PDA

Zobacz pełną wersję : Drzewa od nietypowego sąsiada



wierto
28-02-2007, 13:40
Czy miał ktoś z was do czynienia z lasami państwowymi moja działka jest położona przy działce wzdłóż lasów państwowych dzieli nas droga o szerokości 4 m na działce LP rosną buki tak duże że część gałezi jest nad moją posesją na pismo w sprawie ich sunięcia LP :oops: usuneło tylko kilka świerków które były uschnięte a buki zostały bo podobno nie wolno ich obcinać czy jest na nich jakieś prawo proszę o pomoc

kegg
28-02-2007, 14:13
Nie ma szansy byś wymógł na Nadleśnictwie wycięcie buków - bo gałęzie są nad posesją - usuwanie drzew obłożone jest wieloma zastrzeżeniami. Las na gruncie kończy się, jak sam napisałeś za drogą - nie ma znaczenia żadnego, że gałęzie wystaja dalej. Żeby mozna było trwale usunąć te drzewa konieczna byłaby zmiana przeznaczenia w planie miejscowym (a brak tu uzasadnienia) oraz w planie urządzania lasu. Musisz sie pogodzić z zacienieniem i liśćmi na działce

wierto
28-02-2007, 14:25
Nie chodzi mi o wycięcie drzew tylko o obcięcie gałęzi które wychodzą na moją działkę

gogo5660
28-02-2007, 20:25
Co jest w granicach twojej posesji to twoje... :D sekator i pila w reke i tnij.. lasy maja wszystko w wielkim powazaniu... czy ktos dopatrzy sie kilku brakujacych galezi czy malych drzew... watpie

Agdula
28-02-2007, 21:16
Co jest w granicach twojej posesji to twoje... :D sekator i pila w reke i tnij.. lasy maja wszystko w wielkim powazaniu... czy ktos dopatrzy sie kilku brakujacych galezi czy malych drzew... watpie

Z tym co w granicach Twojej psesji to Twoje .......to tak chyba nie do końca.......a czy ktoś się dopatrzy brakujących gałęzi..nigdy nie wiadomo jakich się ma miłych sąsiadów.

Proponuję zasięgnąć porady prawnej a potem zadziałać :)