PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącze gazowe??????



pawilon79
24-02-2007, 14:50
mam pytanie. gazownia podłączy mi gaz i powidzieli ze zrobią to na tylnej granicy mojej działki. powiedzieli ze bedzie 2 merty przyłącza bo linie biegnie tuz przy granicy mojej działki.
czy to znaczy ze oni mi podciągną gaz do granicy działki i skrzynkę bede miał na granicy.

a co dalej , czy na w,lasnym terenie moge sobie juz sam podciągnac do domu bo bedzie to ze 30 m, czy oni sami do domu bedą ciągnąć i ile moze to kosztowac
jak u was to wyglądało

ryby
24-02-2007, 14:58
Gazownia podciągnęła namm do granicy działki. Od granicy działki do domu muszi mieć projekt i pozwolenia na budowę i zlecasz to prywatnej firmie.

jolana
24-02-2007, 17:23
Wszystko zależy od tego, co masz w warunkach przyłączenia.
U nas też gazownia chciała zrobić przyłącze do granicy działki i licznik w ogrodzeniu. Nam to nie pasowało, więc zwróciliśmy się o zmianię warunków przyłączenia i pociągnięcie linii do budynku.
Zgodzili się i wyszło to taniej, niż gdybym sama zleciła zrobienie projektu i przyłącza od granicy działki do budynku. Projekt i wykonanie robuiła firma na zlecenie gazowni. Ale u mnie było raptem kilka metrów od granicy działki. Za to moja "linia" gazowa ma niecałe pół metra - tyle jest od licznika przy kotłowni do pieca gazowego.

EDZIO I ZIBI
25-02-2007, 17:24
Napiszczie tak jak radzi jolana do zakładu gazowniczego o zmianę warunków przyłączenia i zgodę na umiejscowienie skrzynki na zewnątrz budynku, musicie to umotywować, najlepiej że mozliwość uszkodzenia przez samochody (ruchliwa ulica, zakręt, itp.), wanda 8) lizm, obawy przed uszkodzeniem licznika u nas zawsze się zgadzają.

gogo5660
25-02-2007, 19:20
gazownia robi tylk0o do granicy a wewnatrz dzialki i w domu to sam robisz(sam tzn specjalistyczna wykwalikowana ekipa) i jak bedziesz chcial robic przylacze to musisz miec gotowa inst wlasna... u mnie tak to wygladalo...

EDZIO I ZIBI
26-02-2007, 12:27
w Górnośląskiej Spółce Gazownictwa przyłacze i instalację wykonuje się w tym samym czasie, i też do granicy (ekonomia) posesji chyba że odbiorca pisze prośbę że do budynku, jeszcze nie zdażyło się aby odmówili.