PDA

Zobacz pełną wersję : Przyciśnięte przewody metalową konstrukcja płyt GK



pawel1m
27-02-2007, 18:37
Witam
Budowlańcy przycisneli przewody, które kładł elektryk na drewnianych belkach-zobacz załaczone zdjecie. Czy ma to jakiś negatywny skutek dla przepływu pradu, czy może stwarzac zagrozenie?
http://cezar.pop.e-wro.pl/100_9222.JPG
Dziekuje za wszelkie uwagi

yozka1
27-02-2007, 19:37
Problemu z przepływem prądu nie będzie! Zagrożenia o ile nie została przecięta izolacja przewodu też nie powinno być. Natomiast z tego co wiem to przy takich zabudowach wszystkie przewody powinny być ułożone w rurce peszla. Pozdrawiam.

siwy z gosławic
27-02-2007, 20:28
A ja z ciekawości spytam
Na czym wiszą te profile ?
Czyżby łacznik krzyżowy ?

Lharhard
27-02-2007, 20:51
Natomiast z tego co wiem to przy takich zabudowach wszystkie przewody powinny być ułożone w rurce peszla. Pozdrawiam.
Powiedziałem to samo mojemu elektrykowi, to powiedział ze sie myle i jeśli przewody są w podwójnej izolacji czyli biały kabel, a potem jeszcze kolorowa izolacja na kablach to "tu powołał się na jakąś polską normę" nie jest wymagany peszel. Ile w tym prawdy to nie wiem, wiem, że przewody miały się nie stykać z drewnem i dlatego je przyczepiał na druciakach między krokwiami :)

SNCF
27-02-2007, 21:00
...

Bobek
27-02-2007, 21:03
Z tego co dowiedziałem sie w szkole i co robie to przy konstrukcjach z k-g przewody powinny byc ułożene w peszlach - robi się różnie ale inwestor powinien być uswiadomiony( koszt peszla nie jest powalający ) dla instalotora to więcej roboty, profile przycięte sa BARDZO OSRTRE !!! i łatwo o uszkodzenie izolacji , a póżniej co - DDUUPPAA !!!!

bigmario4
28-02-2007, 05:31
Mój elektryk mało apopleksji nie dostał jak mu powiedziałem żeby bez peszla kładł:"Panie to ja tu jestem od kabli"i jeszcze niecenzuralne słowo :lol: