PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C117a CODZIENNY wariant 1



Newfie
16-12-2006, 11:22
Witajcie!
Od dłuższego czasu wybieramy projekt, mamy działkę, na wiosnę planujmey zacząć budowę. Poszukuję domu prostego, metraż 120-130 m uzytkowej, bez drogich elementów, za to funkcjonalny.
Właśnie się natkęłam na nowość Muratora - C117a Codzienny wariant I - mam wrażenie że to dom idealny do moich założeń. Prosta bryła, funkcjonalny układ pomieszczeń, jedyny drogi detal to przeszklony wykusz, ale dla mnie bardzo efektowny... Mam zamiar zlikwidować ścianę między kuchnią i salonem i uzyskać otwartą przestrzeń, nieco powiększyć łazienkę na dole kosztem pokoju (w założeniu gabinetu), na górze z garderoby zrobić pralnię. Dach nad tarasem przedłużyć tak aby zadaszyć taras, zrezugnuję z klinkieru na elewacji wejściowej i na wykuszu, ale drewno jak najbardziej zostawię.
Czy jest tu jakiś sympatyk tego projektu?

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=414&IdKolekcji=

Newfie
20-12-2006, 12:02
Naprawdę nikt go nie buduje? :(

majamichalska
02-01-2007, 14:06
Witam, my się nad nim też zastanawiamy. w Ty tygodniu wybiore sie do Muratora, wiec moze napisze wiecej szczegolow blizej soboty. Kilka osób budowało c117 codzienny i troszke o tym poczytalam - reasumując w projekcie nie wspominają o kilku szczególach, które mogą byc drozsze i moze sie okazac,ze domek wcale nie bedzie tani. Polecam wszelkie wątki o c117 'Codzienny'. pozdrawiam:)

Newfie
02-01-2007, 18:40
Ja już go nabyłam :) i bardzo mi się podoba. Nie widac większych pułapek kosztowych, ja przemieszczam na górze łazienkę, będzie dokładnie nad dolną, więc koszt instalacji sanitarnych też będzie niższy. Stosunkowo mała powierzchnia dachu (coś koło 185 m.kw.), centralnie umieszczony kominek o tym samym małe straty ciepła, itd. Generalnie - po przejrzeniu szczegółów jestem bardzo zadowolona ;)

celtorek
02-01-2007, 20:45
Witaj Newfie.
Napisz, prosz dokładnie jaka jest kolorystyka domu w projekcie -wszystko: okna, dach, tynk, podbitka itp.
Podoba mi się wykusz. Bardzo ładny.
Nie podobają mi się schody, a dokładnie to, że "wchodzą" w przedsionek, na wysokości ok 150 cm. Przynajmniej tak to widzę. Można pokombinować z układem schodów.
Rozkład na górze ok.
I jeszcze średnio widzę umieszczenie pralki w pom gosp. Zimą odpada przejście przez garaż z praniem obok brudnego samochodu. Te "braki" to i tak szczegóły.
Pozdrawiam

majamichalska
03-01-2007, 15:05
Ja już go nabyłam :) i bardzo mi się podoba. Nie widac większych pułapek kosztowych, ja przemieszczam na górze łazienkę, będzie dokładnie nad dolną, więc koszt instalacji sanitarnych też będzie niższy. Stosunkowo mała powierzchnia dachu (coś koło 185 m.kw.), centralnie umieszczony kominek o tym samym małe straty ciepła, itd. Generalnie - po przejrzeniu szczegółów jestem bardzo zadowolona ;)

Witam i gratuluję!:) jesli moge prosic o cos takiego, to napisz prosze na maila jesli bedziecie juz mieli jakis wstepny chociaz kosztorys,bo z tym jest najwiekszy problem...kazdy liczy inaczej...no i tej kolorystyce takze, jak w info ponizej:) pozdrawiam i zycze sukcesow!

Newfie
03-01-2007, 18:13
Elewacje wg projektu:
Cokół obłożony płytkami klinkierowymi w kolorze piasku, powyżej tynk mineralny strukturalny w kolorze białym. Framnety ścian wykończone zaimpregnowanymi deskami sosnowymi elewacyjnymi bejcowanymi na kolor ciemnego drzewa. Kominy wykończone cegłą licówką w kolorze piaskowym. Podbicie okapów - deski w kolorze naturalnego drewna.
Kosztorysu jeszcze nie robiłam.
W projekcie są schody drewniane, ja robię betonowe, kafelkowane ze wzgl. na trwałość (psy). Nie przeszkadza mi ich lokalizacja, wolę to niż np schody w salonie :).
Na górze zmieniam układ pomieszczeń, łazienkę przenoszę na drugą stronę korytarza, będzie sąsiadowała z pokojem nad garażem - ten trochę zmniejszam i uzyskaną powierzchnię przeznaczam na pralnię (z wejściem z łazienki). Tym samym łazienka będzie troszkę mniejsza, sypialnia z balkonem zyska garderobę, a pokój jaki powstanie w miejscu po łazience i garderobie też będzie mieć całkiem sporą garderobę.
Dodaję drzwi z ogrodu do pomieszczenia gospodarczego, łazienkę na dole minimalnie powiększam przesuwając ścianę za komin.
To tyle moich pomysłów. A wykusz faktycznie jest super.

mirakrzys
07-01-2007, 10:40
Witam serdecznie.
My też przed Świętami kupiliśmy codzienny wariant I. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Prawie wszystko nam odpowiada.Nie mogę się doczekać, choćby dołu pod fundamenty. Przed zakupem poprosiliśmy o zgodę na zmiany. nie było problemu. Podnieśliśmy ściankę kolankową, okno balkonowe w sypialni na dole zmieniamy na zwykłe, nad garażem likwidujemy garderobę, robimy duży pokój dla 2 maluchów. o schodach jeszcze nie myśleliśmy drewniane sa ładne a betonowe szybki w montażu, no i cena nie jest bez znaczenia.
Napiszcie z czego budujecie. W projekcie jest poroterm a my chyba zdecydujemy się na ytong - jednowarstwowy. Wtedy trzeba powiększyć szerokość fundamentów. Gdzie budujecie, w jakim rejonie Polski.
Pozdrawiam

Newfie
07-01-2007, 11:40
My raczej tradycyjnie - beton komórkowy 24 + styropian 12. Budujemy w rejonie Katowic, 15 km od miasta. Właśnie załatwiamy formalności - jesteśmy w połowie :) Mamy zamiar zainwestować w kominek z płaszczem wodnym. Planujemy zaczać w czerwcu, do końca roku zrobić stan surowy I kondygnacji, potem jak tylko się da budować robić szybko resztę, plan ambitny - święta Bożego Narodzenia 2008 w swoim domu :)
Jeśli chodzi o zmiany, nie ma żadnego problemu, do projektu dołączona jest zgoda na wszelkie zmiany wykonane przez uprawnionego architekta :)

Pozdrawiam!

mirakrzys
11-01-2007, 18:41
My też mamy taki plan. Nawet rodzinę już zapraszam do siebie na wigilię 2008. W przyszłym roku chcemy postawić stan surowy zamknięty, potem będziemy wykańczać. Czekam jeszcze na decyzję firmy budowlanej. Budujemy w Kędzierzynie, więc niedaleko.Teraz jesteśmy w trakcie załatwiania formalności. Urzędnicy doprowadzają mnie do szału, wysyłam tam męża, on ma więcej cierpliwości,ja nie mogę patrzeć na ich ból przy rozmowie. została adaptacja i pozwolenie. Mam nadzieję że jak tylko stopnieje śnieg i puszczą mrozy :lol: zaczynamy. Ogrzewanie chcemy zmienić na węglowe + kominek. gaz wycinamy całkowicie. to tyle na początek
pozdrawiam

jenna
23-01-2007, 00:31
Witajcie codzienni!
My z mężowskim będziemy budować "Codziennego C117a L" w Wawce?
L jak Lustrzana wersja projektu.
Czy są tu jacyś nasi krajanie?

Bardzo nam się podoba i projekt i wykusz.
Ponieważ wjazd mamy od strony Pd Wsch to rezygnujemy z okien balkonowych od strony Pn., zastąpimy je mniejszymi- energooszczędnymi.
Dodatkowo od południowego zachodu- czyli od strony wykusza w kuchni zrobimy zapewne wyjście do ogrodu i dookoła wykusza- taras.
W samej kuchni planujemy powiększenie okna. A naśrodku wyspę do gotowania. Kominek wbudowany w prostą ceglaną ścianę, może dwustronny a jak nie- to chociaż narożny.

Planujemy też na maksa docieplić dom i może też uda nam sie zainstalować pompę ciepła i rekuperator.

W skrócie: chcemy wybudować dom jak najbardziej energooszczędny i wydaje sie nam, ze ten dom dzięki absolutnej prostocie( poza wykuszem ale go nie oddam, mój ci on :oops: ) posiada nie tylko wdzięk i urok ale i zalety domu energooszczędnego.

Z jakiego materiału zamierzcie budować?
A może Ytong czy coś podobnego? Czy to tańsze? I cieplejsze?

Jakie macie pomysły na budowę i urządzanie?
Kiedy zaczynacie?

Uściski, Jenna, Jenn i mała nasza córa Daria.

sylwia&marek
23-01-2007, 21:02
Witam
Ja z żoną po długich poszukiwaniach też zastanawiamy się nad codziennym (a wlaściwie jesteśmy zdecydowani).
Jenno jestesmy z Zielonki koło Warszawy, więc chyba krajanie.
Będziemy budować z betonu komórkowego 24 + styropian 12.
Jedyne co zamierzamy to podnieść ściankę kolankową i schody zrobić ze spoczynkiem. Przynajmniej na razie tylko tyle zamierzamy zmienić, reszta nam pasuje.
A kiedy zamierzamy? Jak się uda to w przyszłym roku.

Prośba do innych zwolenników codziennego (C117a).
Jeśli macie jakieś rysunki, przekroje domu z podniesioną ścianką kolankową to bardzo proszę ([email protected]).

