PDA

Zobacz pełną wersję : legalny Windows?



a-k-a
23-02-2007, 14:52
witam. jeśli na kompie jest naklejka licencyjna z nr to czy jest legalne oprogramowanie i nikt się nie będzie czepiał (policja)? sprzęt używany zakup na allegro. pozd. ana

lewakk
23-02-2007, 17:14
zaraz, zaraz... to zależy, przede wszystkim musisz mieć ten system co na naklejce, nie może być tak że masz naklejke win98 a masz xp, czy 95, albo nie masz naklejke że xp home, a masz xp profesional...., poza tym powinnaś mieć w zasadzie płytkę oryginalną oraz fakturę zakupu....

naklejkę to mogę sobie każdą przykleic, natomiast należy propagować używanie legalnych programów, piraty, xvid, divix, czy mp3 to zwykła kradzież, czego nie zawsze chcą zrozumieć ludzie którzy nieraz moralizują na forum...

kuleczka
23-02-2007, 17:35
witam. jeśli na kompie jest naklejka licencyjna z nr to czy jest legalne oprogramowanie i nikt się nie będzie czepiał (policja)? sprzęt używany zakup na allegro. pozd. ana

kiedy kupowałam laptopa razem z oprogramowaniem, to wyjaśniono mi, że są 3 dodody legalności windows'a: płyta z oprogramowaniem, naklejka, a ten trzeci to chyba rachunek, ale nie jestem pewna.
Sama naklejka, to zdecydowania za mało.

wartownik
23-02-2007, 17:46
Rachunek zgubilem po odejsciu od kasy i jak na razie nie byl mi potrzebny mimo uplywu prawie dwoch lat , zadna firma nie robi mi problemow , kazda pomaga , na odleglosc przez internet , czesto nawet nie wiem co robie , po prostu wykonuje ich polecenia , np. przywracalem wartosci fabryczne komputera , przez 51 minut mialem czarny ekran , o czym bylem uprzedzony .

a-k-a
23-02-2007, 17:56
witam. system jest ten sam.
Pozdrawiam - Anna

gogo5660
26-02-2007, 13:02
ludzie czy ktos ma w dzisiejszych czasach legalne oprogramowanie... oczywiscie nie wliczam w to firm...

Majka
26-02-2007, 16:35
ludzie czy ktos ma w dzisiejszych czasach legalne oprogramowanie... oczywiscie nie wliczam w to firm...

ja :D

wartownik
26-02-2007, 16:42
ludzie czy ktos ma w dzisiejszych czasach legalne oprogramowanie... oczywiscie nie wliczam w to firm...

ja :D
i ja :D

tomek1950
26-02-2007, 16:43
Ja też :D

Mice
26-02-2007, 16:49
ja również, "wszyściuteńko" :lol:

JoShi
26-02-2007, 16:51
ludzie czy ktos ma w dzisiejszych czasach legalne oprogramowanie... oczywiscie nie wliczam w to firm...
Tak ja. A co w tym dziwnego ? Jak mnie nie stać na legale to korzystam z darmowych zamienników.

stukpuk
26-02-2007, 16:59
:D

Mufka
27-02-2007, 08:03
ludzie czy ktos ma w dzisiejszych czasach legalne oprogramowanie... oczywiscie nie wliczam w to firm...
Ja :D

ESKIMOS
27-02-2007, 10:31
ludzie czy ktos ma w dzisiejszych czasach legalne oprogramowanie... oczywiscie nie wliczam w to firm...
Ja :D
No.......... nie wiem. :wink:
Kupiłem razem z kompem, ale czy jest legalne ? :wink:
Ponoć markety sprzedały sporo kompów z piratami. :D

Tedii
27-02-2007, 23:56
A o jaki Windows chodzi?.Bo w szafie mam już całą kolekcję 3.0/3.11/3.11 for Worksgroup/95/98/98SE/XP a teraz wygląda na to że trzeba wszystko wyrzucić i lecieć po Windows ViŚta.A za pół roku będzie Hetta i Wio.A przy okazji wyrzucić komputer i kupić kolejny nowy.

a-k-a
28-02-2007, 19:17
witam chodzi o windows xp.

