakimś dużym zamówieniem dla innego klienta. No chyba że "inny" klient rozmyśli sie i zrezygnuje z zamówienia... Poczekamy zobaczymy

_Robert_K
14-12-2007, 14:36
Od strony ogrodu daszek jest już zakończony:

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdebVWbWI/AAAAAAAAAIY/UYj91EWhmSI/Obraz%20110.jpg

A tu brakujące 180 dachówek....

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdfBWWWAI/AAAAAAAAAIg/-13unsrD9as/Obraz%20114.jpg

_Robert_K
17-12-2007, 22:34
Wreście jesteśmy z kogoś zadowoleni :D

...Brakuje nie 180 dachówek, ale 138 sztuk, sam policzyłem! Ale to już nie ważne. Najważniejsze że mamy już brakujące dachówki. 108 szt. dostaliśmy gratisowo od handlowca :D, a za 90 musieliśmy dopłacić 2,68 PLN/sztukę... Naprawdę jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni obsługą handlową z IBFu "sprawnie, miło i bezproblemowa" ( brzmi prawie jak komentarz do aukcji w Allego :wink: ). Z czystym sumieniem możemy polecić firmę IBF innym osobom kryjącym dach betem :) Co do jakości produktu, to trudno cokolwiek powiedzieć, zobaczymy po 20 latach....na razie dach wygląda pięknie!

_Robert_K
18-12-2007, 17:33
...Dziś o godzinie 13.45 dekarz ułożył ostatnią dachówke, tym samym:

Stan surowy otwarty - zakończono !

... a My do tematów budowlanych wrócimy po świętach

_Robert_K
14-01-2008, 19:51
Minęły 3 tygodnie...

Pierwsze wrażenia po zadaszeniu:

- " Jaki wielki strych!" i trochę żal że nie wykorzystany użytkowo...
- " Ile wody spływa z tego dachu w czasie deszczu !!?? " - bo podwórko zamienia się w stawik...
- " ...A teraz to może nam napadać " - :) :) :)

Okna założone, kabelki elektryczne zakupione, gniazda rozplanowane - więc jutro skoro świt zaczynam układać instalację elektryczną!

_Robert_K
06-02-2008, 12:50
Domek z okienkami wygląda znacznie przyjemniej :)

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdh0q534I/AAAAAAAAAI4/J-hQm13pUsQ/Obraz%20254.jpg

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdijLaScI/AAAAAAAAAJA/CTSOwDq6Tzk/Obraz%20258.jpg

Prace postępuja zgodnie z Naszymi planami. Instalacja elektryczna prawie zakończona. Pozostały do położenia kabelki od TV/SAT i LAN. Jeszcze z 2 dni pracy.... plus drobne korekty :wink: i - instalacja zrobiona. W sumie wykonałem prawie 100 punktów elektrycznych... jakoś dużo ich wyszło.

Zużyłem do tego:
- 300 m przewodu 3x2.5
- 200 metrów przewodu 3x1.5
- 100 metrów 2x1.5 oraz
- 20 kg drutu wiązałkowego
- 10 kg gwoździ papiaków :)

Następy etap budowy - tynki....ale dopiero w marcu

_Robert_K
11-02-2008, 21:33
Dziś bardzo spokojny człowiek stracił cierpliwość...

Dlaczego ? - bo dziś bardzo spokojny człowiej spalił jedną solidną wiertrkę Black&Decker i jedna mniej solidną lutownicę nieznanej chińskiej produkcji... W zasadzie to lutownica zapaliła Mi sie w ręku i osmaliła trochę włosów na głowie... Natomiast z wiertarki wyleciały "zimne" ognie :o Biedactwo zaiskrzyło milionem niebieskich iskier sie przy walce ze stropo-monolitem.
A więc będzie kolejny niezaplanowany wydatek :(

_Robert_K
01-04-2008, 21:28
Ostatnio trochę zapuściliśmy Nasz Dziennik :oops: obiecujemy poprawę

W środę "ruszyliśmy" z tynkami...w końcu

Tak jak i inne usługi, również cena za 1 metr tynku "cudownie wzrosła" - mimo wcześniejszego zapewnienia Boba Budowniczego ze "Cena jest constans i na pewno nie zmieni sie w 2008". A więc zamiast 11 PLN :D , płacimy 14 PLN :( i to jeszcze nie koniec ). Dziś zażądał sobie kolejnej złotówki ( prima aprilis ?) - aż Nam się krew zgotowała... Więcej płacić nie zamierzamy. Dobrze że to już jego ostatnie podrygi i po tynkach żegnamy sie z nim na dobre...

