PDA

Zobacz pełną wersję : Koncepcja instalacji CO=grzejniki+podłogówka?



Zavadcoff
28-02-2007, 09:59
Witam,
Od kliku tygodni wertuję internet i nie potrafię sobie poradzić z zaplanowaniem prawidłowo działającej instalacji CO. Przeczytałem już kilkadziesiąt podobnych wątków.
Dom jest parterowy z użytkowmy poddaszem. Łącznie ok 120m2. Piec gazowy usytuowany na poddaszu. Na poddaszu planuję wstawić rozdzielacz i całość ogrzewać standrardowymi grzejnikami. Na dole mam otwarte pomieszczenie=1/2salonu+kuchnia+korytarz , które chciałbym ogrzać ogrzewaniem podłogowym (ok 25-30m2) + dodatkowy grzejnik wspomagający w salonie, a pozostałe pomieszczenia grzejnikami.
W jaki sposób powinienem spiąć razem grzejnki i podłogówkę? Naczytałem się już o pompach, zaworach mieszających, mechanicznych na rozdzielaczu + regulatory w pokojach, RTLach itd.. Im więcej czytam, tym większy mam bajzelek w głowie. Generalnie nie chcę przesadzić z superrozwiązaniem typowym dla pełnego ogrzewania podłogowego w domu. Zdaję sobie sprawę przede wszystkim z tego, że pomieszczenie z podłogówką jest zespolone, małe i temperatura ma być tam taka sama.
Co proponujecie?

NJerzy
28-02-2007, 10:54
Zrobić podłogówkę w całym domu.

Zavadcoff
28-02-2007, 11:50
Podłogówkę będę miał tylko pod kaflami, a w reszcie pomieszczeń chcę mieć grzejniki. Zdania co do podłogówki są podzielone. Decyzji nie zmienię, więc potrzebuję tylko dobrego rozwiązania dla opisanej wyżej opcji.
Pozdrawiam

bizon301
28-02-2007, 17:19
http://www.r-eco.pl/images/stories/reco_wersja_6b.pdf

Hej.
Ja też zgłąbiam temat. Dziś znalazłem taki link na forumie. Zobacz może się nada.

Zavadcoff
01-03-2007, 10:17
Może i się nada, ale dla kogoś, kto poszukuje kotła - to jest instrukcja do kotła!!!

sebo8877
01-03-2007, 11:42
Skontaktujcie się z Piejarem - zrobił sobie fajna imnstalacje u siebie (prostą, bez udziwnien i ludzką cenowo ) może podzieli się z wami schematem - konsultowaliśmy parę spraw - a schemat zdjął już z serwera.

sebo8877

bizon301
01-03-2007, 19:42
Jak byś polukał sobie troszku dalej w tę instrukcję...
To tam stoi wyrysowana cała kotłownia. W wersji z podłogowym, i bez, z cwu, i co tylko chcesz. Tylko przewin dalej :)

inwestor
01-03-2007, 19:53
Poniewaz tej podłogówki jest mało ok. 25...30 m2 to zrobiłbym to na 2 petle na RTL. Jedna dałbym na strefe podokienną a druga na resztę salonu. Mozna by wtedy regulowac sobie niezaleznie pod oknami cieplej. Nie wiem czy u Ciebie sie tak da. Zalezy to od układu pomieszczenia. Dodatkowo dałbym jeszcze podłogówke w łazienkach.
Pozdrawiam