PDA

Zobacz pełną wersję : Opinia o firmie Global-Tech oraz Rekuperatory Kraków



czypion78
26-02-2007, 10:21
Witam użytkowników
Proszę wszystkich użytkowników systemu wentylacji mechanicznej wykonanej przez firmę Global-Tech oraz Rekuperatory Kraków (ASK) o opnię:
- o działenie sysetmu
- jakości wykonania
itd
Proszę również o wyrażenie opini wszystkich tych którzy nie maja isntalacji w/w firm ale mieli choć minimalny kontak z nimi

Co sądzicie o rekuperatorach firmy BRINK :

http://www.rekuperatory.krakow.pl/index.php?id=wentylacja

pozdrawiam

radekk
26-02-2007, 19:46
też jesten zainteresowany opiniami n w/w temat. Póki co mam od nich projekt wentylacji z tym urządzeniem, pozdrawiam

przemi
27-02-2007, 12:08
Witam
To ja juzjestem na trochę bardziej zaawansowanym etapie, mam mianowicie od nich wstępna wycenę systemu opracowaną na podstawie rzutów i przekroju budynku, gdyż w naturze on jeszcze nie występuje.
Kontakt z nimi byłmily i fachowy, na razie telefoniczny, musze się tam niedługo pofatygować osobiście. Człowiek z ktorym rozmawiałem byl kompetentny o otraafil odpowiedziec na nurtujące mnie problemy, a czołowym z nich jest wykorzystanie kominka do ogrzania powietrza już po wymianie w reku w taki sposób aby się nie mieszało ze świeżym nawiewanym do pomieszczeń a jedynie podnosiło jego temp. O szczegółach będę z nimi rozmawiał osobiście.
Z wstepnęj wyceny wygląda to nawet, nawet, co będzie dalej zobaczymy.

czypion78
27-02-2007, 14:01
Witaj Przemi
Piszesz o firmie Global Tech czy Rekuperatory Kraków????

27-02-2007, 16:20
Witam
To ja juzjestem na trochę bardziej zaawansowanym etapie, mam mianowicie od nich wstępna wycenę systemu opracowaną na podstawie rzutów i przekroju budynku, gdyż w naturze on jeszcze nie występuje.
Kontakt z nimi byłmily i fachowy, na razie telefoniczny, musze się tam niedługo pofatygować osobiście. Człowiek z ktorym rozmawiałem byl kompetentny o otraafil odpowiedziec na nurtujące mnie problemy, a czołowym z nich jest wykorzystanie kominka do ogrzania powietrza już po wymianie w reku w taki sposób aby się nie mieszało ze świeżym nawiewanym do pomieszczeń a jedynie podnosiło jego temp. O szczegółach będę z nimi rozmawiał osobiście.
Z wstepnęj wyceny wygląda to nawet, nawet, co będzie dalej zobaczymy.
Witaj.
Kożesz coś więcej powiedzieć o tym połączeniu kominka z reku? Chcę zrobić DGP, ale boję się kurzu w domu i brudnych ścian. Czyżby to był jakiś sposób? Acha, ile masz kondygnacji, bo ja 4, a kominek na drugiej. Reku tylko na poddasze do nawiewania trzeciej (tak to sobie wyobrażam). Jaki komine kupujesz i czy masz dobrego wykonawcę?
Pozdr.
przemo

prokowal
27-02-2007, 18:23
Witam !

CZYPION78: Co sądzicie o rekuperatorach firmy BRINK


Też będę montował rekuperator firmy BRINK (Large) w połączeniu z piecem gazowym (Allure) do ogrzewania nadmuchowego tejże firmy. Poleciła mi ten zestaw firma FGN ze Szczecina. Twierdzą, że o wiele szybciej można liczyć na części serwisowe (tfu, tfu...) od Brinka (do Holandii sami mogą pojechać) niż do amerykańskich urządzeń. Wcześniej montowali Carrier'a.

Próbowałem przekopać net pod kątem informacji o tym urządzeniu, ale natrafiłem tylko na reklamy ASK, na ogłoszenie w Allegro o sprzedaży - zresztą chyba kogoś z ASK i na garść informacji technicznych na holenderskiej stronie Brink'a. Strona ma co prawda wersję angielska i niemiecką, niestety te ostatnie dane były tylko w nieludzkim języku, ale mnie głównie interesowały możliwości ewentualnego wpięcia się w najprostsze funkcje sterowania urządzeniem, a do tego wystarczą obrazki. Wygląda na to, że można tam parę kabelków ekstra dopiąć.

Osobiste opinie użytkownika dopiero jesienią ..., właśnie kończymy uzgadniać projekt.

Pzdr

przemi
28-02-2007, 11:21
Witaj Przemi
Piszesz o firmie Global Tech czy Rekuperatory Kraków????

Mówię o nich:
http://www.rekuperatory.krakow.pl/index.php?id=kontakt

Przemo - kilka pomysłów jest, jeszcze gotowego rozwiązania nie mam, ale myślę nad tym, żeby kanałem z nad kominka pociągnąc powietrze na strych / mam jedynie parter i użytkowe poddasze i nad tym strych gdzie będzie reku/ gdzie będzie rekuperator, i następnie zmontować wymiennik ciepła typu rura w rurze gdzie wewnętrzną rurą - bez jakichkolwiek dodatkowych oporów płynie powietrze już z reku do pomieszczeń, natomiast w przestrzeni wynikającej z różnicy srednic przeciwprądowo puściłbym powietrze zebrane z przestrzeni nad wkładem kominkowym i po jego wykorzystaniu wprowadziłbym je ponownie w obręb kominka z tym że jako chłodne pod wkład, po jego nagrzaniu znowu rurą z górnej części na strych, niewątpliwie będzie trzeba zastosować tu dodatkowy wenylator pchający to powietrze z kominka.
Bądź odwrotna koncepcja, czyli powietrze po wyjściu z reku w kanałach izolowanych po ścianie do przestrzeni nad wkładem, tam taka petelka z rury jak w przypadku legalettu i dopiero rozdział nawiewu na pomieszczenia, tu będzie zapewne konieczny bądź drugi wentylator bądź jesli tomożliwe zwiększenie mocy tego na wyjściu z reku. Takie kombinacje oczywiście po to, aby nie mieszać powietrza nawiewanego z tym zebranym z nad kominka. Jak będę palił będzie się ogrzewało, a jak nie to tylko tyle ile da reku.
Inna koncepcję przedstawił Pan z ASK a mianowicie podobna do przedstawionej mojej 1-szej, ale wymiennik ciepła zrobic na kominie dymowym wykorzystując temp, spalin.
Cały czas jeszce dumam nad dopracowaniem systemu. :)

Paweł Czernecki
21-03-2007, 14:21
Hej. Czy może rozmawiałeś coś na temat GWC i rekuperatora ?

semir
21-03-2007, 17:36
witam chce zamontowac reku firmy mistral 400 geo z gwc, jestem po pierwszych rozmowach z firmą z Cieszyna,"Sferawent",taka powierzchowna wycena to koszt ok 20 000,00 zł reku +montaz,+ gwc+ materiał+robocizna
wszystko na gotowo,gwc chce zrobic rurowy z rur firmy rehau.
pozdrawiam

Paweł Czernecki
26-03-2007, 21:23
No to jestem po pierwszych oględzinach rekuperatora RenoVent w firmie ASK z Krakowa. Cały kontakt z przedstawicielem przebiegł sprawnie i terminowo. W firmie znajdował się rozkręcony rekuperator podpięty do licznika prądu stałego.

Oto co zaobserwowałem:

- ma programowane 3 stopnie pracy. Na wyświetlaczu cyfrowym ustalamy ilość wymienianego powietrza dla każdego stopnia,
- ustawione stopnie są dostępne z panelu na obudowie lub ze zdalnego przełącznika 3-pozycyjnego,
- rekuperator reguluje prędkość obrotową w zależności od oporu w kanale. Gdy przysłonimy kanały wylotowe wentylatory zwiększają obroty,
- ma by-pass otwierany automatycznie gdy temperatura w kanale wlotowym przekroczy zadaną wartość,
- zużywana moc ( bez oporów kanałów ) przy wymianie 80m3/h to 13W
- ma blokade by-passu: zawsze otwarty/ zawsze zamkniety
- ma łatwo wyjmowany wymiennik zrobiony z takich plastykowych tacek. Wydaje się że łatwo można to wymyć ale podobno nie trzeba - w instrukcji jest obrazek że można myć
- obudowa metalowa ale wymiennik i cały osprzęt umocowany na takiej jakby styropianowej konstrukcji tak że jest to izolowane termicznie i akustycznie.
- ma zwykłe filtry -jakiś materiał ( wiskoza filtracyjna) na metalowej ramce
- ma odprowadzenie skroplin

Firma proponuje montaż sztywnymi rurami izolowanymi wełną i w chwili obecnej czekam na wycenę.

Paweł Czernecki
28-03-2007, 14:44
Właśnie sobie uświadomiłem. Te 13W to było przy otwartej obudowie no i oczywiście bez rur. Musze zatem popędzić tam jeszcze raz i zobaczyć ile to będzie jak się doda opory wymiennika.

Bentul
29-08-2007, 14:45
Mam prośbę do wszystkich odzywających się w tym temacie.
Ponieważ trochę czasu minęło od ostatnich wypowiedzi i pewnie wiecie już coś więcej - proszę o nowe info! Jestem tym tematem bardzo zainteresowany. Też chcę zastosować to urządzenie tej firmy. Koszt to ok. 14.500 zł. Wykonawcą byłaby firma z Bydgoszczy.

przemi
15-12-2007, 22:57
No więc wybór padł na Brinka i firmę ASK z KRakowa, ze współpracy z nią jestem zadowolony, fachowo, miło i solidnie.
Urządzonko jest już na strychu, zdjęcie zamieściłem m. innymi w wątku grupy budujące - na grupie wielickiej i krakowskiej, jeszcze nie pracuje na co dzień, przepływy są wyregulowane i wszystko gotowe do codziennej eksploatacji. Na razie jedyna obserwacja, to że jest faktycznie ciche, na wymianie rzędu 150m3/h praktycznie bezszelestne, przy maks ok. 300m3/h to go już słychać, ale kto będzie robił przeciągi w domu? :).

Paweł Czernecki
17-12-2007, 08:48
Napisz coś jeszcze o tym reku. Jakie wybrałeś sterowanie ? Czy regulacje masz na anemostatach czy zrobili jakieś przepustnice w rurach ?

Instalator namawia mnie na Viessmana ale on ma max 260m3/h i nie wiem czy to nie za mało. Konstrukcyjnie jest taki sam jak Brink tyle że w standardzie ma troszkę lepsze sterowanie.

http://czerni.w.interia.pl/dom/vitovent.jpg

semir
17-12-2007, 10:02
to nasz rekuperator mistral 600 geo
http://images31.fotosik.pl/57/9517c90fac4f1d9fmed.jpg

przemi
17-12-2007, 11:01
sorry bede pisal bez polskich liter bo moj komp cosik zwariowal.
Wlasnie przegladalem ostatniego muratora jest tam artykol o wentylacji mechanicznej i myslalem ze pokazuja zdjecia brinka dopiero po dokladniejszej analizie na jednym ze zdjec zauwazylem znaczek viessmana - reku wygladaja na bardzo zblizone badz identyczne konstrukcje - pytanie kto od kogo zciagal w lawce :), czy tez kto dla kogo to robi :) .
Zamontowany system mam na sztywnych rurach, wszystko ocieplone i owiniete folia, jedynie same koncowki rur sa z grubszej folii na spiralnie zwinietym drucie cos w rodzaju sprezyny, aby mozna je bylo lekko naciagnac do montazu anemostatow.
Co do sterowania to na razie wybralem standardowy przelacznik - trzy biegowy, nad bardziej rozbudowanym systemem bede zastanawial sie juz mieszkajac po sprawdzeniu jak sie to wszystko spisuje i czy jest potrzeba jego rozbudowania. Na razie mam zamiar ustawic wymiane na 1 biegu taka minimalna powiedzmy rzedu okolo 50/60m3/h jako prace nocna, drugi bieg to normalna praca dzienna ok. 100-120m3/h i 3 bieg w przypadku intensywnego gotowania, czy jakis innych prac mokrych na poziomie 180-190m3/h. W przypdaku duzych wydarzen kulturalnych organizowanych w domu / czytaj swieta imieninu :) / gdzie zapotrzebowanie na powietrze moze byc spore to moge te 2, 3 razy do roku wyskoczyc na strych i z reki go ustawic nawet na maksa.
Nie wiem jak cenowo przedstawia sie viessman, ale porownujac do kotlow, czy kolektorow slonecznych to niezla kase placi sie za te dwa "s" w srodku nazwy :( .
Rozbudowany sterownik to wydatek rzedu ok. 400zl, ale jest szansa z czasem upolowac go np na allegro za ok. 100zl.
A to moje cudo

http://images23.fotosik.pl/123/48a0c1de648f0093m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48a0c1de648f0093)

rury ida jak widac po dlugosci domu z obu stron bo tak sa usytuowane pomieszczenia,a trzy piony schodza na parter.
Chrzest bojowy przejdzie po tynkach, gdzy trzeba bedzie odporwadzic troche wody.

tomekk7
03-01-2008, 23:07
Witam !

Ponawiam pytanie na temat firmy GlobalTech i EMKA (rekuperatory.pl).
Mam projekt zrobiony przez GlobalTech - na etapie projektu współpraca OK.
Teraz zaczynam etap wykonawczy i już są pierwsze zgrzyty. Obiecali gościa, który miał podjechać i w stanie surowym podać lokalizację i rodzaj przejść dla przewodów i trwa to ponad miesiąc. Chyba nie zdąży dojechać.
Dostałem ofertę cenową i z tego co posprawdzałem jest dość droga (ceny materiałów).
Zastanaiwiam się czy nie zmienić na rekuprator StokAir podobno są lepsze.

Co na ten temat sądzicie.

Mymyk_KSK
29-01-2009, 11:09
czy ktoś jeszcze mógłby się podzielić swoją opinią? :)

Jurek_Z
29-01-2009, 11:32
Wentylację z rekuperatorem mistral 600 geo i gwc płytowym provent-geo wykonała mi firma Global-Tech. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż na etapie wykonawstwa wyglądało na to, że przyjęli zbyt dużo zleceń i nie potrafią równolegle prowadzić tak wielu robót i były lekkie poślizgi.
Jak dotąd serwis szybki i sprawny.

lazik
29-01-2009, 14:06
Witam
firma Global Tech montowała mi system wentylacji mechanicznej + GWC REHAU. centrala mistral 300, domek mały, parterowy, bez poddasza użytkowego GL 315 Bursztyn Studio Atrium. Projekt, wycena, uzgodnienia - było OK. Wykonanie - również. System mam od 7 miesięcy. To moja pierwsza zima. Zauważyłem, że bardzo skuteczny ale tylko w duże mrozy, których w ostatnim czasie jak na lekarstwo. Najniższa zanotowana temperatura to -15st. a na wylotach anemostatów w pokojach +12!!! Super! W okresach kiedy temperatura jest +/- 5 stopni - zbyteczny. czekam na lato i faktyczną sprawność GWC w upały. Nie biorąc pod uwagę faktu oszczędności na ogrzewaniu, niewątpliwym plusem jest doskonała wentylacja całego domu.
Tu dla przykładu wychodzi sprawność całego układu na poziomie 75% przy założeniu że w domu było utrzymywane 21 stopni. Centrala Mistral 300 według danych producenta ma sprawność 74-65%. co wskazuje że na wyjściu z GWC musiało być coś w granicach od -4 do -13 stopni w zależności od właściwej sprawności rekuperatora.

Jurek_Z
29-01-2009, 14:51
U mnie przy temperaturze zewnętrznej -20 po przejściu przez gwc temperatura powietrza wynosiła +2 i była bardzo stabilna. Po przejściu przez rekuperator temp w anemostatach na parterze wunosiła 21-22*C a na poddaszu między 17 a 18 stopni. Na parterze utrzymuję temperaturę 23*C a na poddaszu około 20*C w sypialniach 24-25 w dwóch łazienkach.
Tak wysoka temperatura w anemostatach na parterze wynika z tego, że rury idące nad podwieszanym sufitem nie są izolowane.