PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup kotła CO na allegro??



Graczyk
26-02-2007, 07:52
Cześć
Od kilku dni walczę o dobrą cenę na kociołek wraz z całym osprzętem i zastanawiam sie nad zakupem tego na allegro. Powód jest prosty ceny niższe o jakieś 2000 złotych i możliwosć przytarcia nosa wszystkim hurtownikom pragnącym sprzedać mi teki zestaw w cenie katalogowej bez upustu.
Czy Wy też mieliście takie ceny i jedynym "zyskiem" był 7% VAT na usługach.
Pochwalcie się jeśli kupiliście kocioł w necie.

ryby
26-02-2007, 08:55
Ja na razie rozbię rozeznanie wśród okolicznych hurtowni oraz sklepów, jednak ostatecznie chyba też kupię przez internet, w moim przypadku cena pakietu kocioł + zasobnik to różnica około 500zł.

Graczyk
26-02-2007, 09:02
Ja na razie rozbię rozeznanie wśród okolicznych hurtowni oraz sklepów, jednak ostatecznie chyba też kupię przez internet, w moim przypadku cena pakietu kocioł + zasobnik to różnica około 500zł.

Tylko 500 :o nie żartuj. W moim przypadku to różnica dochodzi do 20% wartości.

Marzin
26-02-2007, 16:25
Graczyk, zapytaj u forumowego fachowca w tym (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=46373&start=120) wątku. Jak dobrze poszperasz, to inni z tego forum też oferują kotł co.

ryby
26-02-2007, 18:21
[

Tylko 500 :o nie żartuj. W moim przypadku to różnica dochodzi do 20% wartości.[/quote]

Ale to 500zł to nie od cen katalogowych ale od najkorzystniejszej jaką uzyskałem po 30% rabacie.

przemekk74
26-02-2007, 18:46
Czy Wy też mieliście takie ceny i jedynym "zyskiem" był 7% VAT na usługach.
Pochwalcie się jeśli kupiliście kocioł w necie.
kupowalem wolfa cgs160??? w necie.. platnosc przy odbiorze bylo wiec bez risku dla mnie (no prawie.. mogla przyjsc sama obidowa:) )
generalnie z vatem 22% bylo taniej niz z upustem i vatem7% gdzie indziej
kupowanie agd w sklepach na www to standard.. wiedac kotly tez:)
problem w tym ze ktos to musi zamontowac.. jak kupi z zamontuje instalator to moze mniej skroi na montazu... jak dasz mu kociol 'odbije' sobie to moze w punkcie po tytulem 'zrobienie kotlowni'
Przemek

grzanie
26-02-2007, 19:57
Gorąco zachęcam do zakupów przez internet. Jest to bardzo wygodna i niezwykle tania forma zakupów. Sam często kupuję na aukcjach. Często też sprzedaję... Muszę się pochwalić pozycją jednego z liderów sprzedaży kotłów na Allegro.
Polecam - zaoszczędzicie "kawał grosza"

Pozdrawiam

ryby
26-02-2007, 20:56
No to może jakiś dodatkowy rabacik dla "forumowiczów" :wink:
ps. pod jakim nickiem na allegro?
Ok. znalazłem. Wysłałem ytanie o cenę na priw.

Graczyk
26-02-2007, 21:24
Moi lokalni hurtownicy i dostawcy to są skończone kanalie i zdziercy. Dziś nawet z jednym się pokłuciłem.
Gość z hurtowni bims oferował mi pakiet Vaillanta+zasobnik 120l.+osprzęt+pogodówka w cenach katalogowych. Jak mu powiedziałem ze nie interesuje mnie cena katalogowa bo to mogę sprawdzić w necie tylko interesuje mnie cena po jakiej jest mi to w stanie sprzedać to powiedział że w tej cenie ale może być taniej jak kupię z instalacją. :evil: Ja już nieźle podgrzany mówię kolesiowi że nie interesuje mnie "oszukiwanie" skarbówki i kombinowanie na Vacie ale interesuje mnie cena w jakiej on mi to sprzeda. Koleś troszkę sie zmarszczył ale nadal nie spuszcza z tonu i ceny i przekonuje mnie że bez instalatora i tak nic z tego no to ja mu na to że w necie mogę to kupić za 80% jego ceny brutto a pozatym ponieważ gość się zaplczywie odzywał powiedziałem mu że ja neichce podłączac tego kotła tylko go sobie postawić w przedpokoju. :lol: Gościa wcieło ale był wytrwaly i z ceny nie spuścił ani grosika.
Najgorsze jest to że w kilku hurtowniach odbyłem podobne rozmowy to telefoniczne to osobiste i nigdzie ale to nigdzie nie dostałem upustu a na 10 instalatorów tylko jeden podał ceny katalogowe i upust z jakim może mi sprzedać taki kocioł.
Oczywiście wiem że zarobił na tej ofercie ale napewno nie tyle co pozostali oferując mi kotły w cenie katalogowej.