PDA

Zobacz pełną wersję : jaki program do wizualizacji domu?



PaweL71
23-02-2007, 14:03
Witam
Znalazłem program "Zaprojektuj swój dom" np w
http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=84369&currentCategory=4020500

Czy są tu osoby używające tego programu? Warto go kupić?
Na rynku jest jeszcze "SAM ZAPROJEKTUJ Dom, Wnętrze i Ogród", który z tych programów jest lepszy dla laika?
Chciałbym pospacerować po przyszłym domu, ustawić meble, pomalować ściany, otworzyc drzwi itp.

O drugim programie można coś wyszukać w archiwum, ale o pierwszym nic konkretnego nie znalazłem.

Co kupić?
z góry dziękuję za pomoc

androzek
24-02-2007, 08:19
Program " Zaprojektuj swój dom"

37°C
24-02-2007, 11:18
Czy są tu osoby używające tego programu? Warto go kupić?
(...)
Chciałbym pospacerować po przyszłym domu, ustawić meble, pomalować ściany, otworzyc drzwi itp.

Co kupić?

Używałem "3D Home Architekt" dla stworzenia, swojego wirtualnego domu.
Są denerwujące w programie błędy nie pozwalające na dowolne "wkładanie" drzwi lub okien w ściany, gdy na nie, ma jeszcze przyjść n.p. ocieplenie. Trzeba robić małe sztuczki, aby to wogóle było możliwe. Prezentacja wynikowa jest mało atrakcyjna, gdyż program nie pozwala na łatwą zmianę perspektywy. Poruszanie się przy pomocy interfejsu jest trudne: zbyt duża czułość na ruch, przenikanie przez ściany itp.
Tym niemniej nie znalazłem lepszego programu dostępnego na rynku.
Drugiego opisywanego przez ciebie programu, nie znam.
Poza tym w linku, którym podałeś, stoi napisane:
"aktualnie niedostępny".

W mojej ocenie, taki program to nisza na runku. Ja pozostawiłbym specjalistom od aranżacji zabawę/pracę programami lepiej do tego celu przygotowanymi, n.p. 3DStudioMAX.

pzdrwm

mdobra1
24-02-2007, 13:14
Kupiłam ten program, ale na razie niewiele moge powiedzieć, bo dopiero uczę sie go obsługiwać. Na razie udało mi się przenieść projekt na komputer: sciany, okna i drzwi, trochę kłopotu sprawiaja mi schody, ale myśle że wkrótce i to opanuję. Trzeba przynajmniej trochę orientować się w słownictwie budowlanym, bo trudno znależć podpowiedź w pomocy. Brak opisów przy widoku elementów wyposazenia zniechęca nieco - są same obrazki( tzn opisy są ale trzeba pogrzebać w opcjach). A kupiłam go w zeszłym tygodniu w Empiku przy Marszałkowskiej.

frykow
24-02-2007, 13:34
Ja z kolei nabyłem "Twoje studio projektowe" za 119zł, wydane w Polsce przez techland. Chociaż ma spore możliwości, to prawdę mówiąc nie polecam:

- czasami potrafi zachować się niestabilnie; czasami zdarzają się przestoje w działaniu (np. potrafi na dwie minuty zablokować kompa)
- pewnego razu źle zapisał plik i straciłem połowę wprowadzonego projektu
- wizualizacja jest taka sobie; widziałem ładniejsze rendery
- za cholerę nie wiem jak (prawdopodobnie nie jest to możliwe) dodać swoje zdjęcia do projektu (aby np. zmienić tło krajobrazu); Edytor materiałów niby jest ale też nie ma możliwości wczytywania tam własnych zdjęć
- techland nie zainteresował się w ogóle kwestiami krajowego budownictwa i nie wprowadził np. popularnych u nas rozmiarów ścian, drzwi itd.. Trzeba je ręcznie podawać. Są za to wartości anglosaskie.

I co mnie najbardziej wkurza - aby uruchomić program musisz mieć przy sobie oryginalną płytę, a kopii nie da się zrobić bez jakiś wymyślnych hacków (zabezpieczenie). Jednym słowem - nie jest wart swojej ceny - gdyby kosztował 50zł to może by to miało jakiś sens - bo parę plusów tego programu by się znalazło.

PaweL71
24-02-2007, 13:36
Używałem "3D Home Architekt" ...
Drugiego opisywanego przez ciebie programu, nie znam.
Poza tym w linku, którym podałeś, stoi napisane:
"aktualnie niedostępny".

W mojej ocenie, taki program to nisza na runku. Ja pozostawiłbym specjalistom od aranżacji zabawę/pracę programami lepiej do tego celu przygotowanymi, n.p. 3DStudioMAX.


Ale link prowadzi do pierwszego programu. I można go kupić np. w Tesco.
Drugiego programu spróbowałem w wersji demo. Nawet mi się spodobał, ale ciekaw jestem porównania z programem "Zaprojektuj swój dom", który z opisu ma większe możliwości.

Nie mam zamiaru pozostawiać tej pracy specjalistom od aranżacji. Potrafię (a raczej moja żona) ładnie urządzić mieszkanie. A przede wszystkim zrobię to praktyczniej, bo fachowcy z reguły skupiają się na stronie wizualnej. Dom mam zamiar stawiać dla rodziny, a nie dla lansu.

37°C
24-02-2007, 18:04
Ale link prowadzi do pierwszego programu. I można go kupić np. w Tesco.

I pod linkiem jest napisane:
"Zaprojektuj Swój Dom to polska wersja znanego i docenionego za oceanem (...) programu 3D Home Architekt."


Drugiego programu spróbowałem w wersji demo. Nawet mi się spodobał, ale ciekaw jestem porównania z programem "Zaprojektuj swój dom", który z opisu ma większe możliwości.

Jeśli przeczytałeś mój krótki opis to już możesz wstępnie porównać go sobie z tym, który poznałeś.


Nie mam zamiaru pozostawiać tej pracy specjalistom od aranżacji. Potrafię (a raczej moja żona) ładnie urządzić mieszkanie.

Nie twierdziłem, że Twoja małżonka czegoś nie potrafi!
Zapewne poradzi sobie z 3DStudioMAX. :wink:

pzdrwm

PaweL71
24-02-2007, 22:10
I pod linkiem jest napisane:
"Zaprojektuj Swój Dom to polska wersja znanego i docenionego za oceanem (...) programu 3D Home Architekt."


Nie zauważyłem że te programy są ze sobą mocno powiązane. Dzięki za przydatne uwagi.



Nie twierdziłem, że Twoja małżonka czegoś nie potrafi!
Zapewne poradzi sobie z 3DStudioMAX. :wink:


Na pewno sobie nie poradzi z tym programem, ale za to lepiej będzie wiedzieć jak urządzić nasz domek. :) I taniej.


Dziękuję wszystkim za porady i uwagi.

37°C
25-02-2007, 05:36
I taniej.

Nie byłbym tego taki pewien.
http://pl.wikipedia.org/wiki/3D_Studio_Max
mówi o 3.5 tys dolarów 8)

pzdrwm