_Robert_K
11-04-2008, 23:07
Koniec z tynkami, a początek .....

Miły finał tynków :D :D . Bez fałszywej skromności możemy powiedzeć że wyglądają ŚWIETNIE. W tym miejscu musze pochwalić "naciągacza" bo przy tynkach jego ekipa wykazała się. Tynki proste, bez "dołków i uniesień". Warto dodać że niejednokrotnie pochwalone przez glazurnika i gipsiarza :D :D
Cena pozostała 14 PLN za metr - doszłoby do rękoczynów gdyby "Bob B." jeszcze coś "kwękał" że za tanio...

Pomieszczenia zaczynaja przypominać pokoje....

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdjZn-ycI/AAAAAAAAAJI/Zed1_feqml0/Obraz%20120.jpg

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdksf83yI/AAAAAAAAAJY/wLw2qJipZ-w/Obraz%20129.jpg

A od 2 dni pan hydraulik ( jeszcze nie wiem jak go nazwiemy ) układa Nam rureczki od centralnego ogrzewania i wody :) - zdjęcia niebawem...

_Robert_K
14-04-2008, 21:57
Panowie hydraulicy uwijają sie jak mróweczki :D

Mamy już rozprowadzoną wodę i przebudowano-rozbudowaną kanalizację ( zalaną jakieś 6 miesięcy temu 20 cm "chudziakiem" ). Ot zmieniła się ( sama ? ) koncepcja łazienki i wc. W efekcie wc-kompakt łazienkowy powędrował na drugą ścianę, a w wc dla gości pojawił się bidecik - 2 godziny kucia chudziaka i kanaliza jak nowa :lol:
Musimy pochwalić naszego hydraulik, bo popisał sie mistrzowskim posunięciem. Dwa stelaże SANITa sprytnie wmontował w w ścianę o grubości 12 centymetrów, tak że nie wystają z żadnej ze stron :o . Szacuneczek :D

W środę planujemy montaż pieca na ekogroszek. Podobno piec sprawdzony, niezawodny i wydajny - jak będzie się sprawował odpowiem za kilka tygodni, bo będziemy dosuszyć mury.
Dla zainteresowanych przesyłam link na stronę producenta http://www.kotrem.pl/oferta_kwmp3.php

_Robert_K
23-04-2008, 22:44
Mamy kolejny finał :D :D

Tym razem prac hydraulicznych. Bilans ofiar : zawisło 9 grzejników ściennych i przygwożdzono 1000 m ALU-PEXa. Swoje miejsce w kotłowni znalazł piec 24 KW i bojler 150 litrów. Co tu duzo pisać...sami popatrzcie :D :D

Piec - jaki jest każdy widzi :D

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdoD-uIfI/AAAAAAAAAQM/gNgZJUey80s/s512/Obraz%20245.jpg

Podłogówka - rozłożona

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdmZKQ4wI/AAAAAAAAAJo/c4uKV_pgjiI/Obraz%20233.jpg

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdnT0VUhI/AAAAAAAAAJw/3k6d9R8SP40/Obraz%20235.jpg

Ile Nas to kosztowało ? Jeszcze nie wiemy ... jutro sądny dzień zapłaty

_Robert_K
12-05-2008, 13:44
Na dziś kilka wolnych tematów budowlanych :D

Na liście "Czynności do wykonania" możemy już "odhaczyć" wykonanie przyłącza energetycznego i wodnego....uff pozostaje teraz rozliczyć sie z sąsiadem zza miedzy za zużyte media.

Po kilku dniach poszukiwań w końcu zamówiliśmy zewnętrzne drzwi ( firma CAL model 251 ) w kolorze ciemny teak cena z montażem i dodatkami ok. 3600 PLN :

http://www.calsc.com.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/CAL251.jpg

Dziś o 17.00 kończymy zalewanie posadzek z mixokreta. Ustaliliśmy cene 14 PLN z metra bez układania styropianu...Generalnie posadzkę zalano na gr. 7-8 cm...Chyba troche grubo jak na podłogówkę....

