PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi suwane



misz_masz
26-02-2007, 10:44
Witam,

Poszukuje namiaru na dobre drzwi suwane do lazienek i do przedpokoju. Chodzi mi o drzwi chowane w kasecie. Jestem zmuszona takie zainstalowac z uwagi na to , ze mam waski przedpokoj standardowe drzwi groza nabiciem komus porzadnego guza.

Bede wdzieczna za Wasza pomoc i namiary na sprawdonych producentow.

Pozdrawiam
Ag.

scur
26-02-2007, 11:57
system porta, tam poszukaj. Ja mam od nich .

stuk
26-02-2007, 12:00
Ja znam dwóch producentów:

http://www.drzwi-wim.pl/

http://www.eclisse.pl/

romwis
26-02-2007, 12:27
Przyłączam się do pytania misz_masz.
Mamy 3 namiary ale którą firmę wybrać? Jakie są Wasze doświadczenia z użytkowania takich drzwi?

dzk i pzdr.
-rw

romwis
26-02-2007, 12:35
Przyłączam się do pytania misz_masz.
Mamy 3 namiary ale którą firmę wybrać? Jakie są Wasze doświadczenia z użytkowania takich drzwi?

dzk i pzdr.
-rw

misz_masz
26-02-2007, 13:54
dziekuje napisalam do nich i czekam na info zwrotne w sprawi szczegolowej oferty

romwis
26-02-2007, 14:53
misz-masz, a podzielisz Ty się informacjami z otrzymanych ofert? :-)
Ja kombinuję z rozsuwanymi conajmniej do łazienek i garderób.
Acha, w nagrodę: ktoś kiedyś powiedział, że zamontowanie wszystkich przesuwnych drzwi w domku jednorodzinnym to oszczędność 10% powierzchni użytkowej!!!
Wyobraźmy sobie, że mamy dom o 130 m2 powierzchni. 13 m2 to dodatkowy, zgrabny pokiok, gdyby projekt od początku takie oddrzwia przewidywał!
Tyle te skrzydła miejsca zajmują/blokują/tarasują!!!
pzdr.
-romwis

Gorath
26-02-2007, 15:37
Witam,

Poszukuje namiaru na dobre drzwi suwane do lazienek i do przedpokoju. ...
Ag.

1) Mamy drzwi przesuwne Dewro w kasecie WIM'a obudowanej GK podwojna plyta z obu stron. Drzwi z holu do sypialni.

Nie wiem konkretnie, jak jest z innym systemem (ten Eclisse), ale to jest tak, ze konkretny przedstawiciel (a moze i producent) wytworcy drzwi preferuje konkretny typ kasety. Nie wiem, czy to norma, czy zmowa, w kazdym razie Entra dawala Eclisse (moze dlatego, ze sa po sasiedzku..) a Dewro bylo z WIMem. My drzwi wybralismy Dewro, wiec WIM'a przy okazji ;-). Nie wiem, jak z Porta, bo nie bralismy ich wogole pod uwage jako oferty drzwi.

Podsumowujac, trzeba dobrze przypilnowas fachowcow, zeby przygotowali konstrukcje pod montaz kasety. Zwlaszcza czesc gorna, do ktorej jest mocowana tez czesc jezdna.
Kolejnosc u nas byla taka:
- nasi fachowcy stelaz konstrukcyjny
- montazysci dilera od drzwi montowali do tego kasete WIMa
- nasi fachowcy obrobka GK
- diler od drzwi pomiar
- montazysci dilera od drzwi: drzwi, oscieznica, opaski.

Montazysci od drzwi przyznali, ze:
a) nasi fachowcy przygotowali dobrze ten stelaz (poziom, pion, wytrzymalosc). To wazne, zeby potem nie bylo problemow z ciezarem drzwi i doleganiem do oscieznicy przy zamknieciu.

b) dobrze, jesli kaseta co najmniej jedna strona opiera sie o sciane murowana, wtedy i stelaz i sama kaseta maja mocniejsze mocowanie i sa sztywniejsze
(w sumie nie koniecznie, moze byc w srodku sciany z GK, ale jak mozliwe ...)

c) drzwi przesuwne to najwiekszy problem dla producenta stolarki. Oscieznica i opaski sa zawsze nietypowe (czytaj inne niz dla zwyklych i do tego trzeba skladac na miejscu z kilku czesci), wiec w wiekszosci przypadkow producent gdzies daje ciala.

I mieli racje, u nas Dewro 3 razy poprawialo. Co przy terminach fabryk daje kilka tygodni czekania za kazda poprawka.
Pozostale drzwi juz staly na 100% a przesuwne przez ze 2 m-ce mialy jakis dynks do dorobienia.

Spotkalem sie z opiniami, ze drzwi przesuwne w kasecie nie tlumia dzwiekow tak dobrze, jak normalne. Ale po zamontowaniu nie widac zadnego problemu z akustyka w porownaniu z tymi normalnymi.

