PDA

Zobacz pełną wersję : ukladam kosztorysz remonu pomocy



ukra01
27-02-2007, 19:28
witam, jestem w trakcie kupowania domu, znalazlem wasze o forum jest genialne!
Ale mam problem bo biore na dom kredyt + jakas kase co mam miec na remont.
I tak musze rozplanowac 25 tys. nastepująco:

- Izolacja przeciw wilogociowa ???pln
- Balustrada na schodach wejściowych ?pln
- Stolarka okienna: drzwi balkonowa + 2 okna sredniej wielkosci ?pln
- Elewacja (są miejsca popękane, dom jest za gierka taki kwadraciak "szczescian", te domy wszystkie pękaja przy dachu to musze zbić i nowy tynk) ?pln
- Podłoża i posadzki: mam do cyklinowania 5 duzych pokoji + robocizna, lakier szpachla pln ? (ok. 3tys chyba)
- roboty malarskie(malowanie,farba) pln?
- i jakas kasa na kostke nie duzo na podjazd maly chodniczek + brama, jakies oswietlenie
- kominek chce jeszcze, z plaszczem wodnym mozna policzyc ze 12-15 tys moze styknie ;p
- jeszcze musze zrobic cała łazienke od nowa ;( wanna, prysznic, 2 kible,umywalka.
- kafle:łazienka 2 małe kible i podłoga w kuchni pln?

na to mam wydac 25 tys. nie znam dokładnie najnowszych cen itp.
macie jakis pomysl jak to rozplanować ?

jestem bardzo wdzieczny z gory dzieki
i pozdrawiam

NicolasVanOrton
19-03-2007, 08:54
witam, jestem w trakcie kupowania domu, znalazlem wasze o forum jest genialne!
Ale mam problem bo biore na dom kredyt + jakas kase co mam miec na remont.
I tak musze rozplanowac 25 tys. nastepująco:

- Izolacja przeciw wilogociowa ???pln
- Balustrada na schodach wejściowych ?pln
- Stolarka okienna: drzwi balkonowa + 2 okna sredniej wielkosci ?pln
- Elewacja (są miejsca popękane, dom jest za gierka taki kwadraciak "szczescian", te domy wszystkie pękaja przy dachu to musze zbić i nowy tynk) ?pln
- Podłoża i posadzki: mam do cyklinowania 5 duzych pokoji + robocizna, lakier szpachla pln ? (ok. 3tys chyba)
- roboty malarskie(malowanie,farba) pln?
- i jakas kasa na kostke nie duzo na podjazd maly chodniczek + brama, jakies oswietlenie
- kominek chce jeszcze, z plaszczem wodnym mozna policzyc ze 12-15 tys moze styknie ;p
- jeszcze musze zrobic cała łazienke od nowa ;( wanna, prysznic, 2 kible,umywalka.
- kafle:łazienka 2 małe kible i podłoga w kuchni pln?

na to mam wydac 25 tys. nie znam dokładnie najnowszych cen itp.
macie jakis pomysl jak to rozplanować ?

jestem bardzo wdzieczny z gory dzieki
i pozdrawiam
Najprościej: poszukaj w necie cennika remontowego jakiejś firmy (łatwo znajdziesz na google, np. szukaj firm remontowych, poważne umieszczają cenniki). Urealnij go do Twojego miejsca zamieszkania. Przelicz metry kwadratowe powierzchni wymagających "interwencji" i pomnóż przez stawki z cennika. Taki ogólnikowy cennik powinien przejść w banku. Jeśli założyłeś sobie 25000 PLN na remont to manipuluj kosztorysem aby Ci starczyło. Oczywiście jak znam życie to ta kwota wsiąknie szybciutko i będziesz musiał z czegoś zrezygnować...