PDA

Zobacz pełną wersję : Jak daleko i czy wogole mozna odsunqc kominek od kominka?



Iredus
04-06-2003, 13:21
Kominek musialby mi stac w srodku pokoju a chcialbym w rogu, cze moge go odsunqc powiedzmy o jakies 4 metry?

HenoK
04-06-2003, 13:32
Kominek musialby mi stac w srodku pokoju a chcialbym w rogu, cze moge go odsunqc powiedzmy o jakies 4 metry?
Na co Ci 2 kominki w jednym pokoju :lol: ?

Jeżeli chodzi o odległość komina od kominka to obawiam się, że będzie to trudne do zrobienia (albo niemozliwe). Dopuszczalne są pewne skosy w kominie patrz http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10768&highlight= ale te 4 metry, to chyba będzie za dużo (o ile nie budujesz wieżowca).

Iredus
04-06-2003, 13:47
Kominek musialby mi stac w srodku pokoju a chcialbym w rogu, cze moge go odsunqc powiedzmy o jakies 4 metry?
Na co Ci 2 kominki w jednym pokoju :lol: ?

Jeżeli chodzi o odległość komina od kominka to obawiam się, że będzie to trudne do zrobienia (albo niemozliwe). Dopuszczalne są pewne skosy w kominie patrz http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10768&highlight= ale te 4 metry, to chyba będzie za dużo (o ile nie budujesz wieżowca).

oczywiscie chodzilo o odleglosc od komina :) dzieki za informacje.

pitbull
04-06-2003, 14:09
Malo realne.

pyrka
05-06-2003, 18:07
Kiedy obowiązywało w Polsce tzw. podymne jeden komin obsługiwał wszystkie piece w domu, czasem odległe o kilka metrów i cug był dobry. A dlaczego dzisiaj ma być zły? Inna budowa komina czy wiatry inaczej wieją?

HenoK
05-06-2003, 18:26
Kiedy obowiązywało w Polsce tzw. podymne jeden komin obsługiwał wszystkie piece w domu, czasem odległe o kilka metrów i cug był dobry. A dlaczego dzisiaj ma być zły? Inna budowa komina czy wiatry inaczej wieją?
Czy wtedy, ktoś zajmował się szczelnością okien, wentylacją pomieszczeń, sprawnością pieców, ekologią, itp ?
Poza tym, jak byś miał płacić podatek od każdego komina, to też byś się zastanowił nad takim rozkładem pomieszczeń, żeby wystarczył jeden komin.

Kubus1
25-07-2003, 21:39
Spaliny z kominka muszą iśc pod k,45-60 stopni jak masz tak wysoki salon to powodzenia.

Forest-Natura
25-07-2003, 22:30
Witam.
Podam wam przykład pieców kaflowych - kanały dymowe idą w nich pionowo i poziomo, jeśli chodzi o te pionowe to co najmniej jeden raz spaliny idą w nich od góry do dołu...i jakoś dają sobie radę.
Wszystko zależy od...pomyślunku i prawidłowych obliczeń przy budowie takiego pieca, czy kominka. Przy kominku sprawa jest jednak znacznie prostsza.
Pozdrawiam.

Darek B.
28-07-2003, 23:13
Ktoś myli piece kaflowe z kominkami . Kanały w piecach i kanał spalinowy do wkładu to dwie zupełnie inne historie. Kanały deszczowe to też kanały....

Forest-Natura
29-07-2003, 23:25
Czym niby się różnią?
Slużą do tego samego.
Wkłady zbudowane są identycznie jak wachlarzowe piece kaflowe (dzięki temu lepiej wykorzystują ciepło, które nie ucieka od razu do komina), rolę wachlarzy spełnia deflektor. Róznica polega jedynie na tym że w piecu z regóły wachlarzy jest więcej.
Żadnym problemem jest też uformowanie kanału spalinowego wychodzącego z wkładu podobnie jak kanału w piecu. Widziałem już takie konstrukcje z dodatkowymi odbiornikami ciepła.
I co?

siewonka
30-07-2003, 12:12
Jeśli mogę spytać a nie możesz przesunąć również komina?