PDA

Zobacz pełną wersję : "Takie coś" w scianie nośnej -czy mozna ??



Darek Rz
27-02-2007, 09:43
Witam

Chcę wykuć takie boxy w scianie nośnej . Jak na zdjeciu tylko dużo mniejsze .Były by to 3 kwadraty o rozmiarach mniej więcej 35x35 cm i głębokości około 10 cm .Sciany sa z BK 24 cm . Czy mogę sobie wykuć te boxy nie obawiając sie o osłabienie ściany ??

http://img206.imageshack.us/img206/6640/niszyt7.png

pozdrawiam

Krisker
27-02-2007, 09:49
Czy mogę sobie wykuć te boxy nie obawiając sie o osłabienie ściany ??pozdrawiam

Oj chyba nie za bardzo :roll: Prędzej dobuduj z regipsów te 10cm i formuj dowolnie.

jabko
27-02-2007, 09:52
W nosnej to nadproże i też można.

Chyba że sam pustak szklany ma takawytrzymałosć ze nie trzeba belki.
Ale wątpię

pawelurb
27-02-2007, 09:53
ja bym sobie zrobił , przecież raczej nad ścianą nośną jest wylany zazbrojony wieniec stropowy więc pewnie wykucie takich nisz nie osłabi ściany na tyle żeby się coś stało , ale to tylko moja opinia , ja bym zaryzykował . ale może wypowie się jeszcze ktoś kto się bardziej zna na tym.

Darek Rz
27-02-2007, 09:53
Witam

Wiem że z regipsów było by lepiej jednaj tam gdzie chcę to zrobić nie mogę zmniejszyć powierzchni tak bardzo (dodatkowa ściana z płyt K/G zmniejszy mi pomieszczenie o 10-12 cm .Dodam że zdjęcie przedstawia bardzo duże boxy ja chciałbym zrobić co najmniej dwa razy mniejsze .

pozdrawiam

ps. Jabko ja nie chcę wstawiac tam pustaków szklanych tylko chce wykuć boxy na połowę głębokości ściany -zrobić podświetlenie z halogenow i postawić sobie cos ładnego w srodku :lol:

jabko
27-02-2007, 09:57
Wstaw beleczkę i będzie dobrze.
Pomysl że okno to też duża dziura w ścianie nosnej.
Mówimy o identycznej sytuacji.

Krisker
27-02-2007, 09:58
Witam

Wiem że z regipsów było by lepiej jednaj tam gdzie chcę to zrobić nie mogę zmniejszyć powierzchni tak bardzo (dodatkowa ściana z płyt K/G zmniejszy mi pomieszczenie o 10-12 cm .

pozdrawiam

Jak się uprzesz, to można wykonać zbrojone mininadproża nad przyszłymi otworami i po wyschnięciu betonu podkuć tyle ile trzeba. Poza tym pamiętaj, że dokładnie 10cm nie podkujesz. W jednym miejscu odpadnie kawałek więcej, w innym może nieco mniej...

tureek
27-02-2007, 10:50
Wstaw sobie gotowe boxy po uprzednim wykonaniu z betonu, napewno nie bedzie problemów, wykuc tez mozna nie powinno to wplynąć na statykę budynku.

Darek Rz
27-02-2007, 11:30
Wstaw sobie gotowe boxy po uprzednim wykonaniu z betonu, napewno nie bedzie problemów, wykuc tez mozna nie powinno to wplynąć na statykę budynku.

Witam

Niby gdzie mam sobie wstawić gotowe boxy po uprzednim wykonaniu z betonu :o :o :o

jabko
27-02-2007, 11:42
W wykutą bruzdę.

A dopiero później kujesz cały otwór pod belką.

I tak samo dla każdego z trzech otworów

Darek Rz
27-02-2007, 11:47
Witam

W wykutą bruzdę mam wstawić cały gotowy box wykonany z betonu jak pisze tureek ??? Nie czaje nic z waszego tłumaczenia . Ja miałem zamiar wykuć kwadraty troszkę większe od nominalnego rozmiaru i żeby nie tynkować wstawić ścianki z płyty K/G do srodka i już .

Geno
27-02-2007, 11:51
Witam

W wykutą bruzdę mam wstawić cały gotowy box wykonany z betonu jak pisze tureek ??? Nie czaje nic z waszego tłumaczenia . Ja miałem zamiar wykuć kwadraty troszkę większe od nominalnego rozmiaru i żeby nie tynkować wstawić ścianki z płyty K/G do srodka i już .
Nie powinno być problemu, można wstawic jako coś w rodzaju nadproża ceownik. Nie wiem jaki strop, jeśli gęstożebrowy to nie robić tych otworów zbyt wysoko.

retrofood
27-02-2007, 12:04
Przy wykonywaniu takich operacji należy wycinać, a nie wykuwać.
Można wspomagać się wierceniem.

Darek Rz
27-02-2007, 12:05
Witam

Strop teriva . Wgłębienia miały by być na wysokości około 180cm (to najwyższe )

pozdro

Barbossa
27-02-2007, 13:07
1.zrób sobie ramki z kątownika "wbij/wkuj" w ścianę, środek wydłub i tyle

2.jak nie to kątownik górą nad każdym otworem z zapasem po obu stronach otworu w nacięcie zrobione szlifierką

Darek Rz
27-02-2007, 13:23
Witam

Ok teraz wiem o co chodzi . Dzięki za pomoc .

pozdrawiam