Poza tym mamy już zarezerwowane terminy na początek sierpnia u glazurnika i na koniec czerwca u gipsiarzo-malarzy. Podobno gładzie gipsowe wychodzą z mody? Coś ktoś wie na ten temat? Raczej nie chcemy wew. tynków strukturalnych i innych wynalzków z nierówną strukturą, bo jest szansa ze ściany będą sie bardziej brudzić...

Hm... czekają mnie kolejne "wycieczki" do starostwa. Tym razem tematem przewodnim będzie przesunięcie zjazdu z drogi na działkę i zamiana szamba na POŚ ( przydomowa oczyszczalnia wiadomo czego :D :D )

_Robert_K
07-06-2008, 23:30
... O Matko...jesteśmy wykończeni...a czasu ciągle brakuje...

Zaczęliśmy o 7.00 od wbicia pierwszego szpadla, a teraz przydomowa oczyszczalnia jest "prawie" wykonana. Zabrakło 3 godzin na ułożenie drenażu i zasypanie go - dokończymy w tygodniu...
Pan koparkowy poświęcił 13 godzin :o na zrobienie wszystkich wykopów i ich zasypanie...cholernie długo jak na 150 metrów wykopu...

Jakoś mało nowych wpisów pojawia sie w Naszym dzienniku budowy...To dlatego że doba ma tylko 24 godziny... Kolejny raz obiecujemy poprawę...A więc krótko i zwięzłowato co przez ostatnie 4 tygodnie udało Nam sie zrobić/załatwić, bo oczy "kleją się" Nam ze zmęczenia niemiłosiernie :
- Wylewki z mixokreta na poddaszu i parterze ( na PRV mogę wysłać namiary na ekipę : dokładni + uczciwi = godni polecenia )
- Wstawiliśmy drzwi wejściowe CALa ( ciemny teak genialnie komponuje się z meranti :) :) )
- Mamy już zamontowaną Hormann-owską bramę garażową
- Nareszcie znaleźliśmy i podpisaliśmy umowę z wykonawcami kominka....Oj wcale nie tak łatwo o dobrego i taniego wykonawcę z wolnym terminem...
- Po dwóch tygodniach ( codziennie po 2-3 godziny ) udało Mi się ocieplić fundament
- Zamówiliśmy kostkę brukowa Libet w kolorze barwy jesieni i żółtymi dodatkami i jesli Bóg da to rozpoczniemy ją układać 14 czerwca...

Kilka zdjęć wkleimy jutro, a teraz tylko „jeden” browarek i idziemy spać...

_Robert_K
03-08-2008, 22:58
"Troszke" zaniedbalismy dziennik.... :oops: :oops:

Foto-relacja tego co działo sie na Naszej budowie przez ostatnie tygodnie.

Na działce pojawił się mixokret...

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdpO1p8wI/AAAAAAAAAKA/sqNwnIpGT5g/IMG_5434.jpg

... z "koziołkiem"

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdqAOpzRI/AAAAAAAAAKI/oc9_im9SQUU/IMG_5436.jpg

Wraz z ekipą mixokreciarzy - majstrów od posadzek...

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdqxGoMZI/AAAAAAAAAKQ/5XcEyHu487Q/IMG_5442.jpg

A teraz z innej beczki... osadnik gnilny pod POŚ

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdt-1qvZI/AAAAAAAAAKw/UouA7_ISyVk/IMG_5605.jpg

Przepompownia...