2) Jeszcze inny pomysl
Do lazienki przy sypialni mamy drzwi szklane przesuwne 'na scianie' od strony sypialni (za malo miejsca do otwieranych a sciana tez byla murowana miedzy sypialnia a lazienka).
Jak masz mozliwosc takich drzwi, to proponuje rozwazyc do lazienki.

Cenowo wyszlo porownywalnie jak kaseta + drzwi Dewro przesuwne a efekt jest super.

Oba systemy poki co sie sprawdzaja od 1.5 roku bez problemow.

Oszczednosc miejsca przy drzwiach Dewro znaczaca (w lazience nie bylo innej opcji).

Gorath

romwis
26-02-2007, 15:51
Gorath - a może kilka szczegółów (producent, diler, cena?) odnośnie tych szklanych- to rzeczywiście może być dobra alternatywa w przypadku wejścia z sypialni do prywatnej łazienki. Tyle, że ściana na której tle ta tafla będzie przesuwana nie może być zastawiona. A może choć obraz z podobizną Przodka można na niej powiesić?
Poza tym mam pytanie co należy przewidzieć na etapie murowania ścian wewnętrznych w przypadku gdy myśli się o zastosowaniu drzewi suwanych?
Czy istnieją na naszym rynku dobre (szczelne i ciepłe) drzwi-okna suwane balkonowe?
pzdr.
-romwis

Gorath
26-02-2007, 15:52
Co mi sie jeszcze przypomnialo, to trzeba przypilnowac 'fachowcowff' od obrobki GK, zeby uzyli odpowiednio dlugich wkretow mocujacych plyty do stelaza.

Jak dadza za dlugie (czytaj standardowe jakby zwykla sciane montowali) i zleja sprawe, to ci sie pozniej drzwi nie wsuna albo jak montazysci nie zauwaza, moga sie porysowac :roll: . A trudno takie za dlugie potem wyginac, bo trudny dostep....

Goscie od drzwi mowili mi, ze takie numery tez mieli. Wkret jest czarny, jak minimalnie wystaje, to mozna nie zauwazyc i porysowac drzwi. A potem placz i zgrzytanie zebow a ich to nie rusza, nie oni przygotowywali miejsce montazu....

Z kaseta WiMa przyszlo troche wkretow, ale za malo, wiec warto przypilnowac sprawy....

Gorath

Gorath
26-02-2007, 16:07
Gorath - a może kilka szczegółów (producent, diler, cena?) odnośnie tych szklanych- to rzeczywiście może być dobra alternatywa w przypadku wejścia z sypialni do prywatnej łazienki. Tyle, że ściana na której tle ta tafla będzie przesuwana nie może być zastawiona. A może choć obraz z podobizną Przodka można na niej powiesić?
Poza tym mam pytanie co należy przewidzieć na etapie murowania ścian wewnętrznych w przypadku gdy myśli się o zastosowaniu drzewi suwanych?
Czy istnieją na naszym rynku dobre (szczelne i ciepłe) drzwi-okna suwane balkonowe?
pzdr.
-romwis

Dubiel Glass, okucia nie byly chyba Laguna tylko jakies inne, nie pamietam.
Oslona szyny z metalu w komplecie z okuciami. Najlepiej zapytac u dilera takich drzwi, okucia sa rozne.
Przy okazji, zamailowalem do Dubiela i odpisal mi sam wlasciciel. Moga ci drzwi zrobic i wyslac kurierem. Mozesz sobie sam zamontowac, jak masz sily i srodki i chcesz oszczedzic (okucie kupic we wlasnym zakresie). My bralismy full service od dilera.

Cenowo, to kaseta chyba kolo 700-800zl (strzelam, 2 lata temu to bylo). Drzwi przesuwne (komplet z oscieznica) to jakies >2tys.

W sumie jedne i drugie weszly niewiele ponad 3tys (blizej 3100 niz 3500). Troche kosztuje, ale u nas czesciowo nie bylo wyjscia a poza tym "usmiech na twarzy kobiety - bezcenny" :-)

Sciana do szklanych normalna murowana dzialowka z porothermu, z nadprozem. Ze strony, na ktora sie przesuwaja to powiesisz moze obraz ramce lub kalendarz (odstep jakis max 2cm), wiec zle nie jest. Szpara przy zamknietych oczywiscie nie jest 2cm, bo jest opaska. Jest jakies moze 3 mm.

Nie wiem, czy diler ma znaczenie, w kazdym razie Trojmiasto (inny drzwi Dewro, inny szklane).

Gorath

romwis
26-02-2007, 16:14
Gorath - dzięki wielkie.
Czego się nie robi dla uśmiechu na twarzy kobiety!
Za to głównie mamy...siedzenie w robocie po godzinach by tych zwiększonych pln-ów dostarczyć :-)
pzdr.
-romwis