PDA

Zobacz pełną wersję : Za zimno!



Timur
24-02-2007, 22:26
Witam ponownie. Jakiś czas temu pisałem, że nie pali się w moim piecu. Od dwóch tygodni piec działa bez uwag (dzięki Wam!). Ale moja radość nie trwała długo, bo palę w piecu cały czas na temp. ok. 60-70 stopni i na azie osiągnąłem max.18 stopni w domu. Ogrzewam 130 m, dom ocieplony 10 cm. styropianu, tynki wewnątrz gipsowe-maszynowe, szpachlowanie i malowanie 2 miesiące temu. Grzejników nie da się dotknąć z gorąca a temperatury nie ma. Zmienialem nawet termometry i wynik ten sam. No i właśnie z tego powodu zwlekam z przeprowadzką. Janusz, Brzoza - Pomocy.

Jerzysio
24-02-2007, 22:45
Kolego :D
Po pierwsze, drugie, trzecie primo:
- nie stresuj się sie tak bardzo bo masz "świeżyżnę" na ścianach i dom, a raczej jego wnętrze musi sobie w naturalny sposób wyschnąć,
grzanie nawet na max. bez należytej wentylacji nic nie pomoże, ale jak tu wietrzyć skoro na zewnątrz - 10 Cencyljusza jest !
J
.... i jeszcze jedna drobna rzecz :(

... naturalnie nie znam parametrów Twojej ściany, ale 10 cm styro to deczko za maaaaaaaaało 8)

Artur K.
24-02-2007, 23:07
Po pierwsze budynek musi trochę tego ciepła naciągnąć.
Po drugie czy masz dobrze obliczone grzejniki na swoją powierzchnię ?
I kolejna sprawa, tak jak kolega wspomniał w poście wyżej 10 cm to mało - minimum 12-14.

beton44
25-02-2007, 07:03
masz kilkaset ton ścian, stropów, tynków i posadzek

o temperaturze /w chwili rozpoczęcia grzania/ jakieś 5 stopni Celsjusza...


musisz je podgrzać do jakichś 20 stopni :o

równocześnie dostarczać ciepło do odparowania zbędnej wody z tychże ścian, tynków itd...


trochę to musi potrwać podejrzewam do kwietnia, gdy na zewnątrz będzie już +20, wtedy ciąg dalszy ogrzewania nastąpi samoczynnie bez udziału grzejników:-?

25-02-2007, 07:29
Timur
zgadzam sie z opiniami powyzej i kilka uwag ode mnie

- dom nowy, niezamieszkały, resztki wilgoci (malowanie)
- max jest materiałem dośc porowatym, sciana nie akumuluje tak dobrze ciepła jak przy ceramice pełnej czy silce
- nie wiem jak masz ocieplony strop /dach/ - ciepło ucieka głownie w góre - moze tu jest jakis problem ...
- ostatnie dni /u nas/ to oprócz sporego mrozu dośc silny wiatr
w tej sytuacji ciepło wywiewane jest wszelkimi możliwymi szczelinami i wentylacją - trudno cokolwiek nagrzac i utrzymac temperature
- grzejniki ... dobór ... mam podejrzenia podobne jak Artur K, ze sa niedowymiarowane ... czyli dobrane do wyższej temperatury na kotle ...
(moim zdaniem - przy temperaturach jakie osiagasz na kotle powinno byc ich wiecej ...)
- w domu zamieszkałym wydziela sie dodatkowe ciepło od mieszkańców, żarówek, lodówki, zasilaczy (TVradio, komputer, itp) - łatwiej urzymac ciepło gdy żródeł ciepła jest wiecej
- wietrzenie - w niewietrzonych pomieszczeniach zimno odczuwa sie dobitniej niz w suchych (nasuwa mi sie porównanie Syberii- tam przy duzym mrozie i suchym powietrzu zimno jest "łagodniejsze" od naszego mniejszego mrozu i wilgotniejszego klimatu)
- zbyt szczelne okna, drzwi robią niezła "partyzantke" w domu ... moze przyglądnij sie i stolarce otworowej ...
- pochmurne dni również nie sprzyjały nagrzaniu domu i odparowaniu wilgoci
mysle ze wraz ze wzrostem nasłonecznienia - bedzie łatwiej ...

Jerzysio
25-02-2007, 15:21
Brzoza

... a skąd Ty wiesz, że dom z maksa Timur postawił :-? ???
J

Staszek budowniczy
25-02-2007, 15:33
Bo ma ...max ...18 stopni :D

Jerzysio
25-02-2007, 15:35
...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :o

no widzisz, człowiek czyta, czyta i nie widzi 8)
J

25-02-2007, 15:49
Brzoza

... a skąd Ty wiesz, że dom z maksa Timur postawił :-? ???
J
Jerzysio
pytałem o to Timura w innym temacie ...
http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=1643533
o materiał i o ekipe

Jerzysio
26-02-2007, 20:22
...znaczy się tajne/poufne 8)
Pozdro
8) J

Timur
26-02-2007, 21:15
Po prawdzie i ja tak sobie tłumaczyłem te temperatury i w większości pomieszczeń pewnie będzie ok (mam nadzieję). Mam obawy tylko obawy co do komunikacji i salonu, bo są to przestrzenie duże a grzejniki małe i właśnie myślę o niedoszacowaniu w tych pomieszczeniach. Podam jutro wymiary i moce to może pomożecie. Po prostu nie chcę obwiniać wykonawcy o błąd jeśli nie mam pewności o jego winie - Janusz wie o co chodzi. (Ale kurde pewnie będę musiał).

