PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C74c BLISKI wariant 3



Oponka
23-02-2007, 20:32
Witam

Jesteśmy bardzo " głodni " wszystkich rad od Was. Zdecydowaliśmy się na budowę domu C74c ale mamy dopiero dezyzję o warunkach zabudowy. Bardzo prosimy o rady jakie macie ogrzewanie - tyle ich jest, jaki jest koszt budowy tego domu. A może ktoś z Was już rozpoczął budowę lub też zakończył. Jeśli jest to woj. warmińsko - mazurskie to chętnie byśmy zobaczyli i wysłuchali uwag.
Pozdrawiam

Pa Pa :P

karbokon
21-08-2007, 19:55
witam,

jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia i ten projekt rywalizuje z miłą chwilą muratora. Dołączam się do prośby - może ktoś już zaczął budowę i może podzielić się doświadceniami albo zdjęciami.

Pozdrawiam
karbokon

Alexs
21-08-2007, 22:39
buduję C74 wariant podstawowy bez poddasza, jestem na etapie stanu deweloperskiego, służę pomocą jeśli chodzi o sprawy techniczno - budowlane oraz fotki,
pozdrawiam...

karbokon
22-08-2007, 11:07
Proszę zatem o przesłanie kilku fotek z budowy - jeśli jest to możliwe to ewentualne sugestie dotyczące zmian, jeśli takowe Pan robił. Czy może Pan podać orientacyjny koszt stanu surowego?

już nie wspomnę że super byłoby taką realizację zobaczyć "na żywo"

[email protected]

Pozdrawiam
karbokon

Alexs
22-08-2007, 11:32
Proszę zatem o przesłanie kilku fotek z budowy - jeśli jest to możliwe to ewentualne sugestie dotyczące zmian, jeśli takowe Pan robił. Czy może Pan podać orientacyjny koszt stanu surowego?

już nie wspomnę że super byłoby taką realizację zobaczyć "na żywo"

[email protected]
Pozdrawiam
karbokon

Fotki prześlę wieczorem. Jeśli chodzi o zmiany to przede wszystkim przeniosłam komin grzewczy na środek domku tuż po lewej str. wejścia do salonu i to ma sens w przypadku rozprowadzenia ciepła jakie zamierzam zrobić. Małe zmiany ścianek działowych - pomniejszyłam korytarz kosztem zwiększenia łazienki i to na tyle.
Co do kosztów to obecny stan deweloperski bez tynków zewnętrznych kosztował ok 150 tys systemem gospodarczym, ale materiały kupione w styczniu, ekipy zaklepane w zeszłym roku. Czas realizacji projektu to 3 miesiące z 2 tygodniowym przestojem nie przewidzianym jednak proszę nie patrzeć na to bo ja jestem "maszynką-cyborgiem"organizację i tempo mam zawrotne. Jeśli chcecie na żywo to zapraszam na południe od Warszawy i reszta na priv,
pozdrawiam,
Ola

karbokon
16-10-2007, 21:55
WItam,

w dniu dzisiejszym kupiłem projekt C74c. jeszcze kilka zmian z architektem, zima i ruszamy.

Pozdrawiam
karbokon

ewa2211
19-06-2008, 10:26
Mam pytanie:czy ktoś z Was buduje dom Bliski III/lub inny wariant Bliski z Muratora/?

anna72
24-07-2008, 07:18
budujemy dom wg tego projektu i też jestem ciekawa czy komuś to się udało już do końca i jaki był tego efekt.My jesteśmy na etapie stropu, za chwilę ściany na poddaszu, i to jest moja największa bolączka-poddasze. Jak to jest dwie ściany skośne w każdym pomieszczeniu, nigdy nie widziałam i boję się jak to będzie wyglądało w życiu.
pozdrawiam
p.s. bardzo chciałam zobaczyć zdjęcia domów wg tego projektu

ewa2211
25-07-2008, 07:01
Witam.Cieszę się,że wreszcie znalazł się ktoś,kto buduje taki dom ,jak ja.Bardzo proszę o przesłanie informacji na temat budowy:z jakich materialów budujecie i ile to Was do tej pory kosztowało,czy sposobem gospodarczym,czy firma całość?a i czy robiliście jakieś zmiany w planie?Będę wdzięczna za każdą informację.Pozdrawiam./mój e-mail:[email protected]/.

anna72
25-07-2008, 21:46
Jeżeli chodzi o materiały to powiem szczerze, że nie do końca wiem, bo zleciliśmy to firmie i ona proponuje warianty mąż wybiera. Wiem tyle, że cegła najgrubsza, ale oprócz tego normalne ocieplenie. Powiększamy okna na poddaszu z 78x118 na 94x140.zmieniliśmy wejście do spiżarni( nie od kuchni tylko od holu), również zrezygnowaliśmy z wejścia do garderoby z sypielni(wejście też od holu), no i z tej wnęki w toalecie, ściana jest równa w łazience i ubikacji.aha jeszcze majster powiększył nam okno w łazience na dole.Ten etap już za nami, teraz strop i za chwilkę ściany na poddaszu i tam też dylemat.Są tam jakieś ścianki przy skosach nie wiemy czy to robić czy też z tego zrezygnować.Wybraliśmy dachówkę Nalskampa agoba z połyskiem w kolorze brązu, trochę inaczej niż było w projekcie.No i jeszcze znacznie powięszyliśmy taras.Koszty są są kosmicznie wysokie, tylko ktoś kto ropocznie budowę może isę o tym przekonać. Czekm na inf. z drugiej strony chętnie poczytam jakich zmian jeszcze można dokonać
pozdrawiam

ewa2211
28-07-2008, 08:23
Dziękuję za informacje-wszystko jest ważne i cenne.Ja planuję rozpocząć budowę w październiku,no może wrześniu.Tak jak Wy,w łazience i w-c- prosta sciana-bez kabiny w w-c,poza tym,myślę podzielić garderobę na pół i wstawić tam szafy wnękowe?nie wiem,czy to dobry pomysl? oprócz tego chcialabym mieć pod kotlownią albo pod łazienką małą piwniczkę?nie wiem,czy da się to zrobić. Oprócz tego chcę podnieść górę o jeden pustak,żeby te skosy byly mniejsze- dach zostaje niezmieniony.Proszę jeszcze o informację-jak dużą macie działkę /szerokość/ i ile to tej pory kosztowala Was budowa.
Dziękuję,pozdrawiam.

anna72
28-07-2008, 09:54
Cześć
działkę mamy 9 arową, też podnosiliśmy na etapie zakupu projektu o jedną cegłę ściankę na poddaszu.Dp tej pory nie licząc działki , wydaliśmy jakieś 100 tys.., ale mój mąż twierdzi, że do dachu dojdziemy do 200 tys., sam dach z wykonaniem 50 tys. Niestety u nas piwnicy nie będzie ponieważ tereny na których się budujemy, nie nadają się, często piwnice są zalane i z tego względu ludzie w tej chwili rezygnują z piwnic. To jest minus, bo ja właśnie mam dylemat, gdzie wstawić pralkę , gdzie suszyć pranie. Takie kobiece problemy, ale tak naprawdę, nie przewidziano w tym projekcie takiego pomieszczenia, kotłownia jest mała, schody bardzo wąskie, spiżarnia szeroka na jakiś metr, myślałam, że może w kuchni pod zabudową, ale szkoda mi miejsca bo kuchnia też nie jest duża tak naprawdę nie ma miejsca w niej na stół.Ogólnie projekt jest fajny, ale niestety ma też dużo niedociągnięć.Mówią, że dopiero trzeci wybudowany dom jest bliski temu co naprawdę chcemy.Może ty mi coś doradzisz, czekam na podpiwiedzi, macie jeszcze czas na studiowanie projektu, my teraz tylko na bieżąco możemycoś zmienić.pozdrawiam