PDA

Zobacz pełną wersję : wielkosc garazu?



bogdan71
25-02-2007, 11:41
Mam w projekcie garaz jednostanowiskowy w bryle budynku
szerokosc 3,35 z brama 2,40 i dlugosc 6,5
pytanie do praktykow uzytkujacych garaz, czy obecna wielkosc jest wystarczajaca glownie chodzi o szerokosc
Zaznacze, ze garaz bedzie rowniez pelnil funkcje gospodarcza tzn. narzedzia, sprzet ogrodowy, rowery itp.

prosze o wasze opinie

retrofood
25-02-2007, 11:44
Chyba wjazd masz za wąski. Szczególnie jak będzie wjeżdżać zona. :lol:

gogo5660
25-02-2007, 20:00
Ja mam porównywalny sa narzedzia inne badziewia jeszcze pozostalosci z budowy ale mam o tyle dobrze ze tam stoi moj samochod i zona nim nie jezdzi (ma zakaz po wyprawie do sklepu) dla mnie szerokosc jest dobra jakos fura sie miesci i jeszcze jak wywale zbedne rzeczy bedzie OK... teraz garaz nie jest miejscem do napraw auta(sa serwisy) tam po prostu ma stac samochod i nny takie przydatne drobiazgi...

NJerzy
25-02-2007, 20:50
Garaż nigdy za duży nie będzie. Nie widziałem takiego. Zawsze zapełnisz jakimiś gratami. Długość 6,5 m jest niezła, ale szerokość 4 m byłaby wygodniejsza. Weź swoje auto marzeń, otwórz wszystkie drzwi, dodaj naokoło po 1,2 metra i masz minimalny garaż jaki Ci jest potrzebny.

bogdan71
26-02-2007, 22:30
nasze auto ma 2 m (z lusterklami) wiec brame zwiększylem do 2,6 m
ale nie wiem czy z szerokoscia 3,35 da sie zyć. Projektant twierdzi, że sie da.
papiery czekają na zlożenie o pozwolenie na budowe wiec ostatni moment aby cos zmienic. inna sprawa że poszerzenie garazu powoduje zmiene konstrukcji domu.

Leesou
26-02-2007, 22:33
Ja opowiem taką przypowiastkę: w 1984r. mój ojciec po 10 latach oczekiwań otrzymał talon na odbiór FIATA 126p (czyli malucha). Po odbiorze "samochodu" obmierzył go dodał po 1m z każdej strony i tak powstał "garaż". Teraz garaż obrósł tak dookoła różnymi "przydasiami" że aby wyjecgać autem z garażu najpierw trzeba go za przedni zderzak z tego garażu wyciągnąć :oops: .
Ja użytkuję obecnie garaż 4,5x8m i uważam że nie jest wcale za wielki. Odziedziczyłem po ojcu cechę "zbieracza". Więc Ty odpowiedz sobie na pytanie: Czy i Ty nie masz takiej cechy w sobie/ Jeśli TAK to rób co najmniej 4,5m czerokości :wink:

ppp.j
27-02-2007, 09:36
Wszystko zależy jak zamierzasz ten garaż użytkować. Jeżeli będzie to tylko miejsce postojowe dla samochodu to wystarczy, ale gdy zamierzasz w nim coś postawić, przechowywać koła na wymianę, a jeszcze jak zamierzasz majsterkować to zdecydowanie za mały. Ja mam 4,5x10 i jak wjadę Mondeo to wcale nie jest za duży ale jest tam i podręczny warsztat i wstyd przyznać jeszcze graciarnia materiałów które mogą się przydać do wykończeniówki.

piotrulex
27-02-2007, 10:36
Ja opowiem taką przypowiastkę:

...........

Ty odpowiedz sobie na pytanie: Czy i Ty nie masz takiej cechy w sobie/ Jeśli TAK to rób co najmniej 4,5m czerokości :wink:

dobre

ja wydluzylem garaz o 2m pod tarasem aby sie miescily po dlugosci 2 auta i wymarzony motor

jak przekrocze 35 lat to moze nie bedzie mnie korcilo aby mabetke do oporu przekrecac i w koncu sobie taku kupie

garaz perspektywicznie zostal juz jednakl wydluzony

ma szerokosci 3,45 a dlugi na ponad 10m ale ile nie pamietam

Edybre
27-02-2007, 10:53
Mam podobnie jak przedmówca - garaż w środku ma 3,6 na 11,5 m na 2 auta i może motor, mam też kanał bo mąż lubi czasem zerknąć na podwozie.

KiZ
27-02-2007, 12:18
(...) mam też kanał bo mąż lubi czasem zerknąć na podwozie.

:o :lol:

adiz1
27-02-2007, 12:34
Mam w projekcie garaz jednostanowiskowy w bryle budynku
szerokosc 3,35 z brama 2,40 i dlugosc 6,5
pytanie do praktykow uzytkujacych garaz, czy obecna wielkosc jest wystarczajaca glownie chodzi o szerokosc
Zaznacze, ze garaz bedzie rowniez pelnil funkcje gospodarcza tzn. narzedzia, sprzet ogrodowy, rowery itp.
prosze o wasze opinie

Niedawno przerabiałem ten temat. Ostatecznie zleciłem projekt 4x7m. Wielkość mojego auta to tzw. kompakt - wyszło mi ze min. szerokość to 3.5 - tak żeby nie parkować na centymetry i bez obawy o otwierane z dwóch stron drzwi. Na długość jest wiekszy naddatek - 2 rowery, narzędzia ogrodnicze.

SAVAGE7
27-02-2007, 12:44
(...) mam też kanał bo mąż lubi czasem zerknąć na podwozie.

:o :lol:

:lol: 8) hahaha ale skojarzenia.

ms.
27-02-2007, 13:11
bogdan71, trochę wąski ten garaż. Nasz wg projektu ma 3,42 m. Zmierzyliśmy szerokość samochodu z otwartymi drzwiami i paru centymetrów brakuje.

Daliśmy sobie jednak spokój, bo poszerzenie garażu zaburzy symetrię budynku. Sprawdziliśmy też, czy otwór na bramę jest na tyle wysoki, żeby dało radę wyjechać samochodem z boxem na dachu. Tu projektanci się spisali, bo zarezerwowali aż 2,5 m.

Przejrzyj ofertę bram garażowych i sprawdź typowe rozmiary. Szerokość na 250 cm jest na 100% typowa. Zobacz czy podobnie jest z 260 cm, bo w przyszłości te 10 cm może Cię sporo kosztować.

pi0tr
02-03-2007, 21:35
Garaż nigdy za duży nie będzie. Nie widziałem takiego. Zawsze zapełnisz jakimiś gratami. Długość 6,5 m jest niezła, ale szerokość 4 m byłaby wygodniejsza. Weź swoje auto marzeń, otwórz wszystkie drzwi, dodaj naokoło po 1,2 metra i masz minimalny garaż jaki Ci jest potrzebny.


w takim garażu to i w poprzek da się samochód ustawić :lol: