PDA

Zobacz pełną wersję : Następny zrobiony w bambuko



Staszek budowniczy
28-02-2007, 16:43
No i ja także jestem przez producenta nabity w bambuko.
W styczniu złożyłem zamówienie na Ytonga ( w hurtowni) .Jako że to bardzo zaprzyjaźniona firma to od razu, przy mnie wysłali zamówienie....
Ustalone było że do końca lutego towar dojdzie.
Dzisiaj , po którymś tam ponagleniu okazuje się że owszem ,przyjdzie, ale w 2 połowie kwietnia a w międzyczasie będzie jutro ( 1 marca) i na poczatku kwietnia podwyżka . Ponadto , do tej pory klej do bloczków był gratis a teraz będzie płatny. Nie chcą i nie chcieli żadnych przedpłat bo jak powiedzieli i tak wszystko sprzedają na pniu :evil:

Powiem szczerze - wk....... się , nie będę budował z Ytonga - zmieniłem zamówienie na cegłę ceramiczną :evil:

romwis
28-02-2007, 17:13
Nie czuj się tak bo prawdopodobnie dobrze zrobiłeś!
Materiał na elewację przede wszystkim musi być pod ręką i nieważne jaki on jest. No może poza tym aby spełniał wymagania wytrzymałościowe przewidziane w projekcie. Generalnie wybierz taki surowiec, który potrafi go wmontowac w ściany lokalna ekipa, niekoniecznie posiadająca uprawnienia i patenty. Następnie elewację pokryj wełenką lub styropiankiem i ściany gotowe :-)

Niestety gorzka prawda dla budujących się: branża budowlana przeżywa od ubiegłego roku wielki boom i rynek wybitnie zrobił się PRODUCENTA a klient (tu inwestor) ustawiany jest w kolejkę i po prośbie!!!
pzdr.
-romwis

Staszek budowniczy
28-02-2007, 17:34
Wiesz- Ytong nie jest złym materiałem.
Wkurzyłem sie tylko postępowaniem i lekceważeniem .
Nie chcą moich pieniedzy , nie dostaną ich :wink:

romwis
28-02-2007, 17:34
Nie czuj się tak bo prawdopodobnie dobrze zrobiłeś!
Materiał na elewację przede wszystkim musi być pod ręką i nieważne jaki on jest. No może poza tym aby spełniał wymagania wytrzymałościowe przewidziane w projekcie. Generalnie wybierz taki surowiec, który potrafi go wmontowac w ściany lokalna ekipa, niekoniecznie posiadająca uprawnienia i patenty. Następnie elewację pokryj wełenką lub styropiankiem i ściany gotowe :-)

Niestety gorzka prawda dla budujących się: branża budowlana przeżywa od ubiegłego roku wielki boom i rynek wybitnie zrobił się PRODUCENTA a klient (tu inwestor) ustawiany jest w kolejkę i po prośbie!!!
pzdr.
-romwis

gogo5660
28-02-2007, 21:09
Napisz dokladny adres hurtowni zeby nie robili ludzi w h... jak co ja tez mam ceramike... Porotherm 44P+W

Staszek budowniczy
01-03-2007, 20:20
To nie hurtownia.
To moi bardzo dobrzy znajomi.
Przy mnie wielokrotnie monitowali, pisali faxy i g.... to dało .
Hurtownie są też bezsilne na taki dyktat producenta

lackyluk
02-03-2007, 07:29
Materiał na elewację przede wszystkim musi być pod ręką
Zasada stara jak świat.Nawet bogaci eskimosi nie importuja śniegu lepszej jakości tylko budują swoje igloo z tego który mają.(tak dla żartu napisałem)

Staszek budowniczy
02-03-2007, 17:08
Ostatnio w naszym klimacie najpewniejszym budulcem będzie błoto :D

Bigbeat
02-03-2007, 17:20
Jak mrozek łapie, to błotko robi się całkiem-całkiem - taka chrupiąca plastelinka ;)
Pięterka pewnie by z tego nie postawił, ale skromny parterek może?

Jola z Melisy
02-03-2007, 17:43
[quote="Staszek budowniczy"]To nie hurtownia.
To moi bardzo dobrzy znajomi.
Przy mnie wielokrotnie monitowali, pisali faxy i g.... to dało .

Ja nie miałam żadnych problemów z ytongiem. Zamówiłam, w styczniu jeszcze przed podwyżkami i z klejem w cenie i 16 marca materiał ma być u mnie na budowie. Tak sie wcześniej dogadaliśmy, bo nie miałam go gdzie składować przez te dwa miesiące. Dzisiaj zadzwonili z hurtowni żeby dokładnie ustalić termin dostawy. A w styczniu kiedy pytałam o ytong powiedzieli mi, że lepiej kupić do końca stycznia, żeby mieć gwarancję ceny. A ze znajomymi to różnie bywa...