PDA

Zobacz pełną wersję : witajcie prosze o porade



marynarzMarcin
24-02-2007, 23:04
Szukam wykonawcy z rejonu Pucka i okolic i oto co mi proponuja mozecie mi napisac z wlasnych doswiadczen czy czasem nie robia mnie w balona??

sytuacja wyglada tak dom opowiechrzni uzytkowej 220m (280m z garazem klatki schodowe wszystko razem) dom z dachem kombinowanym tj wilospadowy tak chyba to sie nazywa...bez pywnicy, na gruncie gliniastym... i oto jeden z kosztorysow pomozcie ocenic ile co moze kosztowac a moze ktos zna jakiegos dobrego i dosyc taniego wykonawce bo te ceny co mi podaja wygladaja jak z kosmosu...

BUDOWA PUCK

WYKOP GEODETA I ŁAWY 40 900
BLOCZKI FUNDAMENTY I IZOLACJA STYROPIANEM
ZASYPANIE ,ZAGĘSZCZENIE I CHUDZIAK 48 000
PARTER SCIANY KOMINY 43 800
STROP 45 000
PODDASZE WRAZ Z KOMINAMI I ŚCIANKAMI 35 000
WIĘŻBA ŁATY DESKA CZOŁOWA I ROBOCIZNA 42 300
DACHÓWKA CERAMICZNA CORAMIC 75 000

STAN SUROWY 330 000

ORAZ PRACE WYKOŃCZENIOWE MOGĘ PODAĆ TYLKO ORIENTACYJNIE
SZCZEGÓŁY OMÓWIMY W TRAKCIE REALIZACJI

HYDRAULIKA 50 000
ELEKTRYKA 30 000
ELEWACJA 48 000
OKNA 50 000
TYNKI WEWN 25 000
POSADZKI 24 000
SCHODY WEWN. 10 000
STOLARKA WEWN. 15 000
BRAMA GARAŻ DRZWI WEJSCIOWE 4 000
OCIEPLENIE PODDASZA 32 000
DRZWI WEJSCIOWE 8 000

296000

toche nie miesci mi sie w glowie zeby hydraulika kosztowala 50tys w domu beda 2 lazienki plus kuchnia i to wszystko...

jezeli ktos bedzie mial jakies informacje na temat jakiejs dobrej firmy prosze o kontakt 600367782 lub email [email protected] :oops:

marynarzMarcin
24-02-2007, 23:25
600367782 [email protected]

Gościk
24-02-2007, 23:29
marynarz, robisz za balona czy robią cie w balona, a może budujesz sie w Luksemburgu ?

marynarzMarcin
25-02-2007, 00:00
...tak tez myslalem ze skubancy maja ceny angielskie bo na bilet im nie starczylo zeby tam pracowac...


a tak na powaznie naprawde mam problemik bo to juz druga firma co spiewa takie ceny pierwszy szefunio jak mi na dzialce powiedzial ze za wykop pluc fundamenty wezmie 75tys a potem ze za sama robocizne 220tys to dobrze ze gleba zmrozona byla bo prawie sie zapadlem z wrazenia...


szukam normalnego wykonawcy od a do z

Jerzysio
25-02-2007, 00:02
Marcinku...

drogi kolego...
czy aby na 100% wycene robił koleś przy zdrowych zysłach ???
... nie mówię coby ekipa nie zarobiła, ale info cokolweiek z sufitaaaaaaaa !
J


...daj im to do przemślenia

Artur K.
25-02-2007, 00:10
Cena - to pojęcie względne.
Pierw przedstaw projekt - bo za dom o takiej powierzchni to można już zapłacić nawet ponad milion. Wszystko zależy od projektu, standardu wykonania i rodzaju materiałów użytych do budowy.
Bez tych danych to ogólnie mówiac możesz zapłacić i mniej i więcej :)

Gościk
25-02-2007, 00:20
...tak tez myslalem ze skubancy maja ceny angielskie bo na bilet im nie starczylo zeby tam pracowac...


