PDA

Zobacz pełną wersję : projekt OSIEK 7 pracownia DOM-PROJEKT



joannaj75
26-02-2007, 14:06
Witam,
przymierzamy się do decyzji na zakup projektu Osiek firmy Dom-projekt z Krakowa .
Budować mamy zamiar w rejonie Warszawy .
Czy jest może ktoś kto buduje też osiek ??

Wersji tego projektu jest kilka : osiek nowy , osiek 9 my mamy zamiar zdecydowac się na Osiek 7 z kotłownią i garażem,

Zapraszam wszystkich zainteresowanych ( szczególnie z wjazdem na działke od południa ) do rozmowy tutaj .......Pozdrawiam
Joanna
projekty:
http://www.gazetadomprojekt.pl/strona.php?ajd=133
http://www.gazetadomprojekt.pl/projekty/osiek7/osiek7.jpg

joannaj75
26-02-2007, 14:29
Wklejam także rzuty ,dla zainteresowanych i może ktoś ma podobny układ wtedy może zdecydujemy się na inny projekt ......generalnie to chodzi o funkcjonalność pomieszczeń no i garaż to podstawa.Oczywiście te drzwi obok garażu sa nie potrzebne i do zamurowania .
Również ważna kotłownia przy braku piwnic, oraz wykorzystana przestrzeń nad garażem jako pokój np sypialnia .Wejście na ogórd od południa tak jak i wjazd .
Co WY na to ?? :-)) http://www.dom-projekt.pl/projekty/107/rzut/rzut_1.jpg

joannaj75
27-02-2007, 07:47
Dorwałam wczoraj projekty z Archonu i jest taki jeden podobny do tego Osieka
tylko weższy .....to nawet lepiej
http://www.wybieramyprojektdomu.pl/pliki/835_jaspis_d.jpg

i wersja odwrócona czyli garaż po prawej stronie od wejścia....
może ktoś ten projekt realizuje wydaje się prostszy ...

ivona74
27-02-2007, 07:59
Witam.
My także zastanawialismy się nad Osiekiem ale raczej Osiek Nowy, ten bez piwnicy ale problemem jest źle umieszczony kominek i schody. Wejście na górę od strony salonu. Salon duzy bo 42m2 taki by nam pasował bo chcemy zrobić ładną antresolę -taki mały otwarty pokoj muzyczny.
Od kilku tygodni przeglądamy juz projekty wielu pracowni..ale kazy ma jakieś wady i ciężko jest coś wybrać.
My będziemy budować także wjazd z południa a i na naszej działce stoi juz jeden dom, działka ma 1000m i trudno wybrac.
Teraz poszukuję jakieś informacje na temat antresoli..koszty i sprawy techniczne. Co do projketu Osiek to zainteresował nas bo koszt netto to tylko 250-270tys ale jak jest na prawdę to wie tylko ten kto juz wybudował.
Będziecie budować koło Warszawy..my jeszcze w Warszawie blisko Piaseczna.
Kiedy macie zamiar zacząć, załatwiliście już pozwolenia.
Pozdrawiam

joannaj75
27-02-2007, 08:23
właśnie właśnie ....osiek nowy ma wejście na górę przez salon a to nam odpada , bo jak wiadomo jak się ma dzieci czy impreza w salonie to już każde wejście na góre z salonu jest mało wygodne http://www.dom-projekt.pl/projekty/202/rzut/rzut_1.jpg



...ale zobacz sobie osiek 7 gdzie klatka schodowa jest właśnie oddzielnie ..na dodatek ten pokój obok salonu jest nie potrzebny wiec likwidujesz ściankę i masz jeden wielki salon ...a kominek wtedy jest w b.dobrym miejscu ......


zobacz tez ten archonu http://www.archeton.pl/index.aspx

joannaj75
27-02-2007, 08:29
albo wersja wąska Osiek Wąski -http://www.dom-projekt.pl/projekty/108/rzut/rzut_1.jpg

my po drugiej stronie Warszawy od północy okręg wołomin :-))

ekg
27-02-2007, 18:57
witaj
jesli szukasz fajnego projektu z wjazdem od południa zajrzyj do" hb studio"
projekt oliwka pozdrawiam :D

ivona74
28-02-2007, 12:05
Witam

Po dokładnej analizie wszystkich Ośków, wybór na razie padł na osiek nowy ten ma trochę mniejszy salon..ale jak zrobimy antresolę to bedzie ok.

Mamy problem bo działka po pierwsze wąska, po drugie chcieliśmy dosunąc dom maksymalnie do tylłu działki. Nie może więc byc tam okien ( co wynika z przepisów) tak więc łazienka na dole ciemna, ale na górze może uda nam sie zrobic jakiś wykusz. Planujemy też poszerzenie garażu do lini drzwi wejściowych tam planujemy zrobić pokój.
Co do Horyszont to projekty fajnie, ale nie ma projektów co by nam pasowały..wszystkie na szerokie działki i okna z wszystkich stron. Zreszta najwięcej światła jest na południu więc salon najlepiej tak umieścić a nie na pólnocy. Kiedy zaczynacie z budową, macie jaką ekipę czy będzie sami budować systemem gospodarczym.
Pozdrawiam

joannaj75
28-02-2007, 12:14
Projekt olivka odpada bo :
-kuchnia jest od północy czyli zimno i mało światła ...
-salon jest nie zamykany czyli ciepło zapachy pędza na górę ( taka otwarta przestrzeń fajna ale nie praktyczna wole salon odrębnie z możliwością zamykania tak jak w Osieku
- 4 m łazienka z wanną troche ciasno
Generalnie musi być kuchnia od południa najlepiej od wejścia po lewej to jest idealny układ

Teraz mocno się zastanawiamy nad Jaspis -em z Archetonu bo jest bardzo prosty i funkcjonalne ma pokoje -jedną z ważnych kwesti jest także kuchnia która jest osobno od salonu wydzielona , gdyż , nie mam zamiaru podczaas każdej imprezy żeby goście obserwowali co robię i jaki mam twórczy bałagan podczas gotowania cześć zapachów też ucieka na salon ....:-))

joannaj75
28-02-2007, 12:26
Iwonka74 macie racje bo Osiek Nowy jest OK .....
Rozumiem CIe bo my też działke mamy z wjazdem na południe i chcemy mieć dużo światław salonie i kuchni a od północy jest wskazane żeby nie robić okien tam jest najzimniej i tam nigdy słońce nie dochodzi a ucieka ciepło ........

Zasada jest taka , że nie daje się na północy ani kuchni ani salonu .....generalnie idealnie to ściana z tyłem garażu i bez okien ....

My zaczynamy spokojnie ,.....narzie myślimy o wielu rzeczach żeby potem miec wszystko przemyślane patrzymy też od razu na projekt pod kątem instalacji ogrzewania i funkcjonalności ......napewno musi być kominek z płaszczem wodnym ...byłam u znajomych co maja rozporwadzane ciepło z kominka wentylacyjnie i szok bo wszedzie pełno brudu nie wspomne o tym jak czesto trzeba malować.....zastanawia nas takze ogrzewanie podłogowe a to też trzeba miec na uwadze przy projekcie i jakimi materiałami pokrywasz podłogę
reszta wyjdzie w praniu ..w sobote jedziemy na rozmowe z kierownikiem budowy ..:-)
Pozdrawiam

ivona74
01-03-2007, 07:18
Witam.

