PDA

Zobacz pełną wersję : Moc kotła gazowego.



siwy z gosławic
27-02-2007, 21:52
Witam.
Kto zdradzi mi tajemnicę i napisze jak zmniejsza sie moc palnika w kotle gazowym.
Mam modulację od 9 do 23 kw i prawdopodobnie ustawiony jest na 15 kw a ja chciałbym poeksperymentować trochę ze zużyciem gazu.

kbab
28-02-2007, 08:37
Witam
Wydaje mi się, że zbyt dużo uwagi przykładasz do mocy kotła, oczywiście zagdzam się z tym, że kocioł przewymiarowany będzie zużywał więcej gazu. Jednak kocioł ma tylko zaspokoić potrzeby domu na ciepło, dlatego też uważam że powinieneś zwrócić uwagę na to zużycie, jeśli wydaje ci się zbyt duże to postaraj się odnaleźć w jaki sposób dom może tracić ciepło. Może okna, wentylacja, duże zużycie CWU, mostki cieplne, wady w ociepleniu poddasza, fundamentu w końcu drzwi wejściowe. Może od swojego domu (zależy od technologii) wymagasz zbyt dużego komfortu cieplnego wewnątrz (jeśli możesz spróbuj obniżyć temperaturę).
Z tego co piszesz masz nowoczesny kocioł z modulacją, który powinien zaspokoić w pełni zapotrzebowanie na ciepło i zrobić to jak najoszczędniej. Poza tym idzie wiosna, będzie lepiej.
Życzę powodzenia Leon z Wrocławia.

sSiwy12
28-02-2007, 09:00
Podpinam sie pod pytanie Siwego. Jak toto "oszukać", aby "chodziła" jak ja chcę.
Pozdrawiam

andre59
28-02-2007, 09:48
Zatkać połowę dziurek w palniku? :wink:

Kocioł gazowy ma pewną minimalną moc poniżej której nie moze pracować.
Jak silnik w samochodzie, poniżej minimalnych obrotów gaśnie :wink:

Pozostaje strerownik pokojowy usytułowany w dobrym miejscu (trzeba poeksperymentować). Jeszcze lepszy byłby pogodowy ale chyba niie każdy kocioł może z takim pracować.

sSiwy12
28-02-2007, 09:58
No własnie :D Jak na tych minimalnych jechać :lol:

mdzalewscy
28-02-2007, 13:07
jeśli masz kocioł z modulacją to ona jest sterowana automatycznie, ty niejako owszem możesz co najwyżesz starać się ustawieniami kotła wpływać na nią, mam na myśli np.temperatura zasilania i inne parametry. W zaawansowanych parametrach pracy kotła, mamy jeszcze możliwość wpływu na obroty wentylatora i inne opcje, należy jednak pamiętać iż możemy uszkodzić kocioł jeśli tak głęboko chcesz kombinować, tak jak z autem, jeśli mało pali, to znaczy, że mieszanka może być uboga i niestety silnik padnie.