a tak na powaznie naprawde mam problemik bo to juz druga firma co spiewa takie ceny pierwszy szefunio jak mi na dzialce powiedzial ze za wykop pluc fundamenty wezmie 75tys a potem ze za sama robocizne 220tys to dobrze ze gleba zmrozona byla bo prawie sie zapadlem z wrazenia...


szukam normalnego wykonawcy od a do z

chyba żle szukasz, może na działkę podjechałeś jakims mercem i robisz takie wrażenie , że nic tylko cie oskubać. A może masz do wybudowania taki domek , że fiu fiu , może jakiś basenik w srodku ? Coś kombinujesz marynarz...

marynarzMarcin
25-02-2007, 08:55
dom ze standardowym wykonczeniem zadnych luksusow normalny dom... zadnych basenow nic podobnego...a pozatym w tym kosztorysie nie ujeli takich rzeczy jak kafelki itp...


tu macie link jak domek ma wygladac

http://www.morze.akcja.pl/wiz.html

projekt jest na indywidualne zamowienie i nie ma go w internecie technologia wykonania to protherm i inne normalne materialy jedyne warjactwo w tym domu to duze okna no ale akurat to wiem i liczylem sie ze bedzie drogo...

prosze o opinie

marynarzMarcin
25-02-2007, 08:58
na dzialke podjechalm nowym samochodem ale nie byl to merc tylko poczciwy seat altea... juz mysle zeby kupic jakiegos poldka bo wtym zlodziejskim kraju to tak jak kolega napisal tylko czekaja zeby okrasc klijenta...


ale patrzac w ten kosztorys to chyba przegieli co wy na to?

Artur K.
25-02-2007, 09:32
Wizualizacja coraz bardziej mnie przekonuje do zdania wykonawców. Dom na pierwszy rzut oka wygląda na kosztowny.
Powinieneś zamówić kosztorys w biurze architekta. Przynajmniej będziesz miał pewną podstawę do rozmów o cenach i kosztach.
Ponadto do wyceny zaproś 3-4 wykonawców. Porównaj ich oferty.
Ale podeirzewam że niewiele będą się różniły między sobą.
O cenie budynku nie tylko decyduje jego powierzchnia. Na koszt ma wpływ wiele czynników, np. standard wykończenia, typ materiałów czy też rozwiązania konstrukcyjne.

marynarzMarcin
25-02-2007, 09:44
rozmawialem juz z 3 wykonawcami jeden wycenil sama robocizne na w stanie surowym na 230tys zl bez materiałow (mury bez okien drzwi tylko z dachem deskowanie plus papa) drugi jak widac wyzej zjechal juz z cena (z materialami stan surowy 330tys)... nastepny za sam wykop oraz fundamenty chcial 80tys chyba lekka przesada tym bardziej ze dom jest niepodpiwniczony...

jak juz pisalem w domu nie ma zadnych wodotrysków ... jak jest mozliwe ze na forum ludzie za dom o powiechrzni 300-400m placa za robocizne 70-80 tys???

Artur K.
25-02-2007, 12:55
Większość domów omawianych na forum pochodzi z typowych projektów "masowych" sprzedawanych przez różne biura projektowe. Takie projekty z reguły charakteryzują się w miarę prostą konstrukcją. Proste , mało skomplikowane kształty, fundamenty i pokrycoa dachowe.
Twego projektu nie znam, gdyż jest inwidualny. Natomiast z tego jednego zdjęcia wynika że dom jest dość rozbudowany, kształt dość skomplikowany, na pewno fundamenty są dość rozbudowane.
Już te sprawy podnoszą cenę ostro w górę.
Najlepiej zamów kosztorys wraz z przedmiarem do projektu - na pewno biuro zarząda sporej ceny - w granicach 1000-1500 zł, gdyż to jest projekt inwidualny i wszystko trzeba liczyć od podstaw tylko dla Ciebie jednego. Jak byłby to projekt masowy, za taki kosztorys zapłaciłbyś góra z 500 zł.

Inwidualność kosztuje - i to czasami sporo :)