PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącze energetyczne - ziemią, na działce inwestora.



Kane66
26-02-2007, 07:48
Witam

Gdzie znajdę (o ile jakieś są) wytyczne czy tez przypisy dotyczace tego
jak mam zrealizowac polozenie kabla energetycznego na dzialce ? Mam koparke, mam czlowieka, mam czas - wiec chce zrobic to sam. Pytanie: JAK ?

Energetyka dociagnie mi kabel do granicy dzialki (ziemią) i tam postawi skrzynke jak sadze. Ja mam dociagnac kabel (ziemią) do tej skrzynki.

- jaki kabel ?
- jak ma wygladac sam wykop (glebokosc, czy kabel bezposrednio do ziemi, czy w samej ziemi czy moze w jakims piaseczku ;) )
- co z sytuacja w ktorej po drodze do mojego domu jest nitka rurociągu ? mam to zglosic do Wodociągów ? Bede wiedzial gdzie jest dokladnie rura bo mi to wytyczą przy podlaczaniu wody (woda bedzie wczesniej).
- kablem do domu moge wjechac pod ziemią czy MUSZE go wyprowadzic w gorę po scianie i tu znow cos montowac ?
-Na skutek "uprzejmosci" sasiadow przylacze bedzie realizowane inaczej niz pierwotnie - wystarczy wpis kierownika budowy i pozniejsze naniesienie przylacza przez geodete ?

retrofood
26-02-2007, 08:27
Temat nie dla amatora. Należy wykonać projekt i wykonać zgodnie z projektem.

marcin714
26-02-2007, 08:36
Umówmy się tak. Ty przenieś ten post do działu zrób to sam a ja na ile będę mógł to ci cos podpowiem, bo inaczej to ludzie pomyslą, że można robic to samemu a my stracimy pracę i będziemy musieli wyjechac do irlandii. A co potem z tymi co by chcieli zatrudnić do tego elektryków? musieli by zaimportować ze wschodu lub z chin a tego chyba nie chcemy prawda?. :D

Kane66
26-02-2007, 08:41
To nie takie proste przeniesc post jak sie nie ma moderacji ;) Ale poprosze ladnie administracje.

Co do argumentacji to rozumiem ochrone wlasnych interesow i przemawia to do mnie.

marcin714
26-02-2007, 08:45
w prost to zrobić możesz tak: tutaj napisz ,że dalej wątek jest kontynuowany w dziale zrób to sam a tam napisz lub wklej go od nowa i już.
a ja dbam tylko i wyłącznie o własny interes, zawsze i wszędzie :D