Będziecie rozmować z kierownikiem budowy, czyli już jesteście na wyższym etapie . My jestesmy jescze na etapie projektowym. Zmartwiłaś mnie stwierdzeniem, że ogrzewanie kominkowe powoduje brudzenie się ścian. Widzisz tego nie wiedziałam..a mój upiera sie na to ogrzewanie..mówi, że sam to zrobi, tak jak elektrykę. Nie widzi zagrożeń, jak mu wspomniałam, że z wyborem antresoli wiąże sie problem ogrzewania związane z cyrkulacją powietrza zignorował sprawę. To chyba tak jest jak ktoś ma wizję antresola mam byc bo "będzie oryginalnie" a poza tym będziemy tam mieszkać tylko w 3 osoby i jakoś ten metraż trzeba wykorzystać. Chciałabym zrobić mały pokoik z dobra wentylacją na pranie i suszenie ale po preniesieniu kotłowni do garażu to nie wiem czy się da . Tak co do północy to zamierzamy tam nie robić okien , może tylko wykusz w lazience na górze.
Chciałabym wiedzieć, czy ta firma projektowa jest solidna wiesz chodzi o dokumentację czy przygotuje ją solidnie słyszałam, że są różne fimry i w niektórych pojawiają sie błędy nawet w obliczeniach . Wprawdzie projekt zamierzamy troszeczkę zmienic ale do czasu wbicia przysłowiowej pierwszej łopaty duzo czasu. Trzeba załatwić masę formalności zreszta sama wiesz.
Mam pytanie dotyczace projektanta adoptującego czy ta firma ma kogos w warszawie. Chętnie byśmy się z nim spotkali i porozmawiali.
Jak wam sie układała współpraca z tym biurem, czy macie jakies wsakazówki dla początkujących.
Pozdrawiam

joannaj75
01-03-2007, 21:04
Iwonko narazie staneło z tą Firmą ale jest w Warszawie kilka ich przedstawicieli
Jest architekt na SIennej VINCI jakoś tak i ma miedzy innymi współpracę z tą Firmą...wydaje mi się ,że jak kupisz projekt i zgode na zmiany a masz dobrego architekta prowadzącego to Ci o wszystkich pułapkach powie....wszystko można i tak poprawi na etapie projektu....

Co do kominka to rzecz ale musicie wiedziec na jak duza skale chcecie nim dogrzewac na mala taka tylko w tym salonie i sporadycznie w sensie klimatu to ok ale jak juz chcesz nim grzac codziennie w sezonie przejsciowym to samo rozprowadzanie tego ciepla po calym domu metoda rur powoduje duzo sadzy i pyłow.....nam doradzil to fachowiec od ogrzewania mowi ze jak duzo grzac to tylko kominek z plaszczem wodnym drozszy ale masz ciepelko i czysto w domu
Co do projektu to musimy isc do architekta na porade i zobaczymy co wybierzemy czy osiek czy ten Jaspis z Archonu

ivona74
02-03-2007, 07:57
Witam,
tak u nas to jeszcze wszystko w powijakach ale ustaliśmy, że do poczatku zimy przyszłego roku musimy miec już przygotowany projekt ze zmianami nie mówiąc o zezwoleniach bo to jeszcze wcześniej trzeb załatwić.
W sumie etap wyboru projektu jest bardzo przyjemny choć od momentu jak oznaczyliśmy nasze potrzeby i możliwości działki ilośc projektów które by się nadawały wyraźnie się skurczyła. Czytamy duzo gazet o tej tematyce, opowieści o tym jak się buduja inni ludzie, jakie wybieraja materiały i jakie maja pomysły na własny dom sa bardzo inspirujące. Z jakiego materiału zamierzacie budować bo czytałam , że ytong bardzo dobry ale do tanich nie należy. My jeszcze nie wiemy choć bardziej skłaniamy sie ku starej dobrej ceramice. :roll:
Rozumiem, że będziecie budować juz na wiosnę tego roku i niedługo zobaczę pierwsze zdjęcia z placu boju.
Pozdrawiam

joannaj75
12-03-2007, 16:07
Jak tam osiek ...u nas chyba padnie na JASPIS Z ARCHETONU !

