PDA

Zobacz pełną wersję : Brudna blachodachówka



Becik
13-01-2003, 12:22
W ubiegłym roku sąsiedzi moich rodziców pokryli sobie dach nowiutką blachodachówką w naszym ulubionym jasnobrązowym kolorze. Wyglądało to bardzo ładnie - przez kilka pierwszych miesięcy. W okolicach komina blachodachówka zaczęła zmieniać kolor na coraz to ciemniejszy - nie wiem, czy tam komin jest wadliwy, czy palą oni jakieś paskudztwa - nie pytałam o to tych sąsiadów i chyba nie będę pytać - nawet nie znamm ich osobiście. W każdym razie na takim jasnym dachu te okopcenia wyglądają okropnie!!! Mamy na swoim domku blachodachówkę w tym samym kolorze i w związku z tym proszę o rady czego unikać albo na co uważać żeby nie mieć też takiej "ozdoby". Wiem że to tylko takie gdybanie, ale może ktoś spotkał się z podobną sytuacją i da mi radę typu: " Nie dla kotłów węglowych!" itp.

emems
13-01-2003, 12:27
Tak już jest gdzie sie pali tam się dymi, a tak na poważnie to może u sąsiadów są kominy za niskie i zamiast w górę to kręci w dół.

arozo
20-11-2006, 07:28
Tynkarze tak zamaszyście szprycowali ściany na poddaszu, że w jednym miejscu przerzucili szpryc ponad ścianą kolankową na dach nad garażem. Niestety zauważyłem to dopiero po dwóch tygodniach i teraz jest to dosyć mocno przyczepione do powierzchi blachy.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś środek na usunięcie przyschniętej zaprawy tak aby nie zniszczyć powłoki, ktoś mi mówił o wodzie z octem, a może są jeszcze jakieś sposoby?

ecik
20-11-2006, 11:26
przykro mi...

Yoric
20-11-2006, 17:45
moim zdaniem musisz pokochac ...;)
ewentualne czyszczenie, zrywanie, lazenie po dachu moga narobic wiecej zlego niz ta szpryca.
Poza tym - przygotuj sie psychicznie na o wiele wieksze zabrudzenia przy robieniu elewacji ;) wtedy to dopiero zabrudza - przynajmniej u mnie nakitowali strasznie.

Y

benyś
20-11-2006, 18:10
Da radę po zimie zejdzie samo oby nie razem z powłoką :wink:

arozo
21-11-2006, 07:59
Znalazłem dwa środki Oxyban e4 i Brick cleaner, które rozpuszczają zaprawę z tym, że po kontakcie z dostawcami dowiedziałem się, iż Brick cleaner oczyści blachę razem z powłoką. Oxyban podobno nie powinien uszkodzić powoki.
Ostatecznie zaprawa schodzi przez delikatne pocieranie szmatą z wodą ale nie chce mi się tak bawić. Wolałbym czymś polać i zetrzeć.

Romano
26-02-2007, 17:10
Posiadam piec na ekogroszek, komin zakończony obróbka z blachy.
Zauważyłem że na blachodacówce zaczeły sie robić ciemne smugi.]
Po ogledzinach komina stwierdziłem że blacha którą obrobiony był komin jest już zardzewniała i cała czarna, czyli prawdopodobnie dym osadza sie na oróbce a gdy pada deszcz robi sie jakiś kwas(pewnie siarkowy) i żre blachę. Część wody miesza się z z sadzą i skapuje dalej na dach i pozostawia smugi. Myśle żeby założyć jakąś przedłużkę z kwasówki lub zakończenie typu "strażak", może pomoże. Zastanawiam sie tylko jak wyczyścic blachodachówkę z tych smug. Czy ktoś miał taki przypadek ?

vanderbobo
26-02-2007, 20:01
BRUDNA

bigmario4
27-02-2007, 05:36
BRUDNA
taka czyści sie bez problemu :lol:

akryl
08-12-2007, 20:48
Mam pytanie?
Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć czym wyczyścić blachodachówkę z tynku akrylowego.Fachowcy położyli mi tynk akrylowy, przy okazji zostawiając na blasze sporo tynku. Wymyłem wodą ale pozostaly siwe plamy. Blchodachówka jest w kolorze brązowy mat, z plamami na powierzchni ok.1,2 mkw. wygląda nie najlepiej:(
Bardzo proszę o podpowiedź

demex
10-12-2007, 11:11
Nie wiem jak z Akrylu ale z betonu (cement + piasek +woda) (pofajdałem sobie blachę ja obkładałem komin kamieniami) to trzeba poczekać i po zimie zeszło u mnie samo.
Treaz nie ma ani śladu. Oczywiście mówię o zimie poprzedniej bo teraz jeszcze nie było zimy :)

pokakulka
09-02-2008, 17:56
No właśnie...jak w temacie. Ekipa zostawiła mi w niektórych miejscach paskudne ślady na dachu po kleju, cemencie i innych tego typu paskudztwach. Czym to domyć? Czy są jakieś środki chemiczne nadające się do tego. Dodam że dachówkę mam matową i będzie widać na niej każde mocniejsze zarysowanie tzn. zejdzie kolor.

Markus 2
09-02-2008, 18:35
mysilę że niema takiego środka, który by usunoł to paskudztwo a zarazem nie uszkodził lakieru.Ja bym na twoim miejscu kupił farbe w spreju o tym koloże co blacha i pomalowałbym.

AnePa
31-10-2010, 08:39
Witam, w czasie robienia elewacji ekipa ubrudziła blachodachówkę ( Ruukki, ciemnobrązowa, matowa ) w jasnej strukturze i gruncie. Proszę o pomoc czym to odczyścić,

inwent
31-10-2010, 20:28
Mało szczegółów. Jaki tynk, grunt i skala problemu - zdjęcia. Na szybko i z odrobiną ironii to poczekać na deszcz ;)

Dominik98xf
19-06-2020, 13:52
Ja skorzystałem z usług firmy zajmującej się czyszczeniem dachów Dachbart. Bardzo ładnie wyczyścili dach, sam takiego efektu bym nie osiągnął.

pandzik
19-06-2020, 14:57
Ile płacą za takiego posta?