03-03-2007, 06:16
... są 3 dodody legalności windows'a: płyta z oprogramowaniem, naklejka, a ten trzeci to chyba rachunek, ale nie jestem pewna.
Sama naklejka, to zdecydowania za mało.
j.w.

Mufka
03-03-2007, 08:59
ludzie czy ktos ma w dzisiejszych czasach legalne oprogramowanie... oczywiscie nie wliczam w to firm...
Ja :D
No.......... nie wiem. :wink:
Kupiłem razem z kompem, ale czy jest legalne ? :wink:
Ponoć markety sprzedały sporo kompów z piratami. :D

Czemu nie wiesz? Watpisz, ze mam legalne oprogramowanie w 100%? Mam linuxa i reszte oprogramowania rowniez na linuxie jest darmowe i legalne.

niktspecjalny
03-03-2007, 09:35
ludzie czy ktos ma w dzisiejszych czasach legalne oprogramowanie... oczywiscie nie wliczam w to firm...
Ja :D
No.......... nie wiem. :wink:
Kupiłem razem z kompem, ale czy jest legalne ? :wink:
Ponoć markety sprzedały sporo kompów z piratami. :D

Czemu nie wiesz? Watpisz, ze mam legalne oprogramowanie w 100%? Mam linuxa i reszte oprogramowania rowniez na linuxie jest darmowe i legalne.


System operacyjny GNU/Linux jest rozpowszechniany na zasadzie licencji GNU/GPL. Nosi nazwę oprogramowania otwartego, wolnego. Nie należy jednak tego mylić z darmowością. Oprogramowanie otwarte to oprogramowanie wolne od ograniczeń. Czy jednak taka swoboda nie przysparza więcej problemów?

Okazuje się jednak że w Polsce darmowy Linux po pierwsze wcale nie musi być taki darmowy, a po drugie wycenia się go porównując do komercyjnych rozwiązań.

Nie raz słyszy się o problemach jakie wynikają z interpretacji darmowego oprogramowania przez Urząd Skarbowy. Pewnie już nie jedna firma miała z tego powodu problemy, gdyż US kazał płacić podatek od darmowego Linuksa.

Z jakimi więc problemami ma do czynienia firma korzystająca z Linuksa w starciu z Urzędem Skarbowym?

1. Brak faktury...

Ogólnie nie jest to problem gdyż faktura nie jest potrzebna urzędowi skarbowemu. Jeśli jednak ktoś bardzo jej potrzebuje to można sobie z tym poradzić kupując np. gazetę z Linuksem i urzędowi skarbowemu pokazać taką fakturę. Trzeba jednak wtedy pamiętać że gazetka musi być cały czas przechowywana w firmie. Można też zakupić czasopismo z wersją Live-CD i resztę oprogramowania doinstalować z sieci (np. Gentoo).

2. Księgowanie w środkach trwałych z kwotą 0 zł.

Jak się okazuje jest to dość duży problem dla US, gdyż twierdzi on że nie można mieć środków trwałych o wartości 0zł. Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu nie traktowanie Linuksa jako środków trwałych i nie księgowanie go w tym zakresie.


Na szczęście coraz częściej słyszy się głosy że polscy urzędnicy skarbowi wiedzą już o Linuksie i licencji GNU i nie robią większych problemów jeśli tylko nie zaksięguje się czegoś z 0zł. W każdej chwili można wydrukować licencję GNU ;-)

Mufka
03-03-2007, 11:29
NS powiedz mi co ma us do osoby prywatnej? To raz po drugie chyba nie wiesz o czym piszesz, to bardzo przedawnione "problemy" jesli chodzi o linuxa w firmie.

niktspecjalny
03-03-2007, 12:59
NS powiedz mi co ma us do osoby prywatnej? To raz po drugie chyba nie wiesz o czym piszesz, to bardzo przedawnione "problemy" jesli chodzi o linuxa w firmie.

