PDA

Zobacz pełną wersję : Wizualizacje...



ja tylko na chwilkę
25-02-2007, 22:12
Witam serdecznie liczną "rodzinę" tego imponującego forum. Jestem naprawdę pod wrażeniem obszerności oraz rzeczowości poruszanych zagadnień.

Do zarejestrowania mnie, skłoniło mnie pytanie, na które nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, o ile taka istnieje. Przeglądam od dawien dawna liczne projekty ze strony muratora oraz podobnych, zafascynowany zamieszczonymi do projektów wizualizacjami. Są niesamowite! Tworzą świat idealny. Obraz wymarzonego domu w świecie wirtualnym z pewnością czasem przewyższa to, co uda się wybudować. Załączone wizualizacje są piękne...

Pytam Was, bo może ktoś zna ten temat od podszewki: jak się je tworzy? Czy można udzielić na to pytanie prostej odpowiedzi? Jaki programy się wykorzystuje? Jak żmudne i trudne to zadanie? Nie każdy potrafi rysować odręcznie, ale czy każdy może robić wizualizacje?

stastny
25-02-2007, 22:47
Każdy może robić wizualizacje... jest to zajęcie bardzo żmudne, zwłaszcza gdy mówimy o wizualizacjach przeznaczonych do druku lub innego typu publikacji masowej. Jest kilka programów służących do tworzenia modelu 3d (trójwymiarowego) samego domu czy obiektu... ot choćby archicad, autocad lub 3d studio czy light wave. Jednak stworzenie samej bryły to dopiero początek. kolejny etap to dodanie otoczenia, odpowiednich kolorów przeważnie w programach stricte graficznych . Aby osiągnąć ostateczny zadawalający efekt trzeba poświęcić bardzo dużo czasu... a i tak w druku, drukarnia może wszystko popsuć, gdy zmiesza im się za dużo np czerwonej farby ;-)
konkludując... teoretycznie wizualizacje może zrobić każdy, pod warunkiem, że wie jak... a do tego bardzo długa droga
p.s.
polecam odwiedzić jakieś forum ludzi zajmujących się tego typu zajęciami... tam dokładnie widać skalę trudności tematu