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdu0bhtII/AAAAAAAAAQc/gMDXDXLDCtA/s512/IMG_5620.jpg

A tutaj wszystko razem połączone i prawie zasypane

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdwV1Z0mI/AAAAAAAAAQk/cVfaAIdH7II/s512/IMG_5691.jpg

Niestety zdjęć sączków przed zasypaniem nie zdążyłem zrobić :(

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdzq-0MPI/AAAAAAAAAOs/wCuSy2bFlmI/s512/Obraz%20413.jpg

_Robert_K
03-08-2008, 23:02
Kominek w trzech odsłonach :D

Odsłona pierwsza

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd1ae6buI/AAAAAAAAALs/LNc0Aomj-zI/IMG_6594.jpg

Odsłona druga

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd2pRKbsI/AAAAAAAAARU/rrUZ4AsoADk/s512/IMG_6633.jpg

Odsłona trzecia

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd2IHFbrI/AAAAAAAAAL0/pWMAd6BiZ7s/IMG_6624.jpg

_Robert_K
04-08-2008, 21:27
Po dłuuuuuugich przemyśleniach, wspólnych debatach i niekończących sie dyskusjach doszliśmy do wniosku że frontowe ogrodzenie zrobimy z klinkieru...chociaż co n-ty słupek będzie takowy.

A więc od fundamentu wypadałoby zacząć...

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdxRv8V2I/AAAAAAAAARM/n0B7BlOWTmw/s512/IMG_5719.jpg

Który po "zalaniu" wygląda tak

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQdydlA0yI/AAAAAAAAALQ/JTxhmHymxdY/IMG_5725.jpg

_Robert_K
07-08-2008, 19:20
Wczoraj kolejna ekipa rozpoczeła murowanie płotku i ...

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd3r5TX-I/AAAAAAAAAME/CZlzF4rs9ZA/IMG_6720.jpg

... jeśli pogoda nie spłata nam figla, jutro płotek będzie prawie gotowy :) :) :)

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd46NFHtI/AAAAAAAAASg/Ef5AFMV6n2s/s512/IMG_6721.jpg

Koszt robocizny 1,6 PLN za położenie jednej cegiełki klinkierowej - chyba nie tak dużo :-? co ?

_Robert_K
08-08-2008, 16:17
Płotek zrobiony!

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd5ukYTfI/AAAAAAAAARk/0iomna5H77g/s512/IMG_6740.jpg

Te dwie dyndające rurki pokazują gdzie będzie wisiał wideofon :D :D

Podsumowanie - do budowy płotu zużyliśmy:

- 2,8 tony cementu
- 30 tony żwiru
- 300 kg. pręta zbrojonego fi 12
- 1750 szt. cegieł klinkierowych
- 1,2 tony zaprawy do klinkieru
- 12 m słupków metalowych

_Robert_K
11-08-2008, 20:42
Aha - bo nie wszyscy wiedza, od 3 tygodni na Naszych pokojach gościmy panów gipsiarzy dwóch. Efekt ich pracy to 3 sypialiki zagipsowane i pomalowane ( w tym jedna do przemalowania bo kolor wyszedł zielonkawo - żarówiasty ) oraz piękny suficik podwieszany w salonie.

W związku z tym że gipsiarzo-malarze maja 2 tygodniowe opóźnienie, teraz czujemy mały stresik :o - jutro przychodzi glazurnik układać płytki, a gładzie jeszcze nie zakończone... będzie wojna pomiędzy dwoma obozami wykonawców ? Oby nie zakończyła się kapitulacją którejś ze stron... Najważniejsze że płytki do salonu i komunikacji już są kupione i dostarczone na plac budowy, a koncept na ich położenie jest zatwierdzonych przez żonkę... Miejmy nadziej że wszystko pójdzie "jak po wazelinie" :D :D

_Robert_K
27-08-2008, 20:28
Ufff...dogadują się, glazurnicy z gipsiarzami. Jedni i drudzy nie wchodzą sobie w drogę i nie przeszkadzają. Jak na razie początek "wykończeniówki" jakoś podejrzanie spokojny i bezstresowy, oby tak dalej...

Co przez ten okres udało Nam się zrobić ?
- Ułożyliśmy w salonie płytki, wraz z terakotowym dywanikiem ( Paradyż Mustang )
- Układanie płytek w większej łazience prawie ukończone ( Paradyż Hiro )
- Jutro kończymi płytkowanie ścian mniejszej łazienki ( Paradyż Eurydyka/Kreon )
- Gładzie gipsowe i sufity podwieszane stop, malowanie start!

Kolory jarzębionwo-pszeniczne gabinetu, na pewno nie pozwolą mi usnąć :D :D

http://images45.fotosik.pl/5/a0c74a7092b3c26f.jpg

Zielonej sypialki nie odważę się pokazać :oops: , Moje serce tego nie wytrzyma... może dopiero po przemalowaniu.

