PDA

Zobacz pełną wersję : MASY DO IZOLACJI FUNDAMENTÓW



LAN
26-02-2007, 19:53
Witajcie
Mam problem z izolacją przeciwwilgociową fundamentów ( domek niepodpiwniczony z posadzką na gruncie na razie jestem na etapie wykopu ale zbieram wiadomości) .
Dokładnie chodzi o masy zabezpieczające .
Proszę o info . jakie masy przeciwwilgociowe sprawdziliście na własnej budowie – jakie macie doświadczenia z tym materiałem które polecacie , a które są do d... bo za drogi lub .... .

Wielkie dzięki te informacje przydadzą się nie tylko mnie.
:-?

KW100
26-02-2007, 19:56
Witajcie
Mam problem z izolacją przeciwwilgociową fundamentów ( domek niepodpiwniczony z posadzką na gruncie na razie jestem na etapie wykopu ale zbieram wiadomości) .
Dokładnie chodzi o masy zabezpieczające .
Proszę o info . jakie masy przeciwwilgociowe sprawdziliście na własnej budowie – jakie macie doświadczenia z tym materiałem które polecacie , a które są do d... bo za drogi lub .... .

Wielkie dzięki te informacje przydadzą się nie tylko mnie.
:-?

u mnie po rozmowie z fachowcami i budowlańcem wybór padł na izoplast (zdjęcia w dzienniku w linku w podpisie). Z tego co tu czytam chwalony jest dysperbit. A ja osobiscie slyszalem złe opinie o abizolu.

Pawel78
26-02-2007, 19:56
Pierwsze pytanie to jaki jest grunt?

LAN
26-02-2007, 20:16
Grunt to żwirek z gliną .
Beznadzieja – podciąga wodę , poza tym zmieniający się poziom wody czasami 1,2 a innym razem 0,8 od powierzchni gruntu .
:-?

LAN
27-02-2007, 18:34
Dzisiaj rozmawiałem z budowlańcem – ten pokręcił nosem i „ pedzioł ... „
Weźmiemy tą z środkowej półki – nie za drogą , nie za tanią „ w sam roz ... „

:lol:

aresior
27-02-2007, 19:56
polecam izohan izobud wm i wl. ten pierwszy do izolowania. drugi do przyklejania styropianu. nie rozpuszcze styropianu. tanie to nie jest ale dobrze się nakłada i trzyma. w zależności jakiego rodzaju robisz izolację nakładasz jedna lub kilka warstw.

pozdrawiam

aresior

LAN
27-02-2007, 20:02
WIELKIE DZIĘKI !
:wink:

Krzysztofik
27-02-2007, 21:18
Ja polecam dysperbit :D
Bo to stosowałem :wink:
Generalnie wszystko na bazie wody bo ...dobrze łączy sie z betonem.

Geno
27-02-2007, 21:19
Ja polecam dysperbit :D
Bo to stosowałem :wink:
Generalnie wszystko na bazie wody bo ...dobrze łączy sie z betonem.
Nie polecam. Po 2 latach go nie będzie.

Krzysztofik
27-02-2007, 21:25
Ja polecam dysperbit :D
Bo to stosowałem :wink:
Generalnie wszystko na bazie wody bo ...dobrze łączy sie z betonem.
Nie polecam. Po 2 latach go nie będzie.
A właśnie że będzie...w wierzchniej warstwie betonu.
W zasadzie nie powinienem z Toba dyskutować na ten temat z wiadomych względów :wink: Moi lokalni doradcy też powiedzieli ze to ładnie wygląda :D
I to jedyny środek który nie zaszkodzi.
Dlatego sumiennie położyłem trzy warstwy.

Geno
27-02-2007, 21:29
Ja polecam dysperbit :D
Bo to stosowałem :wink:
Generalnie wszystko na bazie wody bo ...dobrze łączy sie z betonem.
Nie polecam. Po 2 latach go nie będzie.
A właśnie że będzie...w wierzchniej warstwie betonu.
W zasadzie nie powinienem z Toba dyskutować na ten temat z wiadomych względów :wink: Moi lokalni doradcy też powiedzieli ze to ładnie wygląda :D
I to jedyny środek który nie zaszkodzi.
Dlatego sumiennie położyłem trzy warstwy.
Jeśli gruab warstw to może będzie okej ale z początku tez byłęm sceptyczny, niemniej jednak po kilku przypadkach zmieniłem zdanie, zresztą kilka chyba jest na forum opisanych.

LAN
27-02-2007, 21:37
Geno
Co ty zastosowałeś ?
Z tym środkiem na bazie wody to chyba OK.
Logicznie rozumując beton głębiej zaciągnie środek wodny przez co grubsza warstwa bloczków zostanie zabezpieczona .

Krzysztofik
27-02-2007, 21:38
.........
Jeśli gruab warstw to może będzie okej ale z początku tez byłęm sceptyczny, niemniej jednak po kilku przypadkach zmieniłem zdanie.
Wiem...widziałem na własne oczy dlatego sumienne trzy.

