PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnątrz



laparia
25-02-2007, 11:37
Witam

Proszę o poradę w sprawie tynków wewnętrznych. Jakie polecacie i jakie macie u siebie. Podajcie wady izalety konkretnych rozwiązań. Co będzie lepsze czy tynk klasyczny, "maszynowy" a może płyty G-K.

pozdrawiam

chmiel56
25-02-2007, 12:10
Witam.
Przymierzam sie do tynku gipsowego, tylko mam problem bo moja ekipa która buduje dom od fundamentów nie ma agregatu do mechanicznego rozkładania tynku gipsowego. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy można połozyć tynk gipsowy ręcznie .
O zaletach tynku gipsowego bardzo dużo na forum.

Wosto
25-02-2007, 12:16
Parę dni temu już o tym było:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=93955&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=tynki
Pozdrawiam.

malpis
25-02-2007, 15:26
Kilka dni temu zaprzyjaźniony murarz powiedział nam, że tynki tradycyjne są dużo bardziej zdrowe niż mechaniczne. Podobno materiał wykorzystywany do tych technologii jest różny. W związku z tym bardzo odradzał nam tynki mechaniczne.
Dodam, że on nie pracuje na naszej budowie, więc nie ma w tym żadnego interesu.

Co Wy na to?

beton44
25-02-2007, 18:05
hmmmm szpara za nalepionymi płytami k-g wydaje mi się

doskonałym miejscem na zamieszkanie przez takich lokatorów:

http://www.spec.poznan.pl/userfiles/Image/karaczan_wschodni_karaluch.jpg

gogo5660
25-02-2007, 19:36
Ja mam maszynowy z knaufa wszystko jest OK super wykonany nid dodac nic ujac :)

dżempel
25-02-2007, 19:46
niedawno miałam taki sam dylemat. ale wybrałam tynk gipsowy z agregatu. powiem Ci co mnie przekonało.z płyty gipsowej zrezygnowałam odrazu -bo cena podobna do tynku gipsowgo a gorzej z zamontowaniem np.żyrandola w suficie czy szafy przesuwnej. (między płytą a sufitem musisz mieć stelaż z listewek)i hak na którym chcemy cos przymocowac musi miec nie 10cm a 15 lub wiecej. w czesci garażowej mam położony zwykły tynk wygląda okropnie kupe rys musi byc na to gładż niektórzy mówiom że 2 -3 krotnie .cena zwykłego tynku latem zeszłego roku wynosiła mnie 8 zł za m2 +materiał (prawdopodobnie ta sama suma za gładź gipsową) Teraz płaciłam 21 zł za 1m2 materiał ich wszystko niesamowicie gładkie i niebede juz dawac gładzi .nastepny plus około 600m2 położyli w tydzień i niema śladu po robotnikach. powodzenia. wiem wybór jest zawsze tródny ale tyle juz za nami głowa do góry i do przodu

dżempel
25-02-2007, 19:48
zapomniałam dodac (ale to ze wzgledu na to ze jestem kobietą) tynk knaufa :roll:

eisenberger
25-02-2007, 19:51
słyszałem że tynk gipsowy jest bardzo miękki i że bardzo sieę rysuje czy to prawda??

dżempel
25-02-2007, 20:12
nieodpowiem ci na to pytanie bo mój jeszcze schnie a nie jest użytkowany .Mam jednak ten drugi klasyczny tynk od pół roku w cześci garażowej i tu niestety jestem bardzo niezadowolona -np.wbicie gwoździka powoduje wyrwe na 1,5-2 cm jak bardo mi zalezy musze prosić męża i w gre wchodzą kołki rozporowe (więc robienie dziurek jest u nas surowo zbronione) mam nadzieje ,że ten drugi tynk przyjmie gwóżdź bez zbędnych oporów. a po drugie znajomi nas przekonywali ,ze jest on trwalszy od płyty kg. a każdy tynk da sie porysować jak sie uprzemy.

KW100
25-02-2007, 22:47
A czy tynk gipsowy może zostać w domu na zimę bez ogrzewania?

Ja w tym roku sie nie wprowadzę ale chcę zrobić instalacje, okna, posadzki, tynki, może poddasze jeszcze. Dom nie będzie ogrzewany no i zastanawiamy się co w takim ukladzie będzie najlepsze ?
Czy wszelkie gipsowe czy to maszynowe czy regipsy mogą tak zostać w nieogrzewanym domu na zimę?
Z cementowo-wapiennymi nie będzie tego kłopotu jednak zastanawiam się ile gładzi na to jeszcze pójdzie, bo jak 2-3 razy to znacznie podraża .

No i koszty. Cem-wap., gipsowy maszynowy, płyty karton-gips. Jak kolejnosc cenowa i za ile ?

slavus
25-02-2007, 23:06
Witam

Proszę o poradę w sprawie tynków wewnętrznych. Jakie polecacie i jakie macie u siebie. Podajcie wady izalety konkretnych rozwiązań. Co będzie lepsze czy tynk klasyczny, "maszynowy" a może płyty G-K.

pozdrawiam

Wlasnie skonczyli tynkarze. Tynk maszynowy Kreiesel 500. Bardzo gladki i jestem bardzo zadowolony. Mowili ze dobrze sie zacieralo.

Pozdrawiam z malowniczego Ustronia