ivona74
15-03-2007, 14:40
Witam,
OJ tak wybór jest duży, i trudno teraz cos wybrać.
U was pomysł się zmienił na nowy Projekt a my nadal uważamy, że Osiek jest wystarczającyi ma sporo zalet . Sporo czytam na temat kosztów budowy i co ma na to wpływ, nie chcemy by ten dom był za drogi.
Z przerażeniem czytam także o cenach materiałów budowlanych i usług rosną jak diabli. Cieszymy się, że w tym roku nie budujemy ale jak będzie wyglądał rok następny. Na Forum ludzie piszą o tym, jak trudno znaleźć ekipę do budowy. Czy martwisz się sytuacją i czy to ma jakiś wpływ na Wasze plany
My mamy nadzieję, że ten boom się skończy i ceny sie unormuja w przyszłym roku. Może jak trzeba będzie to decyzję o budowie przesuniemy o rok, ale dłużej to napewno nie.
Właściwie żyjemy juz wiosną i mniej czasy poświęcamy projektom, trzeba troszkę odsapnąć by nabrac dystansu i zastanowić sie nad faktycznymi potrzebami.
Pozdrawiam ciepło

:lol:

joannaj75
16-03-2007, 10:54
Wybraliśmy Jaspis bo jest weższy a dla naszej działki to ma znaczenie po mamy oczko wodne .
Poza tym konsulotwałam go z projektantem i koszt budowy wychodzi też taniej niz osiek, i dlatego tak wybraliśmy ...
My też żyjemy wiosną ......pozytywnie nas nastraja ......hihihi i szykujemy sie na 1 grila na działce
Pozdrawiam a o ceny sie aż tak nie martwie to torche ...psychologiczna wariacja ..mysle ze sie za rok unormuje ten rok bedzie idealny na przemyslenia i dobracowanie wszystiego pod katem doboru matrialów -wg zasady co nagle to po diable....

OSIN
18-07-2007, 23:43
Witam!
Chciałem Cię zapytać czy nadal jesteście przy Ośku, gdyz mam pare pytań?
Pzdr

OSIN
18-07-2007, 23:46
Witam

Po dokładnej analizie wszystkich Ośków, wybór na razie padł na osiek nowy ten ma trochę mniejszy salon..ale jak zrobimy antresolę to bedzie ok.



Witam!
Czy jesteście nadal przy Ośku?

sylwi
14-03-2008, 20:00
Witam :wink:
my również miliśmy zamiar budować Oska Nowego, jednak potem w planach był Osiek 7 ale ostateczna decyzja to Osielec (odmiana Ośka)! Projekt bardzo nam sie podoba!
Czy ktoś go budował?

malgorzatkaa
27-02-2011, 16:21
No jak tam te Wasze ośki, ja wybrałam Osiek nowy plus i już nawet wybudowaliśmy stan surowy otwarty, wlasnie wybieram okienka, czy moge liczyc na odzew ze strony wlascicieli ośków- jka budowa, zmiany, ewentualnie zdjecia

asia_1288
19-01-2012, 09:15
No jak tam te Wasze ośki, ja wybrałam Osiek nowy plus i już nawet wybudowaliśmy stan surowy otwarty, wlasnie wybieram okienka, czy moge liczyc na odzew ze strony wlascicieli ośków- jka budowa, zmiany, ewentualnie zdjecia

WItam, z narzeczonym przymierzamy się do budowy domu Osiek Nowy Plus-lustrzane odbicie, na wiosnę ruszamy. Ciekawi mnie ilo waskosztował stan surowy otwarty, na ten rok mamy taki plan aby postawić właśnie surowy otwarty z dachówką lub bez, w zależności na ile nam kasy wystarczy. Po ślubie na nowądrogę życia chcemy wziąść kredyt i dokończyć domek ;)) Jeśli macie czas i chęć wysłać zdjęcia z realizacji to chętnie zobaczymy jak to wygląda w praktyce ;))

Pozdrawiam!!!