PDA

Zobacz pełną wersję : Kto ma dom z silikatów



nyno
25-02-2007, 19:11
Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.Zamierzam na wiosne budowac domek 140m.Mysle o silikatach i chcialbym opinie innych na ten temat.Głownie tych co juz maja wybudowane domy z tego materialu.Wiekszosc wiadomosci jest sprzed kilku lat wiec bardzo prosilbym o aktualne.Chcialbym budowac z bloczkow silikaty lezajsk.Bede wdzieczny za wszelkie informacje i pomoc.[/b]

VIP Jacek
25-02-2007, 20:54
ja mam dom z silikatów.
Ściana 3W z 20 cm styro w środku, jeszcze nie mieszkam, etap wykańczania.
Materiał czysty ekologicznie, twardy, b. wytrzymały klasa 15, ma duże zdolności akumulacyjne. W miarę jeszcze tani.
Jestem b. zadowolony.
Drugi raz też bym wybrał ten materiał.

anpi
25-02-2007, 22:44
Ja też mam i jestem bardzo zadowolony. Jest cały wątek o silikatach - polecam - lektura na kilka wieczorów :D

Mistic_2005
25-02-2007, 23:03
ja mam dom z silikatów.
Ściana 3W z 20 cm styro w środku, jeszcze nie mieszkam, etap wykańczania.
Materiał czysty ekologicznie, twardy, b. wytrzymały klasa 15, ma duże zdolności akumulacyjne. W miarę jeszcze tani.
Jestem b. zadowolony.
Drugi raz też bym wybrał ten materiał.


Witam,
prosze o podpowiedź (buduję na jesień) jakie są największe zalety silikatów, na co uważać.
Czy różnia się np. od ścian trójwarstwowych lub betonu komókowego.
Która opcja jest tańsza???
Z góry dziękuję :oops:

Pozdrawiam

K74
25-02-2007, 23:13
Ja też mam z Silki (Xella). Przekonało mnie to, że jest to materiał zdrowy i wytrzymały. Trochę może się nie podobać instalatorom, bo kucie w nim bruzd pod rurki jest bardzo trudne (ale wystarczy mieć odpowiedni sprzęt i po kłopocie). Panowie montujący nam okna bardzo chwalili silikaty, bo nic mi się przy wierceniu do osadzania dybli nie kruszyło (mówili, że mieli takie przypadki, kiedy montowali w domach z BK).
Silikaty bardzo dobrze akumulują ciepło. Chociaż dom z nich wybudowany długo się nagrzewa, to później potrzeba też dużo czasu, żeby się wychłodził.
Mamy teraz stan surowy zamknięty (ściany nieocieplone) i wewnątrz jest zdecydowanie zimniej niż na dworze. Dlatego ściany z silikatów nie mogą być jednowarstwowe. Zawsze potrzebne jest ocieplenie.

Mistic_2005
25-02-2007, 23:28
Ja też mam z Silki (Xella). Przekonało mnie to, że jest to materiał zdrowy i wytrzymały. Trochę może się nie podobać instalatorom, bo kucie w nim bruzd pod rurki jest bardzo trudne (ale wystarczy mieć odpowiedni sprzęt i po kłopocie). Panowie montujący nam okna bardzo chwalili silikaty, bo nic mi się przy wierceniu do osadzania dybli nie kruszyło (mówili, że mieli takie przypadki, kiedy montowali w domach z BK).
Silikaty bardzo dobrze akumulują ciepło. Chociaż dom z nich wybudowany długo się nagrzewa, to później potrzeba też dużo czasu, żeby się wychłodził.
Mamy teraz stan surowy zamknięty (ściany nieocieplone) i wewnątrz jest zdecydowanie zimniej niż na dworze. Dlatego ściany z silikatów nie mogą być jednowarstwowe. Zawsze potrzebne jest ocieplenie.


Jakie są jeszcze różnice między betonem komórkowym a silikatem.
Cena porównywalna???
Czy będziesz jeszcze ocieplał silikaty (wełna czy styropianem?)


Pozdrawiam i dzięki za info :lol:

demex
26-02-2007, 07:04
Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.Zamierzam na wiosne budowac domek 140m.Mysle o silikatach i chcialbym opinie innych na ten temat.Głownie tych co juz maja wybudowane domy z tego materialu.Wiekszosc wiadomosci jest sprzed kilku lat wiec bardzo prosilbym o aktualne.Chcialbym budowac z bloczkow silikaty lezajsk.Bede wdzieczny za wszelkie informacje i pomoc.[/b]
Jak z Leżajska to zaglądnij do Hurtowni DOMBUD w Żołyni (przy drodze Leżajsk-Łańcut). Jesienią mieli najlepsze ceny w regionie :)
Ja brałem właśnie u nich. Nie było problemów z przetrzymaniem na składzie i z dowozem po 2 palety (mam mało miejsca na budowie).

K74
26-02-2007, 08:56
Sporo już na ten temat było. Zacznij czytanie od tego wątku, bo chyba najpojemniejszy :wink:.
Jak budować Silką? (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18964&postdays=0&postorder=asc&highlight=silk%B1&start=0)
Kiedy skończysz, to poszukaj kolejnych.

radekk
26-02-2007, 19:58
problemy z dostępnośćią materiałów zaczynają się od silikatów (niech ktoś spróbuje je teraz kupić) a słyszałem już o kłopotach z wełną, nastepna w kolejności podobno jest stal, wygląda na to że wraca komuna :lol:

demex
26-02-2007, 20:22
Grupa Silikaty - fabryka w Leżajsku (woj. podkarpackie) - silikaty dostępne w zasadzie od ręki.

radekk
26-02-2007, 21:04
aż z ciekawości jutro zadzwonie do leżajska zapytać choć i tak nie skorzystam ; transport z odległości 300km podniesie cenę o 50%

demex
26-02-2007, 21:30
:) faktycznie trochu daleko.

nyno
26-02-2007, 23:26
A czy jest ktos kto budowal z silikatow polskich ? moze z lezajska silikatami ktos budowal. Czy jeszcze ktos jest taki ??? Podzielcie sie prosze informacjami ? Czy jest jakas roznica miedzy silka a polskimi ????

scur
27-02-2007, 08:43
ja też mam z silikatów. Silikaty Teodory - są dobre w cenie, ale może mniej trzymają wymiary niż Xella, ale i tak trzeba tynkować i te i tamte, albo płyta. Ściana 25 na klej. Ściana jest zimna i trzeba ją ocieplić. Na wiosnę będę dawał 15 cm styropian. Elektrycy robili bruzdy i nie narzekali. Moi sąsiedzi też budowali z tego materiału i nie narzekają. Dla mnie rolę grała cena i naturalny materiał.
To tak na szybko. Jeżeli masz jakieś pytania to prosze na priv.
pozdrawiam