PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę wygospodarować suszarnię - wentylacja?



daxima
25-02-2007, 15:19
Czy można zrobić jakoś wentylację bez potrzeby przejścia przez dach. (ściana)
Pomieszczenie jest dość specyficzne jak widać

http://foto.onet.pl/3ebnd,okk24rjg2k4s,5uwyp,u.html

To odwrócone L 7 na 7 metrów. Komin jest przy wejściu . Tam gdzie ustawione wc . Zastanawiam się czy nie pociągnać jakoś bardziej na środek tego wentylatora?
Może ktoś kto ma w tym temacie trochę pojęcia mógłby mi coś doradzić

daxima
26-02-2007, 13:21
Ta wentylacja miała by być dodatkowo w pomieszczeniu pralnia. Przyznam że trochę napisałam bez składu i ładu a to przedniesienie istniejącej bardziej na środek tyczy się łazienki .( Przeniesienie bliżej np kabiny.)
Może ktoś z was robił coś takiego czy są jakieś zasady prowadzenie takiego kanału w poziomie (kanału-przedłużenia pomiędzy wlotem komina a wntylatorem mech)

kazyaka
27-02-2007, 22:08
Witaj,

możesz przedłużyć kanał poziomym odcinkiem sztywnej rury i na końcu zastosować wentylator z czujnikiem wilgotności. Wydajność wentylatora min. 2 wymiany/h. Musisz zostawić otwór w kominie tak by przez cały czas pracowała wentylacja grawitacyjna. Tzn. możesz wentylator włączyć w ten sam komin co wentycja grawitacyjna.

pzdr zbig

daxima
28-02-2007, 09:43
Witaj,

możesz przedłużyć kanał poziomym odcinkiem sztywnej rury i na końcu zastosować wentylator z czujnikiem wilgotności. Wydajność wentylatora min. 2 wymiany/h. Musisz zostawić otwór w kominie tak by przez cały czas pracowała wentylacja grawitacyjna. Tzn. możesz wentylator włączyć w ten sam komin co wentycja grawitacyjna.

pzdr zbig

Dziękuję bardzo za odp
Będę szukać kogoś kompetentnego kto mi jeszcze pomoże z tą dodatkową pralnią (wentylacją) powstałą z podzielenia tego pomieszczenia. Ale najgorzej jak to mówią fachmani znaleźć kogoś do jednej pierdoły.
Myślę włąśnie o takim wentylatorze. Znalazłam nawet info że moge taki kanał raz załamać i jego max dł ( w tej chwili ich nie podam )
Czyli mam podłączyć kanał (przedłużenie) i zostawić pod nim kratkę