Timur
27-02-2007, 21:41
Salon 28m - Delonghi o mocy ok.2000W, hall z klatką schodową 20m - grzejnik o mocy ok. 1300 W. Ja sie nie znam, ale na chłopski rozum mało. Wykonawca coś tłumaczy że w jadalni duży grzejnik grzeje, atam jest przestrzeń otwarta z salonem.

27-02-2007, 21:56
Timur
moze ja zrobie porównanie
łacznie mam pow. ~ 180 m2
do tego kocioł 20 kW
i łaczna moc grzejników równiez 20 kW
utrzymuje na kotle temp. ~ 60 *C
grzejniki sa ledwo letnie
lecz w domu jest ciepło - temp. 20 *C- 21 *C
na podstawie tego co ja mam i uzyskiwanych temperatur na kotle
w Twoim salonie o pow. 28m - dałbym grzejnik 3kW
hall z klatką schodową o pow. 20m - grzejnik o mocy 2kW

hes
27-02-2007, 22:03
Kiedyś też na to wpadlem, że tych grzejnikow to powinno być jak
najwięcej Z piecem poradzilem sobie w ten sposób, ze tak długo
zmniejszałem palenisko, że jak palę normalnie tzn. full, to w domu
tez panuje normalna t. 22 st. A spalam o połowę mniej.

wbrat
28-02-2007, 08:07
Ja bym się wstrzymał z ew. korektami do drugiego sezonu grzewczego. Pierwszy ponoć ma to do siebie, że grzejemy na maxa, a efektów jakoś za bardzo nie widać.

ANDIX
01-03-2007, 11:27
Jest kilka przyczyn,z e nie mozesz ogrzac swojego domu mimo tego, ze temperatura zasilania jest wysoka. Wejdz na forum OGRZEWANIE DOMU, podaj opis domu, np parterowy niepodpiwniczony, ocieplenie posadzki iizolacja, grubośc "wylewki". Poddasze, jeśli jest wys. scian kolankowych i rodzaj zastosowanego ocieplenia i po kolei od góry warstwy np. blacha, na łatach , kontrłaty wys. 3 cm, folia paroprzepuszczalna, wełna miedzy krokwiami gr 15, pod krokwiami gr. 5 cm, izolacja paroszzcelna folia(jest czy nie ma) Sciany zewnętrzne zjakich materiałów i sposób wykonania ocieplenia styropianem (jak był klejony -punktowo czy też dodatkowo smarowane klejem wszystkie krawędzie. Czy po wykoananiu ocieplenia wykonywano w budynku mokre roboty-jakie) Ile lat budynek stoi pod przykryciem. Teraz wypisz pom. ogrzewane i podaj rodzaj grzejnika np. V22 i jego długość. Mocy nie musisz podawać, bo ona nic nie mówi ale rodzaj kotła i jego moc. Opisz wentylację, czy jest nawiew do kotła, i jakie pom. są wentylowane. czy jest dodatkowy nawiew do pomieszczeń lub budynku. Dopiero na podstawie tych danych mozna coś powiedzieć czemu nie osiągasz wymaganej temperatury. Ok?

Leszko
01-03-2007, 14:21
Witam ponownie. Jakiś czas temu pisałem, że nie pali się w moim piecu. Od dwóch tygodni piec działa bez uwag (dzięki Wam!). Ale moja radość nie trwała długo, bo palę w piecu cały czas na temp. ok. 60-70 stopni i na azie osiągnąłem max.18 stopni w domu. Ogrzewam 130 m, dom ocieplony 10 cm. styropianu, tynki wewnątrz gipsowe-maszynowe, szpachlowanie i malowanie 2 miesiące temu. Grzejników nie da się dotknąć z gorąca a temperatury nie ma. Zmienialem nawet termometry i wynik ten sam. No i właśnie z tego powodu zwlekam z przeprowadzką. Janusz, Brzoza - Pomocy.

Ciekawe jak masz ocieplone poddasze, w którym miejscu i na jakiej wysokości jest termometr. Jeżeli mając 60-70 stopni non stop dzień i noc , nawet przy mniejszej mocy grzejnikach nie dogrzewa :o ! to coś tu nie gra :-?

Troch dziwne bo ja mam piec 12kw na drewno do ogrzania 140m, na piecu około 50 stopni pali się tylko w dzień. temperatura w pomieszczeniach 21-23 stopnie, wilgotność w pomieszczeniach około 40%.
Sciany gazobeton 24cm + styro 10cm, poddasze isower 22cm.
:D