PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciszenie obudowy wyciągu kuchennego z gk na stelażach



Bigbeat
26-02-2007, 15:28
Jak rozwiązaliście wytłumienie akustyczne nadbudowy nad okapem, w której znajduje się wyciąg kuchenny?
U mnie ma być "kuchnia angielska" (jak bym wiedział, ile to będzie kosztowało, w życiu bym się nie zgodził ;) ), i nad płytą ma być dość duża zabudowa.
Zbudowałem stelaż i "próbnie" wstawiłem w niego wyciąg - po włączeniu okazało się, że potwornie przenosi drgania (tzn. nic w stelażu nie bzeczy, ale sam wentylator drga i drgania przenoszą się na konstrukcję).
Obawiam się, że po założeniu płyt gk zrobi się jedno wielkie pudło rezonansowe i będzie 10x głośniej niż teraz.
Myślałem o:
1. Wypełnieniu wnętrza materiałem tłumiącym (wełna mineralna?)
2. Dawaniu pomiędzy profilami a kładzionymi na nich płytami "izolacji" z pasków gąbki

Czy to się tak robi? Może znacie jakieś inne, lepsze patenty, i podzielicie się... ?

hes
26-02-2007, 18:41
Spróbuj ten wentylator tak zamocować, zeby wszystkie punkty
styku obudowy went. i stelaza oddzielić jakims elastycznym
tworzywem (guma), nawet ewentualne śruby (wkrety) powinny
mieć elastyczne tuleje lub podkładki.

Bigbeat
27-02-2007, 12:27
Robiłem próbę - oczywiście pomaga, ale mało :-(
Niestety, są to drgania o dość małej częstotliwości, i przekładki elastyczne o sensownej wytrzymałości mechanicznej (przecież trzeba to przykręcić na tyle mocno, żeby się nie odkręcało) okazują się w tych warunkach za twarde (testowałem gumę).

inwestor
27-02-2007, 13:01
Żadne wytłumienie okapu nie pomoże. Zawsze będzie głośno warczało szumiało itd.. Jedyna skuteczna metoda to wyniesienie wentylatora z okapu na koniec kanału wentylacyjnego np. na dach i zamontowanie go w wyrzutni.
Pozdrawiam

Bigbeat
27-02-2007, 13:05
No tak, ale wyciąg już kupiłem i nie bardzo mam wybór :(
Dlatego chcę zrobić wszystko co się da, żeby to wyciszyć bez przenoszenia wentylatora na dach.

inwestor
02-03-2007, 20:48
No tak, ale wyciąg już kupiłem i nie bardzo mam wybór :(
Dlatego chcę zrobić wszystko co się da, żeby to wyciszyć bez przenoszenia wentylatora na dach.
Ja tez kupiłem a później przerabiałem. :wink: :D
Pozdrawiam

Krzysztofik
02-03-2007, 20:57
No tak, ale wyciąg już kupiłem i nie bardzo mam wybór :(
Dlatego chcę zrobić wszystko co się da, żeby to wyciszyć bez przenoszenia wentylatora na dach.
Ja tez kupiłem a później przerabiałem. :wink: :D
Pozdrawiam
Najrozsądniejsze rozwiązanie.
Tego sie nie da kupić...a szkoda bo takie "amerykanskie" :wink: