PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie postawić/kupić dom koło Poznania?



Steuben
26-02-2007, 16:19
Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu szukamy dobrej lokalizacji by się wybudować lub kupić dom.
Interesują nas osiedla nowych domków jednorodzinnych, które dopiero powstają lub są już jakiś czas. Zalezy nam na ładnej okolicy (w sensie nowych domóww sąsiedztwie, lasu, jeziora... :wink: )
Znacie jakieś ciekawe miejsca/osiedla na obrzeżach Poznania lub trochę dalej? Gdzie blisko do szkoły, sklepu itd?

Rozpatrywałem już Nową Wieś koło Swarzędza, ale tam narazie nie ma działek i domów na sprzedaż, a jak są to mały wybór i ceny kosmiczne.

Serdecznie pozdrawiamy i czekamy na Wasze typowanie.

Magda&Szymon

slawek_wlkp
26-02-2007, 16:56
Ktoś tu ma wielkie wymagania ...
A tak poważnie to w dobrej lokalizacji, gdzie jest pełna infrastruktura itd.
to teraz chyba nawet za 300/m2 będzie trudno kupić.
Tam gdzie powstaja nowe osiedla zazwyczaj nie ma szkół, utwardzonych dróg a nawet sklepów. Wg mnie lepiej kupić działkę lub dom na osiedlu które istnieje już od co najmniej 10 lat, będzie tam szkoła, sklepik spożywczy, droga.
Polecam Smochowice, nie jest tanio ale można jeszcze kupić dobre działki.
Pozdrawiam

Marzin
26-02-2007, 17:09
Chyba nie bierzecie pod uwagę wszystkich okolic Poznania. Trudno jest pracować w Tranowie Poodgórnym a mieszkać w Kórniku...

W rokietnicy działki chodzą w okolicach 100-150pln/m2. Jest szkoła, przedszkole. Lasu niewiele, jezioro w Kiekrzu (jakieś 5km)

Acha! jest stacja benzynowa. To bardzo wazne, bo jak np o dziwnej porze zbraknie piwa, można się poratować.

malpis
26-02-2007, 19:11
A okolice Palędzia, Dopiewa albo Otusza?
W tamtych rejonach budują albo rozszerzają osiedla domków jednorodzinnych... niestety nie wiem jak to wygląda z wykupem.

Steuben
26-02-2007, 20:57
Na Nowej Wsi ceny są nawet 400/m2 :o

Najbardziej chyba interesujące są rejony Komornik i Swarzędza ze względu na dobry dojazd do Poznania, choć docelowo ma iść jakaś obwodnica od zachodu Poznania (Rokietnica itd.).

Wiadomo, że na nowym osiedlu przez parę lat będzie się chodziło po kolana w błocie, ale to nie stanowi problemu i da się z tym żyć (mam terenówkę :wink: ).

Musimy się jeszcze rozejrzeć w okolicy Komornik...

Łeb już mam kwadratowy od tego myślenia, ale dlatego Was pytam o takie osiedla bo może jeszcze nie wszystko objeździłem.

Pozdrawiam!

ryby
26-02-2007, 21:02
Jeśli chodzi o okolice Komornik, to u mnie ( :wink: ) w Wirach. działeczki w cenie około 120-150zł m2- dojazd ul Głogowską, Sobieskiego w Luboniu lub Armii Poznań (trasa na Puszczykowo).
Na razie to jeszcze prawie same pola. Ja za jednej strony to widzę lokomotywę jadąca do Wilsztyna z drugiej to Hotel Poznań. Tylko ciekawe jak jeszcze długo :-?

Agdula
26-02-2007, 22:11
Polecam gminę Komorniki! Miła obsługa i wszystko mozna szybko załatwić. Na pozwolenie czeka się krótko. Mają w większości plany zagospodarowa przestrz. Wiszą w gminie. Panie są chętne do pokazania i wytłumaczenia wszystkiego.
Co do Wirów... bym się zastanawiała...okolica fajna....sama chciałam tam kupić działkę ....ale zrezygnowałam........ nie masz pewności że koło domu nie wystawią Ci bloków. Tak jak to właśnie robią.
Lepiej kupić działkę, gdzie już jest zabudowa...przynajmniej wiesz co będzie obok... Dojazd z okolic Komornik super. :) :) Teraz dojeżdżam z Lubonia do Poznania i jest super, parę dróg do wyboru. Szybki dojazd.

Niestety ceny rosną.

Rokietnica...trochę daleko...ale zależy w które miejsce do Ponania chcesz dojechać.

A najlepiej jak wsiądziesz w samochód i sobie trochę pojeździsz. My tak robilismy.
:wink:

amelia86
10-10-2011, 07:29
Proszę uważać na dom w miejscowości Nowinki koło Mosiny. Ma wiele ukrytych wad. Chciałam kupić ten dom ale na pytanie czy właściciele posiadają faktury
( są potrzebne do ewentualnej reklamacji) do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi. Chyba się przestraszyli i woleli zrezygnować z takiego klienta jak ja.

Jarek EM08
10-10-2011, 12:05
Witajcie

A kierunek Borówiec/Kamionki już w dzisiejszych czasach jest niemodny? A bloków to tam chyba nie stawiają. Chyba, że działeczki się już pokończyły...

eniu
10-10-2011, 13:32
Zważywszy ,że Steuben szukał w 2007 r ...:)

Jarek EM08
10-10-2011, 19:25
O w dupę jeża... Ja stary wyjadacz dałem się wciągnąć takiej świeżynce... Normalnie zwracam uwagę, żeby nie kontynuować dyskusji wyciągniętych z lamusa. A tu taka wpada... :rolleyes:

:bye:

eniu
11-10-2011, 07:42
:D

kurt76
11-10-2011, 20:22
Pod rozwage dzialka w rejonie Zaniemysla (Zwola) w poblizu Warta, liczne jeziora, teren lesny, ale mocno zurbanizowany z mediami i szkolami w poblizu.
Albo cos wzdluz odcinka drogi Zaniemysl - Łękno - Jeziory Wielkie te same walory plus dodatkowo komunikacja miejsska polaczona z Poznaniem.

Jakby co to pytaj... mam dobre kontakty w tamtych rejonach.

kurt76
11-10-2011, 20:22
heheh... odgrzewaniec, tez nie zauwazylem :)

Frofo007
28-10-2016, 13:33
Lol, wcale nie widać, że to reklama.

MisiekNS
28-10-2016, 13:41
fire15. To ja mam kilka pytań. Jaki masz metraż? Jakie ocieplenie domu? Robiłeś OZC przed kupnem czy dostałeś od dewelopera? Jaki rodzaj ogrzewania i jakie masz roczne koszty skoro już mieszkasz? Jaki rodzaj wentylacji? Z deweloperem można się dogadać?
Pytam, bo właśnie jestem zainteresowany kupnem czegoś w Twoich okolicach ;)

Elfir
28-10-2016, 14:55
wygląda jak blok tylko w poziomie. Bardzo ciasno, zero prywatności, goście nie mają gdzie zaparkować.

mariusz.rubinowski
20-04-2017, 07:46
Mieszkam w bloku na Dębcu od 30 lat i nareszcie dojrzałem do przeprowadzki pod miasto. Szukam czegoś pod miastem i tańszego niż Puszczykowo/Mosina. Może być też trochę dalej. Chciałbym mieć koło 100m2, a mój budżet to ok 400-500 tys, Znajomy proponował mi Koninko. Może ktoś polecić? Ile zjamuje dojazd do peryferii miasta? Jakieś inne propozycję lokalizacji?

Arek.G
20-04-2017, 09:37
Szwagier mieszka w Dąbrówce (k. Poznania). A dokładnie przy ul. Kolejowej. Obok budują masę nowych domków i mieszkań.
Blisko obwodnica, na pociąg kilka minut z buta, szynobusy, biedronka, centrum handlowe, myjki samochodowe, mega nowoczesna szkoła z boiskami, kościół, las nawet mają! Praktycznie cała miejscowość jest nowocześnie zabudowana przez 1/2 deweloperów (banery Linea wszędzie).

Myślę, że do tej kwoty spokojnie kupisz gotowy dom od dewelopera. Trzeba też dodać, że jak szwagier się wprowadzał kilka lat temu to było w miarę pusto, a teraz samochodów masa. Robi się tam już bardzo gęsto ale coś za coś :)

ps. wiem, że na tym osiedlu gdzie mieszka szwagier są na sprzedaż mieszkania. Mają po 50+ metrów i nie sa to najnowsze budynki (inny deweloper, duże zamykane parkingi, nowa droga, cicha, żabka obok) za ~300k. Szwagier chciał sprzedać za 250k (?) ale zaraz urodzi mu się dziecko więc temat póki co odpuścił.

Pozdrawiam

Elfir
20-04-2017, 10:11
Mieszkam w bloku na Dębcu od 30 lat i nareszcie dojrzałem do przeprowadzki pod miasto. Szukam czegoś pod miastem i tańszego niż Puszczykowo/Mosina. Może być też trochę dalej. Chciałbym mieć koło 100m2, a mój budżet to ok 400-500 tys, Znajomy proponował mi Koninko. Może ktoś polecić? Ile zjamuje dojazd do peryferii miasta? Jakieś inne propozycję lokalizacji?

Z Koninka (a także Daszewic, Borówca, Kamionek) do Ronda Rataje Trasą Katowicką jest 10-15 min przy prędkości maksymalnej dozwolonej na ekspresówce.
Ale nad Koninkiem latają F16 z Krzesin. Czasem jest bardzo głośno.
W Borówcu i Kamionkach sporo całkiem nowych domów do kupienia na licytacji komornicze

Jak chcesz dewelopera to pod drugiej stronie Katowickiej - Gądki/Robakowo/Dachowa jest istnym zagłębiem szeregowców.

Osobiście polecam Kórnik/Bnin/Biernatki - jest las, park, jezioro, szkoły, szeroki wybór marketów i nadal przy trasie Katowickiej.
j