Marek

jenna
24-01-2007, 09:43
o miło, że ktoś sie odezwał.

my wstępnie sobie rozrysowaliśmy parter, o górze jeszcze nie myśłimy, szczególnie, że będziemy domek wykańczać dwuetapowo.
Njapierw parter potem po kilku latach -górę.

jenna
30-01-2007, 09:03
halo halo!

czy już wszyscy Codzienni śpia zimowym snem?

mietekredi
26-02-2007, 22:55
:)prosze o podpowiedz o wys sciany kolankowej pozdrawiam mietek :oops:i czy ewentualnie moge podniesc wys. tejze sciany

MagdalenaK
27-02-2007, 09:32
Odezwijce się proszę budujący pięknego "codziennego" wariant pierwszy. Interesuje mnie wszystko, wycena materiałów, zdjęcia, dobre rady. Będę bardzo zobowiązana. Od tego szukania projektu domu kręci mi się w głowie :o i robię właśnie takie oczy. Pozdrawiam Magda

grzegorzewa
07-03-2007, 08:15
witajcie
ja wlasnie bardzo intensywnie mysle o zakupie codziennego C117a
chcemy powiekszyc go o garaz dwustanowiskowy i zrobic zadaszenie nad drzwiami od salonu nad tarasem a w gabinecie na dole chyba zwykle okno w jadalni chyba okna zmniejszymy troche..nie wiem czy to bardzo podrozy koszty domu ale bedziemy mieszkac za miastem wiec pewnie kiedys beda 2 samochody Mysle mocno czy nie powiekszac garazu tylko kiedys postawic wiate...

jak wasze postepy w budowie Czy ktos robił wycene domku orientacyjna ??
co wykonawcy czy architekci adaptujacy mowia na temat tego projektu?
Nam jeden wczoraj powiedział ze podjazd do garazu powinien byc nie podwyzszony a cały dom tak ze wzgledu na izolacjeod podłoza a wiec podlogi na dole powinny byc nie rowne i powinno sie zrobic pokoj nad garazem na polpietrze wowczas mialby mniejsze skosy" to chyba jakis uczniak projektował.." i adaptacji nam nie zrobi.. ja mu na to ze jak garaz bedzie wyzej to bedzie podjazd pod goke to on mi na to ze bede miec problemy z wjazdem w zime...eeh zostawilismy go to juz trzeci..

ponoc schody sa waskie?

Mam jeszcze pytanie czy garaz jest ogrzewany jak to jest zazwyczaj??

nie myslałam jeszcze podwyzszeniu scianki kolankowej
pozdrawiam ewa

grzegorzewa
07-03-2007, 09:03
jeszcze cos... czy ktos kto kupił juz projektma mozliwosc przesłania rzutów?
bede wdzieczna.

marzycielka37
22-03-2007, 18:12
I nam podoba się ten projekt! Początkowo planowaliśmy inny ale ten jest jeszcze lepszy. Napewno będą jakieś małe zmiany, np. na piętrze zamiana łazienka/pokój środkowy. Czekam na wasze opinnie, pomysły i oczywiście na opisy postępu prac

ola&tomek
31-03-2007, 13:53
My raczej tradycyjnie - beton komórkowy 24 + styropian 12. Budujemy w rejonie Katowic, 15 km od miasta. Właśnie załatwiamy formalności - jesteśmy w połowie :) Mamy zamiar zainwestować w kominek z płaszczem wodnym. Planujemy zaczać w czerwcu, do końca roku zrobić stan surowy I kondygnacji, potem jak tylko się da budować robić szybko resztę, plan ambitny - święta Bożego Narodzenia 2008 w swoim domu :)
Jeśli chodzi o zmiany, nie ma żadnego problemu, do projektu dołączona jest zgoda na wszelkie zmiany wykonane przez uprawnionego architekta :)

Pozdrawiam!
My również budujemy C117a w okolicach Katowic:) Podobnie ja Wy mamy zamiar rozpocząć około lipca tego roku. Macie już jakąś firmę na oku? My narazie z tym mamy problem, nikt nam nie jest w stanie polecić jakiejś sprawdzonej:( A gdzie dokładnie budujecie? Może będziemy sąsiadami:) My będziemy budować w Mikołowie.
Pozdrowionka

ola&tomek
31-03-2007, 13:57
ten podpis z"zręczny" pozostał z poprzedniego pomysłu juz nieaktualny:)

Newfie
06-04-2007, 18:13
Hej
Jakiś czas nie zaglądałam bo straciłam wenę :)
Ale już wszstko rusza do przodu :D My dokładnie mamy 117aL czyli wersję lustrzaną projektu. Budujemy się w Rogoźniku, 20 km ok Katowic w stronę Warszawy, na działce 900mkw. Zaczynamy kopać pod koniec kwietnia. Mamy umówioną ekipę na stan surpwy otwarty. We wtorek architekt w spawie adaptacji, robię trochę zmian. A jak u Was? Mamy plan ambitny - w pierwszej wersji chcialiśmy się wprowadzić na Boże Narodzenie 2008, ale mamy nadzieję że uda się to nam już na wrzesień - nasze córka idzie do 4 klasy i chcielibyśmy posłać ją od razu do nowej szkoły a nie przenosić w ciągu roku :)
Teraz już będę zaglądać tu częściej :))
jak tam ploblemy z maeriałami budolawnymi??

Newfie
06-04-2007, 18:33
W wielu dyskusjach spotykam się z ideą podwyższania ściany kolankowej w różnych projektach. Niestety moim zdaniem zawsze psuje to bryłę budynku.
Zmieniam natomiast układ pomieszczeń na górze aby wygospodarowac pralnię za łazienką.
Zobaczę co po spotkaniu z Panem Architektem we wtorek :o

Newfie
07-04-2007, 07:28
A może faktycznie warto tą ściankę podnieść ? :o :-?
sylwia&marek, mirakrzys - Wy się na to zdecydowaliście, powiedzcie coś bo zgłupiałam :roll:
Ale się nie mogę doczekać rozpoczęcia robót!

jola_krzysiek
16-04-2007, 08:45
Cześć.
Budujemy Codzienny w wersji podstawowej. Zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej o jednego maxa. Powód był jeden: chcemy mieć na poddaszu nad głową sufit a nie konstrukcje dachu. Gdybyśmy podwiesili sufit na jętkach to pomieszczenie byłoby za niskie. Podniesienie o jeden bloczek spowoduje, że pokoje będą miały odpowiednią wysokość a domek nie straci proporcji [tym bardziej, że poszerzyliśmy garaż o 60 cm, czyli będzie taki jak w Waszym projekcie].
Moja rada jest taka: jeżeli nie zależy Wam na zwiększeniu powierzchni poddasza i nie ma innych przesłanek np. jak u nas, to nie podnoście ścianki kolankowej.
Pozdrawiam, Krzysiek.