Geno
27-02-2007, 21:40
Geno
Co ty zastosowałeś ?
Z tym środkiem na bazie wody to chyba OK.
Logicznie rozumując beton głębiej zaciągnie środek wodny przez co grubsza warstwa bloczków zostanie zabezpieczona .
Widziałęm niestety przypadki kiedy niemal doszczetnie dysperbit został wypłukany. Polecam tradycyjny lepik na bazie produktów ropopochodnych - chyba,że naprawdę przyłożyć się do izolowania i absolutnie stosować wymogi prodcenta co do ilości na 1m2.

BTW Przy domku niepodpiwniczonym i ściane fundamentowej z betonu izolacja pionowa aż tak istotna nie jest - generalnie to uwaga do budynków podpiwniczonych.

Krzysztofik
27-02-2007, 21:45
Mnie to nie dotyczy, nie mam piwnicy :D

LAN
27-02-2007, 21:54
Mnie również ale ...
Będę musiał posmarować czymś chudziak pod posadzką na gruncie , poza tym na mojej działce są duże skoki wody gruntowej – podciągająca glina .

Geno
27-02-2007, 21:58
Mnie również ale ...
Będę musiał posmarować czymś chudziak pod posadzką na gruncie , poza tym na mojej działce są duże skoki wody gruntowej – podciągająca glina .
Polecam nie zwracać uwagę w tym przypadku na lepiki tylko zdecydować się na papę termozgrzewalną wraz ze środkiem gruntującym.

Krzysztofik
27-02-2007, 22:39
...... Polecam tradycyjny lepik na bazie produktów ropopochodnych......
Co tu duzo gadać barbazyńca ekologiczny :wink: :D

Pawel78
28-02-2007, 15:42
Barbarzyńca czy nie to ma byc izolacja skuteczna. Geno ma racje to jedyny dobry srodek.

Krzysztofik
28-02-2007, 15:54
Jedyny środek jako kompromis do izolacji pionowej domu niepodpiwniczonego.
Na poziomą stosowałem pape i lepik jaknajbardziej nieekologiczny :wink:

Pawel78
28-02-2007, 20:18
Krzysztofik a ty co z doliny Rospudy wróciłeś. W dzisiejszych czasach ekolog to forma europejskiego terroryzmu.

Sp5es
28-02-2007, 21:41
Polecam prawdziwie profesjonalne materiałyuszczelniające firmy PCI, szczególnie dla właśnie glinastego gruntu

http://www.basf-cc.pl/DCCPoland/PL/oferta/pciprogramoglnobudowlany/materiaypytkarskieceramikaikamienaturalny/uszczelnienia/

holikk
28-02-2007, 22:42
Polecam Izohanu różne produkty, podobnie jak kolega wyżej.
Dysperbit też Izohanu- uczciwy produkt; Są Dysperbity innych producentów, ale jakość dużo gorsza była (przynajmniej rok temu, jak kupowałem). Stosowałem też Izohan WM i WL. Ekipa doświadczonych murarzy wypowiadała się z uznaniem o tych produktach. :)
holikk

LAN
02-03-2007, 13:37
Proszę o kolejne informacje , doświadczenia w tej sprawie .

:wink:

Pawel78
02-03-2007, 15:41
Jeżeli jest to mieszanka gliny z piskiem i zmieniają się warunki wodne trzeba zastosować izolację średnią. Wiąże sie to z dosyć sporymi kosztami. Trzeba zastosować cały system i nie używać dysperbitów i innych środków na bazie wody.(przede wszystkim dysperbit jest izolacją przeciwilgociową a nie wodną).
Jedyne co polecam to środki Deitermann'a i to cały system. Drogie ale skuteczne a przy takich warunkach gruntowych nie warto oszczędzać.

Barbossa
02-03-2007, 15:58
Witajcie
Mam problem z izolacją przeciwwilgociową fundamentów ( domek niepodpiwniczony z posadzką na gruncie na razie jestem na etapie wykopu ale zbieram wiadomości) .
Dokładnie chodzi o masy zabezpieczające .
Proszę o info . jakie masy przeciwwilgociowe sprawdziliście na własnej budowie – jakie macie doświadczenia z tym materiałem które polecacie , a które są do d... bo za drogi lub .... .

Wielkie dzięki te informacje przydadzą się nie tylko mnie.
:-?

to obliguje do do olania dogłębnego rozważania n/t izolacji (oprócz poziomej)

LAN
03-03-2007, 12:52
PAWEL78
WIELKIE DZIĘKI
POMYŚLĘ !!!!!!!
:o

Barbossa
03-03-2007, 12:58
http://www.schomburg.pl/index.php

przy tym Deitermann to amatorszczyzna

Pawel78
03-03-2007, 16:39
http://www.schomburg.pl/index.php

przy tym Deitermann to amatorszczyzna

moze i amatorszczyzna ale jesli ktos nie jest zwiazany z budownictwem to daje mu sie najprostrze rozwiazania. Jak by to było proste to by fryzjerzy budowali domy.