Sufit podwieszany z kominkiem

http://images33.fotosik.pl/356/f6042e7f390c5ff0.jpg

Zdjęcia większej łazienki.....jeszcze nie teraz :wink:

_Robert_K
29-08-2008, 20:25
"Tysiąć słów nie odda jednego obrazu"

W myśl tej zasady w "Naszym Dzienniku" będzie mniej słów, a więcej treści ( czytaj zdjęć :D :D )

_Robert_K
29-08-2008, 20:29
Z kostkami ruszyliśmy!

3 dni pracy brukarzy i mamy gotowy taras ogrodowy oraz rozpoczęte prace nad wejściowymi schodkami :

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd7fNOI1I/AAAAAAAAAMk/5Y7HZzJfz48/Obraz%20002.jpg

Miło Nam :) :) :)

_Robert_K
31-08-2008, 11:21
Taras ogrodowy z 2 schodkami:

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd8X3jfVI/AAAAAAAAAMs/MetuFkLWOwY/Obraz%20009.jpg

Wejście do domku:

http://lh4.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQd9dPaTPI/AAAAAAAAAM0/c01uq51Dm34/IMG_6857.jpg

_Robert_K
15-09-2008, 19:23
Rozpocząłem ocieplanie domku...

Od poniedziałku nie schodzę z rusztowania ( podziękowania dla szwagierka który ich mi użyczył ) i od samego rana do późnego wieczora dzielnie/samodzielnie obklejam dom styropianem. Jeśli dobrze liczę to jest do ułożenia ze 200 metrów kwadratowych białego szaleństwa... Na razie jeszcze nie narzekam, zobaczymy jak poradzę sobie z zatapianiem siatki.

Glazura i terakota ( czytaj : płytki ) już ułożone! Dwa miesiące wybierania wzorów, kolorów i dekerów, a efekt końcowy - jesteśmy usatysfakcjonowani chyba nawet bardzo. Aby nie popsuć całego efektu, fotki wkleję dopiero po "zafugowaniu" płytek.

_Robert_K
25-09-2008, 18:50
Efekty zdjęciowe 4-ech dni ocieplania "Sielanki"...

Pierwsze godziny pracy :

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQeANQRRxI/AAAAAAAAANM/tK9ujLqxuRE/IMG_6874.jpg

W ramach relaxu piankowanie "szparek" :D

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQeFK9912I/AAAAAAAAAN8/bmGqXkb4zXw/IMG_6930.jpg

Jeszcze tylko 5 paczek styropianu i koniec :D

http://lh6.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQeF42mMJI/AAAAAAAAAOE/qXYTY8m_Ws8/IMG_6932.jpg


Okna obrobione musza być :

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQeHDQQmGI/AAAAAAAAAOU/gvZfXbnnkrg/IMG_6944.jpg

Pierwsze próby z zatapianiem siatki:

http://lh3.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQeEAWWmgI/AAAAAAAAAN0/Y8c3YCy-hxU/IMG_6928.jpg

_Robert_K
08-10-2008, 16:58
Sezon grzewczy rozpoczęty!

Właśnie uruchomiliśmy produktywnie instalacje c.o. ! Po pracach malarsko-glazurniczych zrobiło się podejrzanie wilgotno w całym domu, więc zdrowy rozsądek podpowiada by trochę podgrzać atmosferę, czytaj : ściany i podłogi :) :)

http://lh5.ggpht.com/_9FzHCos63e8/SbQeGqK-vVI/AAAAAAAAAOM/S4E3IbtCHOc/IMG_6940.jpg

Zakupiliśmy na próbę 3 worki eko-groszku, zasypaliśmy podajnik, do tego rozpałka do grilla, kilka iskier i już się pali w piecu. Po 24 godzinach przykra niespodzianka - 100 kg węgla "zniknęło" z podajnika :o. Hm.... zawiniły ustawienia sterownika pieca, a może węgiel poza gatunkowy ? Łatwo policzyć że w ten sposób miesięcznie przepalimy ze 3 tony eko-groszku !? Coś z tym trzeba zrobić.... A więc profilaktycznie kupiłem 3 woreczki węgla z innego składu i troszkę "pogrzebałem" w sterowniku.

