PDA

Zobacz pełną wersję : Komin murowany czy gotowy?



Michał 73
24-02-2007, 11:54
Mamy zamiar sie budować i musimy wkróce podjąć decyzję- jaki komin wybrać. Co polecilibyście- komin murowany ( przez ekipę) , czy gotowy ( jeżeli tak to jaki?) Jak to wygląda cenowo i pod względem bezpieczeństwa. Może podzielicie sie swoimi pozytywnymi albo negatywnymi doświadczeniami ze swojej budowy?Pzdr

jacekp71
25-02-2007, 12:40
Michal 73 !!

nie chcialbym cie zniechecac, ale na tym forum chyba nie znajdziesz odpowiedzi na tak postawione pytania. ja probowalem .... ;-)

jedyna teza jaka potwierdzaja nieomal wszyscy, to nizszy koszt komina murowanego. reszta to dowodzenie "wyzszosci swiat wielkiejnocy nad bozegonarodzenia", wiec podawane argumenty za i przeciw musisz rozpatrzyc pod swoim, indywidualnym katem pot rzeb i oczekiwan i tak podjac decyzje.

jesli chodzi o moj glos, sporo tu czytalem, rozwazalem itp.
wybralem dwa kominy schiedla.
system jest szybki w realizacji, sprawdzony co do elementow, z dlugoletnia gwarancja, oszczedny w gabarytach, moi fachowcy wykonali go za bardzo rozsadna cene. to fakty.
co do ceny: jest drogi, na pewno mozna taniej.

pozd.
Jacek

Michał 73
26-02-2007, 21:42
Do takiego samego wniosku doszedłem. Dzięki za odp. Od kilku dni tylko szukam i szukam i- im dalej szukam to tym bardziej mniej wiem. :evil: No cóż- powiem szczerze- wiem że nic nie wiem. Porównywałem ceny - i chyba górę wezmie aspekt finansowy- choć i tak zwolennicy kominów systemowych twierdzą, że koszty są porównywalne. Ja osobiście nie zgadzam się do końca. Może jeszcze trochę poszukam :-?

Kominki Piotr Batura
02-09-2016, 13:45
Trzeba zacząć od deklaracji, do czego potrzebny jest komin. Kupowanie dwóch identycznych kominów, do różnych potrzeb, to już trąci problemami. Czasy kominów uniwersalnych minęły bezpowrotnie. Inne są współcześnie potrzeby kominka, inne pieca na węgiel, a jeszcze inna liga to piece gazowe....

W kwestiach kominkowych, służę pomocą. W dziale KOMINKI mamy kilka wątków kominowych...Trzeba przebrnąć przez spam, ale jest.

Greengaz
02-09-2016, 14:07
Michał 73 zapewne już się wybudował. Jego problem pochodzi sprzed prawie 10 lat.
Nie zauważyłeś tego? ;)

Kominki Piotr Batura
03-09-2016, 07:37
A może ktoś skasował posta przed moim? Nieważne...Wypowiedź komuś się przyda....

Greengaz
03-09-2016, 07:39
Może i skasował. ;)