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/417838_100_legalny_system_mandriva_linux_2007.html[/quote]

Wiesz nic się nie zmieniło od tamtego czasu ale skoro mowisz ,ze nie rozumie niech Ci bedzie.Skoro jestes exspertem powiedz mi prosze jak jako osoba indywidualna udowodnisz ,że masz go legalnego i za darmo?Chetnie posłucham i powiem ,ze wyobraź sobie ,że jestem z kontroli legalnosci oprogramowanie z policjantem u twoich drzwi i dzwonie.
Słucham.Wytłumacz.Pal licho firme.(masz racje zagalopowałem sie przepraszam)...Nio słucham.


Spoko, Linux i Wolne Oprogramowanie jest bezpieczne, zarowno w przypadku domowego uzytkowania jak i w przypadku wykorzystywania go w firmie, trzeba tylko dopilnowac drobnych formalnosci aby ustrzec sie przed wszechogarniajaca nas glupota urzednikow.


A pytanie, było o tyle istotne, że teoretycznie taki zarzut można wytoczyć, jest to trochę d.....e, no ale takie mamy przepisy. A praktyka policji jest taka, że jak kogoś mają (nawet w charakterze świadka) to szukają nań paragafu, ot taka stara praktyka rodem z PRL <--- wiem, bo mój kumpel został posądzony o paserstwo nieumyślne. Kupił na Allegro kurs komputerowy i jak się okazało był to pirat, zgłośił to policji, stracił pieniądze i płytę (dowód w sprawie), a prokurator jemu (świadkowi) postawił taki zarzut. Wynik? Ofiara oszusta stała się przestępcą Na całe szczęście dla niego, sąd umorzył sprawę bo nie dopatrzył się znamion przestępstwa z jego strony


1. Fedora jest darmowa do domu, firmy, szkoły itd. z tym, że nie jest zalecana do firmy
2. To, że produkt jest Open Source lub na licencji GNU/GPL nie oznacza ani że jest darmowy ani że jest płatny. Ta licencja mówi o innych fundamentalnych rzeczach.
3. Problemem jest to że prawie nikt nie czyta licencji (nawet tych po polsku), a tam jest wszystko napisane.

co do legalnosci Linuksa:........ dotyczyl dystrybucji dostarczanej z zamknietymi sterownikami - ktorych zgodnie z ich licencja nie wolno rozpowszechniac, jednak uzytkownik koncowy (czy to domowy czy komercyjny) moze legalnie pobrac z internetu i zainstalowac sobie

dlatego wlasnie Fedora Core dostarczana jest "gola" bez dodatkowego oprogramowania...........

Te wypowiedzi są przełom grudnia/stycznia 2007.

niktspecjalny
03-03-2007, 13:04
Chciałem Ci tylko zasygnalizować ,żebyś sie nie obudzila z reka w nocniku.Mówie to dlatego ,że już doswiadczyłem tego w 50% jak w mojej miejscowości pojawili sie Panowie "sprawdzajacy"

pzdr.

Mufka
05-03-2007, 07:01
Dziekuje za troske, o mnie sie naprawde nie martw, na 100% mam wszystko legalne i w ogole :lol:

niktspecjalny
05-03-2007, 07:40
Dziekuje za troske, o mnie sie naprawde nie martw, na 100% mam wszystko legalne i w ogole :lol:

Nie twierdze ,że jest inaczej.Ale dokładniej sie przyjzyj linuxowi na wypadek gdyby nagle pojawili sie u Ciebie Panowie "sprawdzający".Wypowiedzi jak wypowiedzi możesz ich nie czytać Twoja sprawa we wolnym kraju żyjesz i wolno Ci.Wyczuwam w tonie rozmowy,że mnie nie lubisz.Dlaczego?

Mufka
05-03-2007, 08:21
:o zle wyczuwasz, my sie przeciez nie znamy. Pozdrawiam.

niktspecjalny
05-03-2007, 08:30
:o zle wyczuwasz, my sie przeciez nie znamy. Pozdrawiam.

Oj Oj!Z przekory powiem ,że to czuć.Tu się podobno wszyscy znaja. :wink: