PDA

Zobacz pełną wersję : WENTYLAOTR W łAZIENCE



dodi
26-02-2007, 10:22
Hey

Czy jest jakaś zasada w przypadku montażu wentylatora sufitowego w łazience? tzn . czy dać go nad wanna..brodzikiem..umywalka... a może w dowolnym miejscu

co radzicie?

pozdrawiam

dodi

Leesou
26-02-2007, 22:15
Zasada jest prosta: otwór wentylacyjny powinien być jak najdalej od drzwi lub otworu nawiewnego (np. okna) po to aby wymieniane było powietrze w całym pomieszczeniu.

vanderbobo
27-02-2007, 07:16
i około 15cm od sufitu

dodi
07-03-2007, 20:08
ja mam w suficie :)

dodi

vanderbobo
15-03-2007, 21:16
ja mam w suficie :)

dodi

gratulacje ;)

czajnik
15-03-2007, 21:41
Trochę mi wyobraźnia klęka, nie wiem mianowicie, o co chodzi z tymi gratulacjami. Osobiście nie widzę w takim rozwiązaniu ani nic złego, ani nic, co byłoby powodem do gratulacji. Można komuś na przykład gratulować sukcesu, awansu w pracy, pięknej żony, przystojnego męża, ale żeby gratulować montażu wentylatora w suficie?

Wracając do meritum, zasada jest taka: należy zapewnić przepływ powietrza ze stref najmniej do najbardziej zanieczyszczonych. Tak więc ze względu na zapachy najlepsze miejsce jest nad kiblem, natomiast ze względu na wytwarzanie wilgoci najlepsze miejsce jest nad wanną lub natryskiem. Zdecyduj we własnym zakresie, co jest najbardziej uciążliwe dla Ciebie.

JoShi
15-03-2007, 22:00
Nad wanną czy prysznicem to nie. Mogą być kłopoty z nieprzyjemnym ciągiem powietrza po mokrych plecach. Brrr..

JackD
15-03-2007, 22:45
Nad wanną czy prysznicem to nie. Mogą być kłopoty z nieprzyjemnym ciągiem powietrza po mokrych plecach. Brrr..
Nad wanna to sie zgodzę, ale na prysznicem w kabinie??
jak masz zamknięte drzwi kabiny. to nie ma "cugu"... co inego gdy uchylisz drzwi.... nie trzeba recznika....
i dlatego mam nad kabiną...

JoShi
15-03-2007, 22:47
Nad wanną czy prysznicem to nie. Mogą być kłopoty z nieprzyjemnym ciągiem powietrza po mokrych plecach. Brrr..
Nad wanna to sie zgodzę, ale na prysznicem w kabinie??
Jednak kabinę też trzeba czasem otworzyć.

vanderbobo
16-03-2007, 16:05
Trochę mi wyobraźnia klęka, nie wiem mianowicie, o co chodzi z tymi gratulacjami. Osobiście nie widzę w takim rozwiązaniu ani nic złego, ani nic, co byłoby powodem do gratulacji. Można komuś na przykład gratulować sukcesu, awansu w pracy, pięknej żony, przystojnego męża, ale żeby gratulować montażu wentylatora w suficie?

Wracając do meritum, zasada jest taka: należy zapewnić przepływ powietrza ze stref najmniej do najbardziej zanieczyszczonych. Tak więc ze względu na zapachy najlepsze miejsce jest nad kiblem, natomiast ze względu na wytwarzanie wilgoci najlepsze miejsce jest nad wanną lub natryskiem. Zdecyduj we własnym zakresie, co jest najbardziej uciążliwe dla Ciebie.

o nic mi nie chodziło - zobacz że na końcu był: :wink: