PDA

Zobacz pełną wersję : Regulator od podłogówki ciągle mi się resetuje - co z nim?



kadra
26-02-2007, 12:09
No właśnie - co moze być przyczyną?
Moja podłogówka to mata elektryczna. Zauważyłam, że najczęściej reset następuje przy zmianie programu np. koniec grzania - i zamiast po prostu przełączyć się na kolejny program w cyklu resetuje się na ustawienia fabryczne (idiotyczne zresztą). Czasem reset następuje przy wyłączeniu się czajnika elektrycznego...Nie jestem pewna czy reset zawsze powiązany jest z załaczaniem się czy też wyłączaniem różnych urządzeń... Ale jest to upierdliwe (bo za każdym razem muszę to cholerne ustrojstow przeprogramować na nowo), a dodatkowo oczywiście wpływa na koszty eksploatacji ogrzewania...
No i teraz - czy spaprany jest regulator czy jego podłączenie?
czy mogę to sprawdzić sama? Jak?
buzia_K

Bigbeat
26-02-2007, 15:39
Sądzę, że Twój sterownik (tzn. pewnie nie egzemplarz, ale po prostu ten typ) jest jakoś potwornie wrażliwy na zakłócenia, które powstają przy wyłączaniu obciążeń dużej mocy (czajnik, podłogówka). Nie wykluczone jednak, że instalacja też nie jest bez winy.
Jeśli możesz zmienić sterownik na inny typ/model - spróbuj. Jeśli nie - wzywaj elektryka.