Newfie
17-04-2007, 09:53
Dzięki za info. Ja już się jednak zdecydowałam na podniesienie ścianki o 1 bloczek - w weekend byłam u znajomych w prawie identycznym domu i ścianka jaką uzyskam (94 cm) jest optymalna - można jeszcze coś pod nią postawić.
A poza tym pani architekt odwiodła mnie od jednej większej zmiany - przeniesienie łazienki wiązałoby się z powiększeniem komina i niskim wejściem do pralni... Mam więc nową wersję poddasza :)
Wszytko idzie u mnie naprzód - powinniśmy ruszyć za ok 6 tyg, mamy już wstepnie umówioną ekipę (z dobrymi cenami materiałów ;)) z gór, wczoraj się dogadaliśmy z kierownikiem budowy - czyli na razie zgodnie z naszymi planami... A wokół naszej działki domy rozpoczęte rok temu rosną jak grzyby po deszczu !

BRZEZKA
03-06-2007, 16:40
witam
my też będziemy budować c117a wczesniej było duzo innych projektów już prawie naszych takich z dachami czterospadowymi ale ze względów finansowych zdecydowaliśmy się na dach dwuspadowy taki jak jest w tym projekcie
na początku zachwyciliśmy się wykuszem jest ekstra wiem że okna bedą drogie ale napewno warto
mam prośbę jeśli ktoś posiada rzuty bardzo był prosiła o przysłanie
[email protected]
będę wdzięczna
Pozdrowienia

Newfie
04-06-2007, 07:42
Witam, ja mam rzuty (robiłam je dla instalatora kominków do wyceny), prześlę popołudniu.
Co do wykusza - jeśli planujecie w salonie ogrzewanie podłogowe to ok, jeśli nie, to wykusz będzie niedogrzany. My nie planujemy tam podłogówki ze względu na psy, dlatego po konsuktacji z instalatorem ogrzewania robimy małą zmianę - wykusz od podłogi i od sufitu będzie miał 50cm murki, aby zaintalować pod oknami grzejniki (na górze po to by zachować symetrię).
Podłogówkę instalujemy w kuchni i łazienkach.
Gdzie będziecie budować?

Pozdrówka

ola&tomek
04-06-2007, 08:44
witam

my budujemy się 15 km od katowic w stronę wisły i również mamy plan wprowadzić się do końca 2008 roku. rozpoczynamy kopanie w sierpniu a ekipę mamy umówioną na stan surowy zamknięty.
mam pytanie czy nie znacie jakiegoś miejsca z możliwie przyzwoitymi cenami materiałów budowlanych?
pozdrowienia dla wszystkich codziennych:)

Newfie
04-06-2007, 08:55
My ekipę mamy też na stan surowy zamknięty, ale z możliwością rozszerzenia prac dalej. Na jaką kwotę jesteście umówieni? Nasza ekipa jest ze Stryszawy i też stamtąd będziemy przywozić materiał, nie wiem jeszcze jaka będzie cena przy dostawie, ale bieżące ceny mieli zawsze trochę niższe niż nasz rynek lokalny.
Pozdrawiam!

Newfie
04-06-2007, 09:12
Rzuty poszły już na maila, góra jest z moimi zmianami w pomieszczeniach

BRZEZKA
04-06-2007, 18:27
Bardzo dziękuję za rzuty już mamy wydrukowane.
Zawsze podobały mi się duże salony niestety w tym projekcie nie ma takiego ale myslimy z mężem intensywnie jak ten salon powiekszyć
Czy ktoś z Was budujących ten domek zastanawiał się nad tym
Może zmniejszyć trochę pokój nr 4 i tym sposobem zwiekszyć salon
Co o tym myślicie :oops:
Zależy mi jednak na tym aby był jeden pokój na dole.
Czy wejście do spiżarni zostawiacie takie jak jest w projekcie czy planujcie jakieś zmiany

Będziemy budować w okolicach Leszna woj . Wielkopolskie

Pozdrowienia

Newfie
04-06-2007, 18:48
Mnie taki salon nie przeszkadza, pokój zostawiam, natomiast ściankę między kuchnią a salonem obniżam - mam ogromne akwarium i plan jest taki, żeby stanęło ono koło kominka, wówczas ścianka będzie tylko do wysokości akwarium - jakieś 1,5m będzie obudowywana równocześnie z kominkiem (z płaszczem wodnym zresztą), tak aby tworzyły całość. Wejście do spiżarni zostawiam jak jest, to jedno z bardziej potrzebnych pomieszczeń ;)
Pozdrawiam!

ola&tomek
05-06-2007, 16:05
witam

nasza ekipa jest z nowego sącza a materiały jeszcze nie wiem skąd będe brał narazie się rozglądam zobacze też na czechach jak sie kształtują ceny i zamówie tam gdzie najtańsze gdyż sam załatwiam sobie wszystkie materiały:)
będzie trochę latania mam nadzieję że uda nam się wszystko zgrać w czasie:)

jola_krzysiek
12-07-2007, 10:51
Ja już się jednak zdecydowałam na podniesienie ścianki o 1 bloczek - w weekend byłam u znajomych w prawie identycznym domu i ścianka jaką uzyskam (94 cm) jest optymalna - można jeszcze coś pod nią postawić.


Informacja dla budujących, podnoszących ściankę kolankową. Zmiana taka pociąga za sobą szereg innych zmian, szczególnie jeżeli chodzi o więźbę dachową. Należy bardzo skrupulatnie przeanalizować długości zamawianej więźby [krokwie, a zwłaszcza słupy podpierające]. Dwie osoby spośród budujących codziennego w wersji podstawowej musiało obniżyć daszki w stosunku do samego dachu. Nie wygląda to tragicznie, a nawet ma swój urok - jest to już jednak zdecydowanie inny "codzienny".
Pozdrawiam, Krzysiek.

BRZEZKA
18-07-2007, 20:39
Witam
Jak budowa , nic nie piszecie jestem ciekawa
co dalej , my ciagle czekamy na kasę

Pozdrowienia

ZuzOla
28-07-2007, 12:18
Witam,
takze przymierzam sie do C117a. Zastanawia mnie jednak jaka jest szerokosc schodow w projekcie i do jakiej szerokosci mozna ja powiekszyc?

Jelonek72
29-07-2007, 20:27
Witajcie Codzienni :) my na 99% będziemy budowac C117a, start wiosna 2008 .
Poczytałam trochę waszych postów, podłapałam kilka Waszych pomysłów i nasz codzienny będzie wyglądał tak:
1 - przesuwamy drzwi wejściowe do pokoju na dole , tak by wejście była z salonu, i w pokoiku zmieniamy drzwi balkonowe na okno
2 - powiększamy jak się da max łazienkę na dole tak ,żeby mi się tam zmieściła szafa na ręczniki:) i zapasy kosmetyczne
3 - ścianka dzieląca kuchnię z salonem zostanie zmniejszona
4 - wykusz straci swoje gigantyczne okna , zmniejszymy je do bardziej "ludzkich" rozmiarów chociaż wiem ,że przez to stracą na urodzie:(
5 - zastanawiam się nad małymi okienkami przy drzwiach - jedno wypadłoby w spiżarni , z drugim które powinno być symetryczne względem drzwi mam problem :) - może doradzi mi coś nasz architekt
no i zmiany na górze:
6- 14 łączę z 15 w jeden pokój z garderobą , nieco na przeszkodzie stoi komin, ale coś wymyślimy , jak powiedział nasz architekt - to będzie sypialnia małżonków Jelonków
7 - pokoiki 13 i 16 mają być pokoikami dzieciowymi , więc mają przede wszystkim zostać bardzo zbliżoną powierzchnię, żeby w przyszłości nie było kłótni, w pokoju 16 drzwi balkonowe zamienimy na okno + pojedyncze drzwi
8- garderoba nr 8 stanie się suszarnią - wejście do niej będzie chyba z lazienki
no i koniecznie trzeba tam będzie jakąś minimalną połaciówkę wsadzić

i na razie tyle - jak będzie ostatecznie czas pokaże !

Widze że ostatnio słabo się odzywaliście na grupce budujących C117a ! Czy to wakacje ? czy budowanie jest aż tak absorbujące ????

Swoją drogą chętnie zobaczyłabym na żywo Codziennego - czy ktoś ma juz wystawione to cacko i zgodziłby się przeżyć najazd Jelonków ????

p

Newfie
01-08-2007, 00:02
No widzę że się trochę "codziennych "pojawiło :)
Na dobą ekipę w rozsądnej cenie trzeba czekać... nasza wchodzi dopiero za tydzień -6.08.07 :evil:
Działka ogrodzona, bloczek leży, materiał na ściany przyjeżdża w piątek, jest prąd, woda, gaz właśnie wkopali w drogę mimo że miał być w 2008... A my czekamy na decyzję kredytową (nie miałam pojęcia że działalność gospodarcza tak komplikuje - czytaj wydłuża- sprawę :evil: )
Ale dzięki temu beton komórkowy 24cm mamy po 9,20 a nie po 14,50 jak mój teść 2 miesiące temu :wink:

mirakrzys
01-08-2007, 09:09
Witajcie po przerwie. trochę nas nie było bo nam nie działa komp, a w pracy nie bardzo się da.
otóż. my mamy prawie stan surowy zamknięty. Jeszcze tylko dachówki i wstawienie okien i drzwi. a propos drzwi to na razie oczywiście tymczasowe a te drugie już się robią.
Słuchajcie doszliśmy do schodów i jak by nam kto w łeb dał. Napiszcie jakie robicie z czego i jak dzielicie ścianki koło wiatrołapu. Może ktoś już ma schody to bardzo proszę o zdjęcie na e-mail [email protected] . One na prawde będą nad moją głową jak będę chciasła wejść na górę czy może coś zmieniliście??
Ściankę kolankową podnieśliśmy o jeden bloczek i dach jest ok
pozdrawiam

Newfie
01-08-2007, 09:39
Hmm, nie bardzo rozumiem z tymi schodami... Jak wchodzisz na górę to drugi bieg schodów masz zawsze obok a nie nad głową... My będziemy robić normalne betonowe, wykafelkowane gresem.
Na ściankę wiatrołapu nie mam pomysłu :roll:
Bardzo, bardzo proszę o zdjęcia waszego "codziennego" na [email protected] !
Bardzo bym chciała zobaczyć jak wygląda w naturze a nie na projekcie!
Ile wyszło Wam bloczków (jeśli robiliście z betonu komórkowego)?
Zmienialiście wymiary okien?

mirakrzys
01-08-2007, 10:05
Zdjęcia oczywiście wyślę.Ze schodami chodzie o to , że oczywiście obok idzie ścianka ale drugi bieg w górę jest dłuższy i przy przejści do garażu trzeba przejść pod nim, nie dużo ale ja mam straszną wyobraźnię i już to widzę :o
Chętnie obejrzałabym już zbudowane schody w naszym domu, widziałam na formum że w okolicy Skoczowa budowa jest już za schodami. O bloczkach niewile powiem bo budowaliśmy z porothermu. jak wrócęr do domu to wyślę zdjęcia wieczorkiem.

Newfie
01-08-2007, 10:17
Już mniej więcej wiem o czym mówisz, faktycznie fajnie byłoby to zobaczyć... Masz jakiś namiar na budujących koło Skoczowa? Tam mam w miarę blisko, chętnie bym to obejrzała :wink:

mirakrzys
01-08-2007, 12:28
nie mam, ale weszłam na c117a i w dzienniku budowy Dominiki i Tomeczka sa zdjęcia jkak powstawał ich codzienny. Mój codzienny wariant 1 jest troszkę większy(pokój na dole) i u nich schody są równe. Trochę inaczej niż u nas, sprawdziłam w projekcie muratora. Może jest ktoś kto buduje C117a i ma już schody. Jeśli nie to idę jak w projekcie, mam nadzieję że archtekt wiedział co rysuje

Newfie
01-08-2007, 13:27
Codzienny w wersji podstawowej sporo się różni od wersji pierwszej więc trudno porównać.
Nie ukrywam, że chętnie obejrzałabym "na żywo" Waszego Codziennego :wink: Troszkę mnie te schody zafrapowały, też mam nadzieję że architekt wiedział co robi...

Newfie
01-08-2007, 13:28
Aha, zapomiałam napisac, że ja chciałam jeszcze zrobić spocznik - ciekawa jestem jak to by wpłynęło na konstrukcję schodów :roll:

malaaga
16-08-2007, 18:29
My jesteśmy dopiero na etapie kupowania działki, a budowa za 2-3 lata, ale już zaczęliśmy przeglądać projekty i właśnie Codzienny wariant I prowadzi w klasyfikacji.

Podobnie jak wyżej wpisani też chcemy powiększyć łazienkę na dole kosztem pokoju/ gabinetu i drzwi tarasowe zmienić w nim na okno.

Też zaczęłam się zastanawiać jak to jest pod tymi schodami. Ale logicznie rzecz biorąc chyba architekt nie strzeliłby takiej gafy....

mirakrzys
25-08-2007, 16:23
Witam po urlopie.
Schody dalej nie dają nam spać. Prawdopodobnie zabudujemy te wielką dziurę o kawałek i zyskamy przedpokój na górze i schody w normalnej klatce schodowej. Otóż mój Pan stolarz oraz kierownik budowy stwierdzili że 2,10 x2,10 pozwala postawić piękne i co ważniejsze wygodne schody. wówczas nie będę musiała się zastanawiać czy te schody "uderzą" mnie w głowę za każdym razem gdy będę szła do góry lub garażu. Teraz tylko zastanawiam się czy drewniane czy betonowe. Architekt wymyślił tam ściankę wiatrołapu, co śmieszniejsze ażurowe schody. Po co komu ażur skoro ma być tam ściana? Więc albo zabudowane drewniane albo beton z obudową i koniecznie zmniejszenie drugiego biegu. no to tyle

mirakrzys
25-08-2007, 16:30
a propos spocznika. Pan Stolarz powiedział że wtedy schody robią się strome i że szkoda nóg i czasu. Ile czasu kto spędza na spoczniku. a tak to trzy schody wyżej. Może ma rację. On się chyba zna. w domu w którym mieszkałam na wczasach zakręt był zrobiony z 4 trójkątów wyglądały jak dwa kwadraty. Stolarzowi się nie podobało

Newfie
26-08-2007, 19:52
No to mam zagwozdkę z tymi schodami... Może faktycznie zabiegowe w mniejszej klatce? :o

Newfie
29-08-2007, 07:04
Mirakrzys, czy masz może jakiś rysunek tych nowoprojektowanych schodów z krótszym biegiem??? Ja za max dwa tygodnie robię strop i na tym etapie muszę być zdecydowana co do schodów (wielkość otworu w stropie).
Jeśli masz, bardzo proszę prześlij na [email protected]
Z góry dziękuję!

CodziennyC117a
30-08-2007, 13:02
mirakrzys mogl bys zamiescic kilka fotek???

CodziennyC117a
30-08-2007, 13:19
witam ...
zdecydowalismy sie na budowe codziennego c117a
buduje ktos na terenie woj. zach-pom. i pomorskiego???

Newfie
30-09-2007, 13:01
Codzienni, ale mam zagwozdkę z tymi schodami i klatką schodową... Pomijam już ten góny bieg , ale jak tam ma wyglądać ta ścianka wiatrołapu???Przecież ona musiałaby dochodzić do schodów, a one są drewniane, a drewniane są ażurowe... Nie wiem co mam z tym zrobić :evil:

ola&tomek
07-10-2007, 15:05
Codzienni, ale mam zagwozdkę z tymi schodami i klatką schodową... Pomijam już ten góny bieg , ale jak tam ma wyglądać ta ścianka wiatrołapu???Przecież ona musiałaby dochodzić do schodów, a one są drewniane, a drewniane są ażurowe... Nie wiem co mam z tym zrobić :evil:

Ja w sprawie schodów:) otóż po przeczytaniu Twojego postu wystraszyłam się, że u nas też będzie jakiś problem, żeby zrobić betonowe schody bo nie zrobili żadnego zbrojenia w tym celu na etapie robienia fundamentów. Od razu podpytałam naszego "góru" i okazało się, że to nie jest żaden problem. 2 dni temu chłopaki wycieli otwory pod zbrojenie, no i schody już są zaszałowane i gotowe pod zalewanie.
Co do ścianki: ja też dopiero teraz sobie zdałam sprawę jak już zobaczyłam szałunek jak to będzie wyglądało. Prawdopodobnie zrobimy tam ścianę do góry, żeby nie było prześwitu.
A tak przy okazji: na jakie kwoty mniej więcej opiewają wyceny na okna?
Pozdrawiam

arektoja
15-10-2007, 21:04
Też przyglądamy się każdej rozmowie n.t. Codziennego, wybraliśmy ten projekt jakis czas temu ale jeszcze załatwiamy formalnośći z działką w okolicach Kołobrzegu, więc spokojnie zbieramy informacje. Optymistycznie budowę zaczniemy wiąsną lub latem 2008 Na jakim etapie jesteście? Pozdrawiam. Arek

ThoM
28-10-2007, 11:48
Też dołączamy sie do projektu, śledzimy starannie wszelkie poczynania - interesuje nas wersja lustrzana + kilka drobnych przeróbek. Większy pokój dzienny kosztem pokoju + dodatkowo kotłownia.

Tomek

malaaga
16-12-2007, 18:02
Czy ktoś z budujących Codziennego wI mógłby zamieścić kosztorys?

Interesuje mnie zwłaszcza koszt stanu zero.
Fajnie że jest już trochę budujących ten projekt - może uda sie jakoś porównać koszty i przygotować się do budowy:)

kimklb
03-02-2008, 10:10
Witam, czytam, czytam juz wiem na 100%, że chcę Codzienny c 177a. Bardzo Wam wszystkim zazdroszczę że już jesteście tak daleko z pracami. Ja dopiero planuję nawet nie wiem kiedy konkretnie wystartujemy. Bardzo bym chciała na jesień ale nie wiem czy się uda.
Nie umiem sobie wyobrazić tego domku w środku. Jak duże są te pokoje do góry? Może jakaś dobra dusza napisze? Może ktoś buduje w okolicach opolszczyzny? Chciałabym sobie popatrzeć w realu na to cudeńko.
Pozdrawiam Wszyskich Codzienniaków

mirakrzys
24-02-2008, 21:21
Pokoje na górze sa ogromne, w tym koło schodów wyburzyliśmy garderobę wstawiliśmy okno dachowe i wyszło 25m2 podłogi, ten środkowy jest największy i ustawny, a ten koło łazienki jest idealny na sypialnię oba niby mają około 16 m lecz ten środkowy wydaje się większy może bardziej ustawny

kimklb
25-02-2008, 07:25
Dzięki za informację. A z której części Opolszczyzny jesteście? My też tutaj mieszkamy. Może gdzieś niedaleka? Pozdrawiam

mirakrzys
25-02-2008, 08:32
Z Kędzierzyna

kimklb
25-02-2008, 17:55
Dzięki bardzo za odpowiedź, my jesteśmy z Kluczborka dopiero zaczynamy mękę przez urzędy :roll: . Pozdrawiam

mirakrzys
25-02-2008, 19:28
faktycznie, urzędnicy potrafią napsuć krwi. Ale wtedy wyobrażam sobie jak siedze z zimnym piwem na tarasie i jakoś lżej sie robi na duszy. Czasem można sie nawet do urzędnika uśmiechnąć :D

mmr2008
25-02-2008, 21:30
Dołączę i ja do "codziennego" grona ;-)))

Projekt bardzo przypadł mi do gustu, jednak nie jest pozbawiony pewnych mankamentów. Jestem na etapie adaptacji i to co mnie razi to :

- straszna ciasnota w hallu
- schody niczym "sen wariata"
- za wąski garaż
- niska ściana kolankowa
- brak zadaszenia nad tarasem

Reszta jest super :-)
Powiedzcie proszę jakie niespodzianki na mnie czekają i na co zwrócić uwagę przy adaptacji projektu ???

Dodam iż, jestem chyba trzecim miłośnikiem c117a w OP, a drugim w klb.

Pozdrawiam

kimklb
25-02-2008, 21:37
Bardzo, bardzo proszę o zdjęcia waszego "codziennego" na [email protected]
Bardzo bym chciała zobaczyć jak wygląda w naturze a nie na projekcie! Z góy dziękuję :D

ola&tomek
25-02-2008, 22:35
Jezeli będziesz poszerzać dom od strony garażu to niech Ci podpowie projektant od adaptacji jak by można poszerzyć schody - przynajmniej o 10cm.
U nas nie było takiej mozliwości ale ogólnie projekt jest ok, jestesmy zadowoleni z pomieszczeń.
Trzeba pamietać, że jak się podnosi ściankę kolankową to trzeba pewne elementy zmienić, np przedłuzyć słupki na ganku - pozdrowienia dla Newfie:) Ale u nas też słupki trochę za krótkie:(
Odnośnie zadaszenia to my nie mamy ale u Newfie wyszło super, bardzo się nam podoba.
A tak poza tym to witajcie w gronie "Codziennych":) - coraz nas więcej! I tak trzymać.

mirakrzys
26-02-2008, 11:05
No tak hall jest naprawdę mały a jak się chce zabudować wiatrołap to sę okazuje że jest wielkości windy w bloku. No ale tam będe tylko ściągać buty a dalej już jest pięknie. Po podniesieniu ścianki kolankowej (razem z całym inwentarzem) pokoje na górze sa duże a i łazienka niczego sobie. My dodaliśmy jeszcze okno dachowe w pokoju przy schodach i wyburzyliśmy tam garderobę, dzięki temu mamy duży i przestronny pokój. Faktycznie zadaszenie u Newfie - piękne i dopasowane jakby zawsze tam było. a jeśli chodzi o schody to dla mnie na azie to zagadka. Pozdrawiam i witamn w gronie codziennych

mmr2008
26-02-2008, 21:06
Ten mały hall chcę powiększyć przez :
- wydłużenie budynku pomiędzy ścianami nośnymi z 326 na ok. 400.
- skrócenie pokoju na parterze do 270

Hall będzie większy, będę miał ciut więcej miejsca na schody, trochę zwiększy się wiatrołap, metraż pokoju na dole również nie zmieni się za bardzo.

Napiszcie co myślicie o tym pomyśle ?

Mam jeszcze dylemat z zadaszeniem nad tarasem. Chciałbym daszek podobny do tego nad wejściem, taki jak jest w projekcie c117. Zastanawiam się tylko czy przez ten daszek nie stracę okna w pokoju na górze, a tego bym nie chciał.

Zastanawiam się robić zadaszenie nad tarasem, czy nie robić ???

azalka
28-07-2008, 16:10
ZNALAZLAM! :)))) Ale co ja sie tego watku naszukalam... skromny troszku taki...
Kochani, potrzebuje BARDZO jakichs rzutow Waszych zmian poddasza, bo chce miec A - garderobe, B - Pralnie z suszarnia, C - piekna, duza lazienke.
Wiem, ze jakies zmiany robiliscie, wiec nie chce wywazac otwartych drzwi.
I jesli ktos "naprawil" schody, zeby byly wygodniejsze...
Ostaly mi sie dwa projekty do wyboru i C117a jest jednym z nich. Slicznie prosze o pomoc!!!

TARCHOMIN
26-08-2008, 09:28
ZNALAZLAM! :)))) Ale co ja sie tego watku naszukalam... skromny troszku taki...
Kochani, potrzebuje BARDZO jakichs rzutow Waszych zmian poddasza, bo chce miec A - garderobe, B - Pralnie z suszarnia, C - piekna, duza lazienke.
Wiem, ze jakies zmiany robiliscie, wiec nie chce wywazac otwartych drzwi.
I jesli ktos "naprawil" schody, zeby byly wygodniejsze...
Ostaly mi sie dwa projekty do wyboru i C117a jest jednym z nich. Slicznie prosze o pomoc!!!


Ja też znalazłem ;)

yaro_1977
02-04-2009, 22:26
Czy jest ktoś, kto buduje Codziennego c117a na Dolnym Śląsku ?
Bardzo chciałbym zobaczyć mój wymarzony domek w realu :) bo jak na razie to tylko wersja papierowa.

kimklb
14-04-2009, 14:53
witam my mamy "prawie" codzienny troszkę przerobiony przez architekta ale czym nas wyprowadził z równowagi zmniejszy nam garaż :evil: i wogóle upuścił nam koleś krwi :evil: na razie nie starujemy może spróbujemy się ogrodzić w tym roku, generalnie domek podoba nam się baardzo
pozdrawiam

Ania i Tomasz
16-04-2009, 14:15
zmniejszy garaż? a poco? jakich zmian chcecie dokonać. my też chcemy rozpocząc budowę na wiosnę, przygotowujemy się i chcemy kupic ten projekt. mamy duże wymagania i jak parter jest ok to znów poddasze nie pasuje i tak w każdym projekcie, codzienny ma prawie wszystko co potrzebujemy i chyba go kupimy. Martwią mnie tylko finanse czy za 300 tyś. zbudujemy go do skromnego zamieczkania. Jak oszacować w miare dokładnie koszt budowy tego domu? czy ma ktoś zrobiony rachunek kosztów?

yaro_1977
08-10-2009, 13:08
Kurczę ale tu cicho :)

Moje marzenia o Codziennym przerodziły się już w rzeczywistość. Jestem na etapie dachu i mam do Was pytanko:
- jaką dawaliście dachówkę ?
- czy zmienialiście coś w więźbie ?
- czy ktoś z Was zadaszał taras na wzór zadaszenia z przedu (tego nad wejściem frontowym) ?

anna121
25-03-2010, 10:03
Sprzedam projekt Codzienny 117a z oferty Muratora.