Jeśli komuś to coś mówi, to parametry sterownika są takie:
- Zadana temperatura kotła 50 st.
- Podawanie węgla 20s. z przerwą 60s.
- Szybkość pracy wentylatora 20 ( skala 1..99 )

Wynik jutro.

_Robert_K
10-02-2009, 16:05
Niestety - za sprawą złodziei budowlanych wstrzymaliśmy na 4 miesiące prowadzenie "Dziennika Budowy"...

Ale jesteśmy już z powrotem !!!

_Robert_K
12-02-2009, 12:06
Od czego by tu zacząć, hm...

Październik

Udał się Nam ustawić parametry sterownika pieca! Metodą prób i błędów, mając na uwadze doświadczenia innych użytkowników "groszkowców", doszliśmy do takich oto ustawień:
- Temp. kotła 55 st.
- D = 30%. co 90s. ( przyp. podawanie węgla trwa 21 sek w odstępach 90 s.)
- Nawiew 20 %

Wyniki kilogramowe spalania ( docelowa tem. pomieszczeń to 22st., zew. -5 st. ):
- Pierwsze 48 godzin to rozruch instalacji i nagrzanie murów - spalanie ok. 2 - 2,5 kg. na godzinę.
- Praca ciągła to ok. 1 kg na dobę ( w układzie 80 m.kw. podłogówki i 3 grzejniki wiszące )
lub
- Praca ciągła to ok. 1,5 kg na dobę ( w układzie 80 m.kw. podłogówki i 7 grzejników wiszących )

Jesteśmy baaaaardzo pozytywnie zaskoczeni ogrzewaniem podłogowym - dla tem. 28 st. w zasilaniu podłogówki, uzyskujemy w pomieszczeniach 22 st. Jak dla Nas to mistrzostwo świata! Szkoda że we wszystkich pomieszczeniach nie zrobiliśmy takiego ogrzewania...


Listopad

Ceny ekogroszku - zabijają zawodowo...

780 PLN za EKORET
640 PLN za RETOPAL

"Połaszczyliśmy" się na tańszy węgiel. Wybór okazał się fatalny w skutkach. Po 8 godzinach pracy pieca, palenisko jakimś cudem gasło. Zmiana ustawień sterownika nie pomagała. Pomogło natomiast wymieszanie EKORETU z RETOPALEM w proporcjach 70 EKO /30 RETO. Uff....

_Robert_K
18-02-2009, 10:38
Grudzień

W końcu wybraliśmy krany do dużej łazienek. Urzekł Nas wygląd baterii firmy TRES ( nie można tego powiedzieć o cenie :wink: )

Bateria wannowa:

http://images50.fotosik.pl/66/981ff3167052b1f0.jpg

Bateria umywalkowa:

http://images39.fotosik.pl/62/3e9c4f101056df85.jpg

... do łazienki "wrzuciliśmy" jeszcze wanne RAVAK Gentiana, umywalkę i wc KOLO EGO oraz kabine prysznicową DELPHI... i nawet wszystko zmieściliśmy w tych 8 metrach kwadratowych :D :D

_Robert_K
06-03-2009, 20:48
Dziś i kilka dni wcześniej...

Mamy "chwilowe" problemy ze bazą zdjęć naszego dziennika budowy - admini portalu www.fotosik.pl ( gdzie przechowujmy zdjęcia ) poukrywali Nam fotki i teraz każą sobie za nie płacić :o :o . Świniaki z nich.... jak dalej tak będzie to naślemy na nich łódzkie pogotowie :wink:

_Robert_K
09-03-2009, 19:50
...Powolutku i bez nerwów uzupełniamy Nasze zdjęcia, mam tylko się nie denerwować... :evil: :evil:

_Robert_K
23-03-2009, 20:11
A więc do trzech razy sztuka... ze stroną http://picasaweb.google.com/ też jakoś Nam nie wyszło. Nie wszystkie zdjęcia sie otwierają :-?

Pora poszukać "własnego" serwera plików - może www.cba.pl ?

Obecnie nasz domek wygląda tak: