PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kupić materiały wcześniej?



aleksandra1
28-02-2007, 06:30
Z budową ruszam w maju/czerwcu. A ponieważ ceny materiałów idą w górę, zastanawiam się czy nie kupić ich np teraz (Porotherm, dachówkę) i zostawić w depozycie w składzie budowlanym. Obawiam się czy tak długie leżenie pod chmurką im nie zaszkodzi. Stąd też moje pytanie, czy ma to sens?

marcin_u
28-02-2007, 06:36
Z budową ruszam w maju/czerwcu. A ponieważ ceny materiałów idą w górę, zastanawiam się czy nie kupić ich np teraz (Porotherm, dachówkę) i zostawić w depozycie w składzie budowlanym. Obawiam się czy tak długie leżenie pod chmurką im nie zaszkodzi. Stąd też moje pytanie, czy ma to sens?

bierz i sie nie zastanawiaj!
-napewno jeszcze podrozeje
-potem mozesz nie dostac na czas
-dachowce i pustaka/bloczka woda nie zaszkodzi

agniecha1
28-02-2007, 07:47
Też bym się nie zastanawiała.

I jeszcze więźba, na nią też się długo czeka. :D

bst
28-02-2007, 09:38
Tez stoje przed podobnym problemem, tylko ze akurat w moim przypadku musial bym przetrzymac bloczki na dzialce ok 2 miesiecy.
I zastanawiam sie, czy jest ryzyko ze ktos mi te 3500 bloczkow ukradnie.. - jak myslicie?

aleksandra1
28-02-2007, 09:58
Dlatego też nie decyduję się na trzymanie na działce, tylko zastanawiam się nad depozytem w skłądzei budowlanym. Może całe 3500 bloczków nikt nie ukradnie, ale trochę może wyparować. Osobiście na takie rozwiązanie bym sie nie zdecydowała

kamionkal
28-02-2007, 10:53
Z budową ruszam w maju/czerwcu. A ponieważ ceny materiałów idą w górę, zastanawiam się czy nie kupić ich np teraz (Porotherm, dachówkę) i zostawić w depozycie w składzie budowlanym. Obawiam się czy tak długie leżenie pod chmurką im nie zaszkodzi. Stąd też moje pytanie, czy ma to sens?

Kupuj, kupuj, kupuj!

Ja zwlekałem i w ciągu miesiąca "mój" pustak podrożał o złotówkę na sztuce (z 3 do 4zł). I dalej ma drożeć! Ale faktem jest, że skład nie bardzo chciał się zgodzić na trzymanie tego u siebie - jeśli Ty masz taką możliwość, to na Twoim miejscu bym w to wszedł bez wahania.

Tym bardziej, że i tak w przypadku niektórych materiałów może się okazać, że zamówisz teraz a odbiór będzie np. dopiero za miesiąc.

Darek Rz
28-02-2007, 10:57
Witam

I koniecznie zamawiaj więźbę . Raczej nie ma szans ,aby w lecie udało ci sie zamówić i dostać wieźbę od szanującego sie producenta -trzeba czekać kilka miesięcy .Ja zamawiałem w lutym a budowę zaczynałem w lipcu .

pozdro

12marek
28-02-2007, 12:25
Witam,
Moje suporki po 9,36 leżą do maja na składzie. Stal od jutra drożeje, więc też już na ławy zakupiłem.
W ciągu minionych trzech tygodni staciłem na samym suporku 2,5 tys.PLN a zyskałem połowę tego kupując dwa dni temu a nie wczoraj. Cena na wczoraj to 10,8 PLN/szt 24x24x59 cm suporex kl. D z Rurki
Ale jazda!!!!!!!
A miało być spokojnie.......
Pozdrawiam
P.S. Też mam nadzieję, że to się unormuje, ale chyba jeszcze nie teraz.

bob budowniczy junior
28-02-2007, 14:57
Tylko jak będziesz trzymać na składzie spisz umowę,że odbierzesz w twrminie od-do,bo może się okazać,że sprzedadzą komu innemu a Ty będziesz czekać i cała oszczędność będzie psu na budę...........

jabko
28-02-2007, 15:14
Tylko pamiętaj że BK stojacy na placu budowy zzielenieje gdzieś tak po pół roku.
Zresztą ceramika też tylko troszke dłużej to potrwa.
Takie mamy ekologiczne materiały że przyroda je kocha :lol:

Yoric
28-02-2007, 15:35
aleksandra,

NIE KUPUJ NA ZAPAS!!!

Teraz wszyscy ruszaja i ceny ida w gore - w srodku lata powinny spasc ..a przynajmniej nie pojsc w gore - na pewno lepiej wynegocjujesz pozniej niz teraz .... poza tym napisalas o starcie w maju-czerwcu .... wielu tak pisze po czym zaczyna w sierpniu-wrzesniu ..albo w nastepnym roku dopiero. A jak sie rozmyslisz albo cos bedziesz chciala zmienic, wyjedziesz do Kanady na stale ....
Poza tym ..ktos w naszej grupie sie zalil, ze zaplacil, zamowil wczesniej ...po czym jak przyszedl po towar - odeslali go z kwitkiem i kazali za 4 tygodnie sie dowiadywac ....
Jak zaplacisz z gory - TOWAR DOSTANIESZ JAKO OSTATNIA

Y

ps1: luuudzie ochloncie troche .... ;-)
ps2: sprzedam niedrogo palete U220 - odbior natychmiastowy - wiadomosc na priva ;)

Staszek budowniczy
28-02-2007, 16:45
kupuj jak możesz i masz - mi właśnie Ytong zapowiedział ze towar zamówiony w styczniu ( na początku) dostanę w połowie kwietnia.

28-02-2007, 16:51
A ja bym kupowała, z tym, że najpierw daję zadatek a potem, gdy towar przyjdzie, płacę resztę. Nie rozumiem, jak można zapłacić za całość i czekać nie wiadomo na co. Zadatek mobilizuje, cała kasa nie.
Teraz na porotherm długo się czeka, a po co potem robić przestój jeśli nie będzie materiału.
Materiałowi nic się nie stanie, bo przecież ofoliowany i na paletach. A jeśli miałoby się coś stać dachówce pod gołym niebem :o ..., no cóż, nie chciałabym mieć tego na dachu.

Natalia Stanko
28-02-2007, 17:06
aleksandra,

NIE KUPUJ NA ZAPAS!!!

Teraz wszyscy ruszaja i ceny ida w gore - w srodku lata powinny spasc ..a przynajmniej nie pojsc w gore - na pewno lepiej wynegocjujesz pozniej niz teraz .... poza tym napisalas o starcie w maju-czerwcu .... wielu tak pisze po czym zaczyna w sierpniu-wrzesniu ..albo w nastepnym roku dopiero. A jak sie rozmyslisz albo cos bedziesz chciala zmienic, wyjedziesz do Kanady na stale ....
Poza tym ..ktos w naszej grupie sie zalil, ze zaplacil, zamowil wczesniej ...po czym jak przyszedl po towar - odeslali go z kwitkiem i kazali za 4 tygodnie sie dowiadywac ....
Jak zaplacisz z gory - TOWAR DOSTANIESZ JAKO OSTATNIA

Y

ps1: luuudzie ochloncie troche .... ;-)
ps2: sprzedam niedrogo palete U220 - odbior natychmiastowy - wiadomosc na priva ;)
Tak, ceny spadną...czekaj. Ja w październiku mogłam kupić suporex po 6.50. Na forum mi odradzano --zimą będzie taniej. Kupiłam zimą po 8 zł :evil:
Kupuj bez zastanowienia się

Irkos
28-02-2007, 22:03
aleksandra,

NIE KUPUJ NA ZAPAS!!!

Teraz wszyscy ruszaja i ceny ida w gore - w srodku lata powinny spasc ..a przynajmniej nie pojsc w gore - na pewno lepiej wynegocjujesz pozniej niz teraz .... poza tym napisalas o starcie w maju-czerwcu .... wielu tak pisze po czym zaczyna w sierpniu-wrzesniu ..albo w nastepnym roku dopiero. A jak sie rozmyslisz albo cos bedziesz chciala zmienic, wyjedziesz do Kanady na stale ....
Poza tym ..ktos w naszej grupie sie zalil, ze zaplacil, zamowil wczesniej ...po czym jak przyszedl po towar - odeslali go z kwitkiem i kazali za 4 tygodnie sie dowiadywac ....
Jak zaplacisz z gory - TOWAR DOSTANIESZ JAKO OSTATNIA

To może ja w innym kraju mieszkam :wink: ale w zeszłym roku już w lecie nie szło niektórych materiałów dostać. Poza tym podwyżki były do dostawę. Ja płaciłem z góry i raz że miałem niezłe rabaty to jeszcze nie miałem problemu z materiałami. Spokojnie sobie czekały na placu hurtowni.