PDA

Zobacz pełną wersję : luźne płyty g-k po przykręceniu do rusztu



mony
23-02-2007, 21:01
sam wykonałem stelaż dla płyt g-k. przykręcanie płyt zleciłem. w kilku miejscach przykręcone płyty ruszają się - po zdjęciu jednej stwierdziliśmy, że przyczyną jest luz na zapięciu pomiędzy profilem cd60 a wieszakiem (tzw grzybkiem). zostawić tak, czy próbować coś z tym zrobić?
pzdr
mony

Jan Przestrzelski
24-02-2007, 13:15
zostaw,to nie groźne.

Rom-Kon
24-02-2007, 13:28
Jeśli nie jest to duży ruch to nawet zalecane... mniej naprężeń i ewentualnych pęknięć. Na suficie to nie przeszkadza... sufit na wieszakach obrotowych i prętach też nie jest stabilny w pionie... sama nazwa... podwieszany a więc wisi. Ale na skosach to może być denerwujące. Przyczyną jest niedopasowanie do siebie różnych producentów. Niby CD60 to CD60 a wieszak to wieszak... a jednak! Czasem trzeba ręką dogiąć CD60 przed zapięciem i luz się likwiduje. Kiedyś części do samochodów były dzielone na firmowe i rzemiosło... tu jest podobnie. Najlepiej używać systemów jednego producenta i to nie firmy "krzak" i zlecić pracę firmie z praktyką. Czasem nie opłaca sie oszczędzać... Nie mogę powiedzieć czy trzeba robić poprawki... co znaczy luz? 1mm 5mm 15mm? "Stuk" po naciśnięcu płyty będzie słyszalny nawet przy luzie 0.5mm.

Pozdrawiam

mony
24-02-2007, 18:40
wieszaki (grzybek) i profil cd 60 jednego producenta - rigips. przemieszczenie płyty nie jest duże - ok. 2mm, ale nie trzeba dużej siły żeby ją poruszyć.

Rezi
24-02-2007, 18:58
Jeśli nie jest to duży ruch to nawet zalecane... mniej naprężeń i ewentualnych pęknięć.
święte słowa