PDA

Zobacz pełną wersję : padła mi druga pompa od cyrkulacji - co zrobić?



bobo30
25-02-2007, 22:54
Mamy pompe Grundfosa do cyrkulacji ciepłej wody, już druga i niestety zatartą.
Problem polega na tym, że gdy spece od wodociągu zakręcą wode, bo cos tak robia przy głównej rurze, zapowietrza mi sie instalacja. Wiadomo, krany po powrocie dostaw trochę parskaja, potem jest ok. Niestety pierwsza pompa złapała powietrza i sie zatarła po kilku dniach . Razem z druga zainstalowalismy wyłącznik ciśnieniowy, który powoduje, że pompa nigdy się nie włączy, gdy nie ma odpowiedniego ciśnienia wody(przynajmniej teoretycznie), dodatkowo jest też odpowietrznik (załozony na slepej odnodze, przed pompą). Niestety nic to nie dało, pompa się zatarła po kilku miesiącach działania, przy pierwszej przerwie w dostawie wody. Rece opadaja. Może ktos ma pomysł na rozwiązanie tego problemu. Może ktos już to przerabiał, w końcu wszedzie zakręcają czasem wode. Na rynku nie ma pomp do cyrkulacji z zabezpieczeniem przed suchobiegiem, no w kazdym razie ja nic nie znalazłam. W Grundfosie i Vaillancie(mam ich kocioł gazowy) rozkładaja ręce. Pompa jest podłączona do regulatora pokojowego Vaillanta

JoShi
26-02-2007, 03:08
Może ten odpowietrzacz jest niesprawny, albo jest w złym miejscu. Mi sie pompka zapowietrzała bo mam bardzo mocno napowietrzoną wodę w instalacji, ale założenie odpowietrznika rozwiązało ten problem skutecznie.

Leszko
26-02-2007, 09:02
Może ten odpowietrzacz jest niesprawny, albo jest w złym miejscu. Mi sie pompka zapowietrzała bo mam bardzo mocno napowietrzoną wodę w instalacji, ale założenie odpowietrznika rozwiązało ten problem skutecznie.

Ja miałem ten sam problem,ale nie z pompą tylko z kranami które strzelały wodę z powietrzem. Po długim czasie wymyśliłem i rozwiązałem problem.

Do rury która dostarcza wodę na cały budynek zrobiłem mały zbiorniczek pojemności około litra, w którym z boku podłączyłem rurę z sieci wodociągowej z dołu rurę do mieszkania a z góry odpowietrznik. Działa super.

bobo30
26-02-2007, 22:36
JoShi a w którym miejscu masz odpowietrznik?
W środe instalator ma sprawdzic czy nasz działa. Pomysł Leszko tez jest wart uwagi. Bardzo dziekuję.
Pompa mnie dobiła. Koszty... :(

JoShi
27-02-2007, 11:33
JoShi a w którym miejscu masz odpowietrznik?
Na rozdzielaczu do którego dochodzi cyrkulacja.

bobo30
27-02-2007, 22:10
czyli za pompą? dobrze myslę? patrząc od strony zasobnika

JoShi
27-02-2007, 22:27
czyli za pompą? dobrze myslę? patrząc od strony zasobnika
Czyli za pompą. Myślę jednak o jakimś wydajnym odpowietrzniku zaraz za hydroforem i filtrem, czyli przed zbiornikiem cuw.