PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto robic studnie w pomieszczeniu gosp?



kgasiorowska
28-02-2007, 14:48
Witam,

Czy warto zrobic studnie w pomieszczeniu gospodarczym w domu, czy tez lepiej na zewnatrz?

demex
28-02-2007, 15:37
Zdecydowanie w środku. W przypadku oblężenia będziesz miała dostęp do słodkiej/świeżej wody :lol:
Aaa... tylko zrób sobie taką na korbę a nie na prąd, bo jak by Ci odcięli to nici z wody :) i będziesz musiała się poddać.

frykow
28-02-2007, 16:06
Nie piszesz o jaką studnię ci chodzi, czy głębinową (rurową), czy może kopaną (kręgową) :o Mam nadzieję że jednak to pierwszą. Nie widzę jednak specjalnych zalet (może łatwiejszy dostęp do pompy i krótszą instalację), za to szereg wad.

Nie chciałbym mieć takiej dziury w domu. Chyba że połączona z systemem schronów przeciw atomowych. :P

Bigbeat
28-02-2007, 16:09
Nie jestem pewien, czy to w ogóle da się wywiercić, jeśli jest już sufit (chodzi o wysokość pomieszczenia).

adam_mk
28-02-2007, 17:40
Nie wydziwiajcie! Jak się kto uprze to zrobi!
Są wady i są zalety. Jak teren sprzyja (warunki geolo) to można. Tam się tylko czasem do pompy sięga. Rury osłonowe raz włożone już zostają na wieki.

Popytałbym rozsądnego studniarza. Tu, na forum, dla wielu to zbyt nowatorski pomysł, choć o podobnych realizacjach już czytałem.
Adam M.

Krzysztofik
28-02-2007, 17:47
Witam,
Czy warto zrobic studnie w pomieszczeniu gospodarczym w domu, czy tez lepiej na zewnatrz?
Jestem zwyczajnie po ludzku ciekaw.
Wjakim celu? :-?
Wode kradną :-?

kgasiorowska
28-02-2007, 18:38
Taa , kradna wode.
chodzi o to zeby nie podciagac rur wodnych pod fundamentem, a zima odchodzi koniecznosc ocieplania.

adam_mk
28-02-2007, 19:08
Odpada też budowanie doszczelnienia gruntu przy odwiercie, problem przesączania wód opadowych, grzebania się na zewnątrz w niskich temperaturach przy awarii, odkopywania w śniegu komory itd.
Są zalety i są wady.
Adam M.

gogo5660
28-02-2007, 20:18
Lepiej na zewn... tylko ze jak zaczynaja sie przymrozki to trzeba przenies pompe do domu bo uszczelnienia szlak trafi a potem wiosna znow na zewn.. i tak co roku... jak jest na zewn to moze sie zdarzyc ze jakas k.... Ci pompe podp.......

Świerzak
28-02-2007, 20:54
wiele domów w austrii ma piwnice i w nich studnie... mnie sie to podobało.. ale budynki były wiekowe.. i odnowione.. jak jest w nowoczesnym budownictwie nie wiem..